Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Elmondtam anyukámnak, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondtam anyukámnak, hogy meleg vagyok és nem képes elfogadni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja elmondtam édesanyámnak, hogy meleg vagyok. Először nem vette komolyan,majd elmagyaráztam neki, hogy agy van. Egyfolytában azt szajkózza, hogy: Előbb ki kell próbálnod lánnyal!! Nem lehetsz ilyen fiatalon Meleg !!

Nem képes elfogadni. Beszéltem vele és azt mondta, hogy ő nem lesz képes engem elfogadni és hogy változzak meg. Én meg mondtam, hogy Nem tudok és nem is akarok. Minden emberre gyanakszik akivel beszélek, hogy Ő ki ?? Hány éves ? Meleg ?

Kérlek, tudnátok mondani valamit ? Előre is köszönöm...



2015. aug. 25. 16:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Korod mennyi, hogy anyukád azzal jön, hogy ilyen fiatalon?

Egyébként azt kell megértetni vele, hogy ez születéstől fogva van így. Nem kortól függ. Csak van aki serdülőkorban veszi észre, van aki igazodik a társadalmi normákhoz és tinikorban (nem kevés frusztrációval vegyítve) jön tisztába magával, és van aki már akár óvodás korban, mikor a fiúk kíváncsivá válnak a lányok bugyijának tartalma iránt, rájön, hogy ők a fiúk nadrágjának tartalma érdekel. Kérdés, a szülő és a környezet hogyan kezeli.

Anyukád egyenlőre nem jól. Mondjuk még mindig jobb mintha ki akarna tagadni, és tagadná, nem fogadná el. bár ez a viselkedés sem jó. Persze biztos neki sem egyszerű, de erről beszéljetek. Egy bejelentés neki sem egyszerű. Segíts neki feldolgozni, és ezzel magadon is segítesz, mert ha elfogadja, az neked is segít.

2015. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdések jók. Adj időt neki. Ha pesti vagy szívesen találkozom veled, csak úgy nem szeretek dumálni, hogy csak így a semmibe:(
2015. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy én nagyon sokszor próbálok erről beszélni vele, de neki van egy álláspontja, mi mellől nem hajlandó tágítani. Mindig ugyan azt modnogatja, és nem is próbálja észrevenni, hogy ez nekem nagyon rosszul esik és ezzel ellök magától...
2015. aug. 25. 17:11
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig kénytelen lesz elfogadni... vagy legalábbis beletörődni. Egy ideig jegeljétek a témát, később térjetek vissza rá, hátha akkor majd megértőbb lesz.
2015. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyudnak ajánlanám elolvasásra: Fischer Eszter meleg a gyerekem című könyvét.
2015. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Már ajánlottam neki, azt mondta, hogy nincs értelme elolvasni, mivel én nem vagyok meleg. Azt hiszi, hogy e csak egy " Hóbort" mert ezt látom mindenhol és hogy csak azért csinálom, hogy kitűnjek a tömegből...
2015. aug. 25. 17:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hát nem könnyű. Valahogy megkellene értenie,hogy te ilyen vagy és ez nem csak egy "hóbort".

És tényleg elkellene olvasnia azt a könyvet,sok mindent megértene.

Esetleg nincs valaki olyan,aki tudna beszélni anyudal erről?

2015. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 kovpet ***** válasza:
100%

Majd megszokja a gondolatot (hónapok is kellhetnek ehhez).

De ha nagyon nem változik a véleménye, akkor hanyagold a témát a jelenlétében, végső esetben (bár szinte sosem javaslom ezt, de) hazudd, hogy tényleg csak hóbort volt és "elmúlt". Ha nem tudja elfogadni az igazságot, akkor kapja azt, amit vár.

Sajnos még sok idő kell, amíg a saját lábadra tudsz állni és ellenséges környezetben ez nagyon-nagyon lassan múlik el.

2015. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztem hagyd ezt a temat, legalabbis egy kid idore mindenkepp 14/f/m
2015. aug. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak ez egy óriási trauma értelemszerűen. Sok időnek kell eltelnie, mire belenyugszik. Ne feledd, te már megjártad valószínűleg azt a lelki kálváriát, ami után elfogadtad magad, neked sem lehetett könnyű. Ezt lelki tusát Anyukád is végigjárja, így egyelőre ne is várd el, hogy elfogadja. Az én szüleimnek is majdnem 2 évbe telt, mire belenyugodtak.

Én azzal rontottam el (de ahogy látom, Te is), hogy későn mondtam el neki, mikor már pasim is volt, vagyis látta rajtam, hogy részemről ez elfogadott, s eszem ágában sincs változtatni ezen (holott évekkel előtte hosszú ideig vívódtam, próbáltam megváltozni, majdnem öngyilkos lettem stb, de ezt ő nem tudta). Így kezdetben azt gondolta, hogy ez nálam valami újonnan jött hóbort vagy nem is tudom.

Lehet érdemes lenne megpróbálnod egy kis színjátékot... ha van olyan lány ismerősöd akit be tudsz avatni, vele eljátszhatnád, hogy te "próbálsz megváltozni", s keresel magadnak barátnőt. Majd hamarosan "szakítasz" vele, mondván hogy te megpróbáltad, de egyszerűen nem érzel vonzalmat iránta. Lényeg, hogy Anyukád lássa a hozzáállásodon, hogy te NEM AKARSZ meleg lenni, s PRÓBÁLKOZOL MEGVÁLTOZNI, de a próbálkozásaid ellenére nem sikerül. Így talán könnyebben megemészti s belátja, hogy ezen nem tudsz változtatni.

Én ha újból kezdhetném, ezt biztosan így csinálnám. De mondom: ne akadj ki Anyud viselkedésén, mert egy anya teljesen azonosul a fiával, így neki ez ugyanolyan szenvedés, mint neked volt, légy vele türelmes. Sok sikert!

2015. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!