Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ez végülis milyen kapcsolat?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez végülis milyen kapcsolat? Lehet ennyire összekeverni érzelmeket?

Figyelt kérdés

Boy George ugye egy ír androgün énekes, tehát szívesen visel női öltözéket, de közben elfogadja, hogy férfi, emelett homoszexuális. Jon Moss Boy George együttesének, a Culture Clubnak a dobosa. A '80-as években egy elég hosszú (4-5 év) párkapcsolatban éltek, amiről csak később szerzett tudomást a nagyérdemű.

Jon Moss állítása szerint ő egy heteroszexuális férfi, de mégis szerelembe esett egy férfival. A kapcsolatuk nagyon meredek volt és nem is tipikus. Állandó drámák, veszekedések, verekedések (!), kibékülések sorozata. George előtt és után Jonnak csak barátnői voltak, illetve mára már van két gyermeke is.

Ami engem érdekel, hogy ez akkor mégis miféle kapcsolat? Mármint előfordulhat, hogy egy heteroszexuális férfi összekeveri a legjobb barátja iránt táplált érzelmeket, csakmert a másik fél meleg? Főleg pszichológiai szempontból érdekelne a dolog.



2015. dec. 30. 00:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem tudom a választ konkrétan az o esetükben sem, se szerintem jon szerelmes volt az énekesbe. Fizikailag másokat kívánt de ot akarta volna, ha meleg lett volna.

De en akárhány hetero pasival talakoztam mind hányt a melegek közötti szerintem gyönyörű szexualitás tol.

En a hetero szextol.

De pl egy gyönyörű nőre ha szépnek találom pl en Claudia Schifferrel vagyok igy lehet hogy ha vele dolgoztam volna anno en is féltékeny lennék sz o partnere független attól hogy csak férfit kívánok.

Ez teljesen normális szerintem.

Az emberek szeles érzelmi skálán működnek.

Szóval 100 hogy szerelem volt.

2015. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
A dolog nem annyira bonyolult. Egyszerűen csak arról van szó, hogy heteroszexualitás meg homoszexualitás, csupán az emberi megismerés tudományos szintjének kényszeres kategorizálása során létrehozott fogalmak. Aztán ha tovább megyünk, akkor jön még a Kinsey-skála, a rejtett homoszexualitás, belép az erotika, ami szintén alapesetben heteroerotikára értendő, de már ott is jelentkezik a homoerotika, szóval végül is kiderül, hogy itt egy meglehetősen lágy rendszerről van szó. Nem lehet a valóságban az emberi vágyakat, vonzódásokat, sőt érzelmeket mérnöki precizitással osztályozni, mert ez egy olyan összetett rendszer, aminek a célját ugyan ismerjük (szaporodás), de az oda vezető apró történéseket csak nagyon durván és közelítőlegesen. Az emberek közötti vonzódásoknak biztosan vagy fizikai, pontosabban élettani, biokémiai alapja. Idevágó vizsgálatok ugyebár kiderítették pl. hogy a nők a férfiak izzadtságában kiválasztott illatanyagok alapján az olyan férfiakat találták vonzónak (kizárólag a testszagról van szó !!), akik őtőlük immunológiailag a lehető legtávolabb vannak. Ennek próbálták is megadni az evolúciós "célját". De a hasonneműek közti vonzódásoknak is szükségképpen van egy ilyen alapja, hiszen végső soron az embrionális fejlődés során a biológiai ivart meghatározó gének csak később kezdenek működni. Azonos neműek meg egymással amúgy sem tudnak utódot létrehozni. Mindenki találkozott olyannak, hogy a legjobb barát vagy barátnő és az érintettek, ha mélyen magukba néznek, igenis éreznek olyan mély pozitív érzelmeket egymás iránt, mint amihez hasonlót éreznek az ellenkező nemű szexuális partnerük iránt. Azaz ilyen esetben hajlamosak a emberek levetni gátlásaikat és olyan cselekménybe belemenni, mint pl. a partner testét nem is érintve a közös maszturbálás, és ezt azért legfeljebb a homoerotika területéhez sorolják. Innen meg már csak egy lépés a másik testének simogatása, örömérzés nyújtása a másiknak és így tovább. Szóval nincs merev kategória, minden az adott személyektől függ, a helyzettől, az érzelmeket befolyásoló, a gátlásokat oldó egyéb környezeti körülményektől. A biológiai létezés célja, az utód, pedig kizárólag akkor születik meg, ha ellenkező ivarú egyedek találkoznak egymással. Azaz a természet itt is válogat, csak itt a cselekmények között válogat, a számára nem megfelelő cselekmény utód nélkül marad. Ettől függetlenül az egyedek folytathatják a számukra kedvező cselekményt.
2016. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó válasz volt köszönöm! Azt hiszem ezzel kicsit jobban megértettem a dolgokat.
2016. jan. 29. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!