Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha Magyarországon jobb lenne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha Magyarországon jobb lenne a gazdasági helyzet, nem lenne az embereknek különösebb anyagi problémáik, akkor elfogadóbbak lennének a melegekkel kapcsolatban pl?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy azok az országok, ahol az emberek jólétben élnek, igen toleránsak, elfogadóak a melegekkel szemben. Lásd Hollandia és a Skandináv országok. Jól látom, hogy igenis köze van a tolerancia fokához a pénznek és a jólétnek?

2014. ápr. 17. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Nincs hozzá köze. Maximum a "jólétből" fakadó liberalizmusnak, nemtörődömségnek.

Egyébként pedig olyan nincs, hogy egy országban mindenki jól éljen. Nem tudom, te mennyi ideig voltál Hollandiában, vagy a "nyugati kánaánban", de ha pár hetet eltöltesz, meglátod a valódi arcát. Az, hogy ott fejlettebb a gazdaság, nem azt jelenti, hogy mindenki jólétben él. Csupán a társadalom nagyobb hányada él jobban, de ott is van egy igen magas számú szegényebb réteg.

Szóval egy mondatban: nincs köze hozzá.

2014. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem ennek a függvénye. Hanem annak, hogy azért élnek

jól, azért csinálnak másképp mindent (magyarokhoz viszo-

nyítva), mert okosabbak, más a meglátásuk !!!!

Sajnálom kimondani, de ha itthon nem ilyen birkanyáj

lenne, teljesen más lenne a helyzet, akár a melegekkel

kapcsolatban is. De akinek van egy kis esze, az kimegy

külföldre dolgozni, tehát itthon ki marad?


Ez egy igen nagy szégyenfolt, de ez már nem párkapcsolati,

hanem politikai kérdés.

2014. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1 évig dolgoztam és éltem egy igen fejlett országban, jólétben, normális körülmények között. Haza kellett jönnöm családi okokból kifolyólag, de visszafogok menni. Teljesen másként gondolkoznak az emberek nyugaton. Élnek és élni hagynak, mindenki csinálja a dolgát.
2014. ápr. 17. 16:12
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg van összefüggés. Ha nem lenne nyomor, akkor az emberek mindennel elfogadóbbak lennének, talán még antiszemitizmus, meg fasizmus se lenne, de még rasszista is jóval kevesebb, illetve nem esnének az emberek azért egymásnak, mert másik pártnak hisz...

A melegek elfogadása mondjuk pont nemtudom mennyire függ ezzel össze, arról szerintem azok a melegek tehetnek, akik ezt nagydobra verik, és mutogatják... Az olyat én se tolerálom, a többiekkel nincs baj.

2014. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Ez ennél jóval komolyabb téma, minthogy egy hozzászólásban kimerítsem.


OFF:


#4-es


Miért, szerinted Magyarországon dúl a fasizmus ??????

2014. ápr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Az kétségtelen tény, hogy gazdasági válságok idején (és Magyarország a jobban érintett országok között van a világválság tekintetében, a mai napig nem sikerült felfelé elindulni, miközben a világ más részein már beindult a javulás, ráadásul tágabban szemlélve igazából évtizedek óta gazdasági válság van itthon többé-kevésbé) felerősödnek a szélsőségek, a kétségbeesés és az egzisztenciális szorongás szélre sodorhatja az embereket, erősödhet az ellenszenv bizonyos csoportok iránt, erősödhet a bűnbakkeresésre való igény.


De azért ez nem csak a gazdasági helyzet függvénye, ez oktatási, nevelési, társadalmi, szociológiai (akár történelmi) kérdés is, bonyolult és összetett helyzet.

2014. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs köze hozzá. Egy haveromtól tudom, hogy pl. Angliában is vannak homofób csőcselékek, csak ott a televízió nem ad nekik akkora hangsúlyt mint itt a hazai médiában...
2014. ápr. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
természetesen van összefüggés. elég csak elvégezni egy kis statisztikát. a legnagyobb homofób országok, ahol a melegnek lenni illegális, Afrikai szegény ország. ahol meg nem diszkriminálják a melegeket, azok európai országok jobbára.
2014. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!