Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A homoszexualitás választás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexualitás választás kérdése?

Figyelt kérdés

Vallásos családban nőttem fel. A szüleim nem ítélik el a melegeket, de helytelen dolognak tartják. Sajnos ez az attitűd az én gondolkozásomra is rányomta a bélyegét, így nehezen tudom elfogadni hogy leszbikus vagyok. Úgy érzem ez egy rossz dolog, bűntudatom van miatta. Nem olyan rég volt egy beszélgetésem erről a helyi lelkésszel, aki azt mondta hogy ha tiszta szívvel imádkozom, Isten meg tudja változtatni a szívemet és ha hagyom akkor a helyes útra fog terelni. Azt is mondta hogy Isten nem teremtett engem leszbikusnak, hanem az életem során én hoztam meg a ezt a döntést. Ezt azonban nem értem, és nem is értek egyet vele.

Amióta az eszemet tudom, a lányokhoz vonzódok. Már általános iskola 5. osztályában tudtam magamról. Nem én kértem ezt, egyszerűen csak így érzek. Próbáltam fiúkkal járni de semmi jó nem sült ki belőle mert csak csalódást okoztam nekik. Sem szexuálisan, sem érzelmileg nem tudtam hozzájuk kötődni. Igaz, az én döntésem volt hogy abbahagyom a próbálkozást és elfogadom azt ami vagyok, de nem hiszem hogy lett volna más választásom. Mármint, nem tudom megválasztani hogy kihez vonzódjak, igaz? Vagy azt akarta ezzel mondani hogy életem végéig kellett volna harcolnom ez ellen?

Szerintetek a homoszexualitás választás kérdése?



2015. febr. 21. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha így lenne, akkor a heteroszexualitás is az lenne, a világon pedig mindenki oda-vissza tudna ugrálni a szexualitások között. Mielőtt megjelennek az iskolázatlan barmok most leszögezem: ez nem betegség.

Hogy ki és miért lesz homo az meglehetősen bonyolult. Függ attól, hogy milyen környezetben nőttél fel, milyen ingerek érnek és, hogy te magad, a aktuális ízlésed alapján mit találsz vonzónak. Ezeknek a kombinációinak az alapján dőlhet el, hogy a jövőben ki-mihez fog vonzódni. Ha te gyerekkorodban ázsiaiak közt nőttél fel,m ők vettek körül mindvégig és rajtuk keresztül ismerted meg a szexualitást, akkor te az ázsiaiakhoz fogsz vonzódni, dacára annak, hogy te fehér vagy. Ez csak egy példa. De egy még jobb példa erre a börtönök világa. Ha egy echte heteró bekerül a kóterbe egy halom férfi közé, de a szexuális vágyait le szeretné vezetni, akkor egy idő után megunja a recskázást és elkezdni keresni a nőies férfiakat, elvégre ő nőt szeretne, csak éppen nem áll rendelkezésére egy sem, szóval megkeresi azt, ami a legközelebb áll hozzá. Ezért is olyan kelendőek a börtönökben, a vékony, fiatal srácok, mert ők hasonlítanak a leginkább a bentlakók vágyálmaira. Érthető?


Egy hetero.

2015. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
...Merje még egyszer azt mondani valaki, hogy a vallás nem árt az embereknek...
2015. febr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak, a homoszexualitás nem választás kérdése. A lelkész is csak túl elfogult a nézetéhez, ezért mobdza ezt neked. Hidd el, ha Isten létezik (ha), akkor nem ítél el a szexualitásod miatt.


22/Férfi, heteroszexuális, ateista

2015. febr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

*mondta

Bocsánat emberek, elgépeltem

2015. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Költőnő? ***** válasza:
100%

nem a vallás a baj, hanem az egyház, meg a "birka" nyáj, aki gondolkodni lusta, míg megteszik helyette mások...

Ne ostorozd magad kérdező, nem döntés kérdése és nem is betegség.

Az persze eldőlhet fejben, h ellenállsz neki, de akkor meg boldog, egész ember nem leszel.

2015. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kovpet ***** válasza:
100%

"Nem olyan rég volt egy beszélgetésem erről a helyi lelkésszel"


Pont kiválasztottad, hogy ki az illetékes. :)

Használt autó vásárláskor meg a kereskedőtől kérsz majd tanácsot? Tuti nem lesz elfogult :)

2015. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem kéne törődjek azzal hogy mások mit gondolnak de az említett vallásos neveltetés miatt sajnos nem tudtam figyelmen kívül hagyni az egyház álláspontját a melegekről. Ha Isten nem fogad el így, akkor sem fogok egy életen át szenvedni és hazudni magamnak csak azért hogy a kedvére tegyek. Nem éri meg még 40-50 évig boldogtalanságban élnem csak ezért. Elvégre egy életem van.

Köszönöm mindenkinek a pozitív válaszokat:)

2015. febr. 21. 10:53
 8/11 Költőnő? ***** válasza:
azt kell megértsd, h a hit nem összekeverendő az egyházzal. Amint ezt megértetted, meg is oldódott a problémád javarészt :)
2015. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kovpet ***** válasza:
Kérdező, isten nem létezik. Húsvéti nyuszi sem.
2015. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
egy kis olvasmány www.mozaikkozosseg.org/biblia-homoszexualitas/
2015. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!