Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért van, hogy manapság...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van, hogy manapság szinte már nem homoszexuálisnak, hanem heteroszexuálisnak lenni ciki? Vagy legalábbis, azért mindenki támad, ha olyat merek mondani, hogy én ezzel nem értek egyet.

Figyelt kérdés

Nézek pár sorozatot és videókat is csinálok, így tudom, hogy a "fandom-okban" egyre nagyobb trend két azonos neműt "ship"-elni. Ha nekem ez nem tetszik, és az, hogy szinte minden sorozatba be is hoznak egy meleg szálat, zavar, de tényleg zavar, pedig amúgy szeretem a sorozatot, akkor mindenki egyből ellenséges lesz és hülyeségeket kezd dumálni az elfogadásról.

Először is leszögezném, hogy én, soha nem bántottam senkit és soha nem is fogok, azért, mert más a szexualitása. SOHA.

Nem ítélem el, azt, aki homoszexuális, de nem értek egyet, azzal, amit tesz. Ez épp olyan, hogyha mondjuk van egy ismerősöm, aki rendszeresen hazudik, én nem ítélhetem el, nincs jogom hozzá, mert mind követünk el hibákat. És ne, ne mondjátok, hogy ez nem hiba és el kell fogadni, mert igenis az. Nem ítélkezek, van is egy lány ismerősöm, aki azt mondta, szerelmes a legjobb barátnőjébe, és én nem, nem vagyok homofób, hiába neveztek már többen annak, ugyanis eszembe se jutott megszakítani vele a kapcsolatot, vagy hasonló, sőt meg is hallgattam a vele kapcsolatos problémáit. Biztattam mármint nem abban, hogy kezdjen kapcsolatot a barátnőjével (ez nem is lehetséges mondjuk, mert a másik lány hetero és van barátja, plusz nem laknak túl közel egymáshoz) mindenesetre ebben nem is biztatnám, ellenben próbáltam megérteni az érzéseit és vigasztaltam.

Szóval nem vagyok rosszindulatú velük szemben, de be kell vallanom, őszinte leszek, még ha ez nyers is, de szerintem két azonos neműt együtt látni csókolózni, visszataszító, undorító és természetellenes.

Ettől függetlenül, akkor se bántanám, azt, akinek ilyen problémája van, mert ez egy probléma.

Betegség, ha tetszik, ha nem.

Hogy gyógyítható-e vagy sem, arról nem tudok biztosat. Ha genetikai, akkor nyilván nem, ám ha pszichésen alakult ki, akkor valószínűleg igen.

Sajnálom, ha valakinek ilyen hajlamai alakultak ki, és ezért le kell mondania a szerelemről és a családról, de ezt kéne tennie, ez lenne a helyes. Tudom, hogy nehéz. De azt is hozzá kell tennem, hogy én vallásos vagyok, és elsősorban ezért ellenzem ezt. Meg amúgy is... ezt érezni lehet, hogy nem természetes.

Egyesek szerint, természetes, mert az állatok közt is van. De ettől még nem lesz az, hacsak nem állítanák azt, hogy a vérfertőzés is természetes, ugyanis az állatok közt, az is gyakori, akárcsak az erőszak. De ettől még egyik se válik természetessé.

Ha már a vérfertőzés szóba jött, akik annyira védik a homoszexuálisok jogait, mert hogy szeretik egymást, és mindenféle szeretet jó, hogy nekik miért ne lenne épp annyi joguk társat találni, mint másnak, akkor feltehetném a kérdést, hogy aki a testvérébe/apjába/fiába, stb szerelmes, neki nincs meg ugyanez a joga? Lehet, hogy ő úgy érzi, neki ő az igazi. Akkor ennyi erővel ez nem ugyanaz?

Ennek ellenére köztudott, hogy a vérfertőzésnek súlyos következményei vannak, lelki beteg, netán őrült gyerek, ez mutatja, hogy ez nem természetes. A melegek esetében, pedig többek közt az, hogy ők nem is képesek a szexre, ahogy egy kulcslyuk is csak egy kulcslyukkal együtt tudja kinyitni az ajtót. Két kulcs, vagy két kulcslyuk nem segít semmit, nem tudsz bemenni az ajtón. Tehát nem hasznos, nem összeillő, nem jó.

És gyűlölöm, ha a normális embereket, akik normálisan gondolkoznak a témáról, homofóbnak nevezik. Mintha azzal lenne valami baj, aki szerint a nem természetes az nem természetes. Aki épeszűen gondolkozik.

Mellesleg meleg férfiak körében például sokkal gyakoribb az AIDS. És én nem hiszem, hogy csak a szexuális vágyuk miatt, kockáztatniuk kéne egy ilyen halálos és szörnyű betegséget.

És ez a betegség is mutatja, hogy ez nem természetes.

Nem véletlenül teremtett Isten férfit és nőt. Nem két Ádámot. De oké, aki nem akarja a vallást bele keverni, annak is mondtam elég indokot, miért rossz ez.

De amit igazán nem tudok felfogni, hogy heteroszexuális emberek, hogy "ship"-elhetnek két azonos neműt, hogy tarthatják ezt cukinak, édesnek, szépnek, meghatónak, aranyosnak, stb...

Meg ami kiborít, hogy itt mindenki az egyenlőséggel jön, a megértéssel, hogy így meg úgy el kell fogadni egymást, ennek ellenére, a csúnyább, kevésbé szép, vagy szépséghibás emberekkel mégsem olyan megértő meg elnéző senki, legalábbis nem sokan.

Engem se nagyon védtek meg az iskolában, amikor általánosban és középsuliban is kiközösítettek, mert félénk voltam, rosszul öltöztem, pattanásos voltam, stb. Érdekes módon, úgy tűnik, mégse jutnak mindenkinek egyenlő jogok.


2016. febr. 25. 21:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Az emberek 10%-a a saját neméhez vonzódik. A maradék 90%-ból sokan mindkét nemhez. Úgyhogy ha elég sok szálon fut a történet, akkor szerintem simán megfér benne egy "meleg" szál is (pl Trónok Harca)
2016. febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
10%
A cím túlzó és valótlan . Erőltetést és divatot maximálisan gerjesztik , ez a korszak ilyen , drogot eutanáziát szélsőséget és a különcködő romboló dolgokat támogatják . Ebben üzletpolitika és stratégia is van bőségesen . Az ember követi és igaznak látja amit elé tárnak , ha köpenyes tudósok közlik akkor hitelesebben . Keress fel kineziológust ha bevésődés miatt vagy az akkor kihoz ebből .
2016. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
A te vallásod szerint a vérfertőzés is természetes, hisz Ádám és Éva gyerekei ugyan kivel szaporodtak? Vagy Noé az özönvíz után? Erről ennyit.
2016. febr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Na jó már 100x bizonyították, hogy Isten nem teremtett semmit, Szuz Mária meg véletlenul se volt szuz, hiszen fizikai képtelenség, ráadásul az eltelt 2000évben se szult senki úgy gyereket, hogy kozben szuz volt. Amúgy a mikulás se létezik.

Az ajtót úgy is ki tudom nyitni, hogy kirúgom az ajtót, nagy ugy.

Amúgy ti heteró emberek annyira szeretitek egymást, hogy 10 házasságból 7 tonkremegy. Na eloszor a saját udvarotokon kéne rendet csinálni, utána máshol.

Amúgy mennyiszer voltál AIDS szurésen?

2016. febr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem rossz oldalról nézed az egészet. Itt leszögezném hogy 100%-ig ateista vagyok.

Szóval ha pszichés ha genetika. Ez egy érzelem a másik nem iránt vonzódás. És nem tudom miből gondolod hogy egy meleg nem lehet szerelmes. Én meleg vagyok és soha nem szeretném hogy "meggyógyítsanak" az én szemszögemből ez olyan mint ha téged próbálnának meleggé tenni mert valaki szerint az hogy a másik nemhez vonzódsz az egy betegség és változtatni kell.

Tény hogy fenn áll a homo- biszexualitás a társadalomban mind az emberek 30-40%-a vonzódik csak is a saját neméhez. Az emberiség fejlődik, egyre elfogadotabb ez a téma. Én ilyennek születtem így is tudok szeretni, van aki ezt viszonozza. Az hogy valaki szerint ez nem "természetes" az meg nem érdekel. Fogadd el hogy ez van egyre többen fogják felvállalni, senki nem kéri tőled ne gondold ezt visszataszítónak.

Jogokról csak annyit, igen nem jut mindenkinek egyenlő jogok de ez ne azért legyen mert begyepesedett gondolkodású személyek korlátozzák a melegek jogait.

Az hogy téged kifogtak a suliban ez van, életrevalónak kell lenni. Ne másoktól várd a védelmet vagy a megértést, hogy sajnáljanak. Ilyen világban élünk ha nem alkalmazkodsz annyi.

2016. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes, hogy felhoztad a vérfertőzést tekintve, hogy a Biblia tele van vele. Én személy szerint nem ítélem el azt sem, egészen addig, amíg nem csinálnak gyereket. Ezt is egyszerűen abból a gyakorlati okból, hogy magas eséllyel születne meg a gyerek valamilyen rendellenességgel. Velem ilyen sose történne meg, de ha pl. két testvér egymásba szeret és együtt akarnak lenni, akkor legyenek... nem ártanak vele senkinek. Arra pedig nagyon kíváncsi lennék, hogy szerinted mi a 'természetes' szó definíciója, ha nem azon dolgok összessége, amik megfigyelhetőek a természetben.


"[...] de szerintem két azonos neműt együtt látni csókolózni, visszataszító, undorító és természetellenes."

Ez pedig bőven kimeríti a homofóbia fogalmát. Ahhoz se kell ténylegesen megverni valakit, hogy rasszista legyél, bőven elég, ha gondolatban elítéled őket a bőrszínükért.


Érdekes az is, hogy egyszer nem képesek szerinted a melegek a szexre, máskor pedig a szexuális étvágyuk miatt fokozott veszélynek vannak kirakva bizonyos betegségekkel szemben. :D


Sajnálnod pedig nem kell, én személy szerint nem mondtam le se a szerelemről, se a családról, se a gyerekvállalásról.

2016. febr. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 kovpet ***** válasza:
93%

Kérdező, reagálnék, de te láthatóan egy másik világban élsz mint én. Szerencsére. Én nagyon nem szeretnék a te világodba kerülni. Meggyőzni meg úgy sem tudnálak, tehát felesleges lenne érvelni.


Azért a végkövetkeztetésedhez hozzászólnék: tudod te, hogy mit jelentenek az egyenlő jogok? Hogy mit jelent a "jog" fogalma? Neked bizony jogod lett volna kiállni magadért, de nem tetted és ez nem más hibája.


Az istenes meg húsvéti nyuszis meg "betegség, mert én azt mondom" meg "nem természetes" blabla rész nem érdemel meg reakciót. A kulcslyukas rész különösen vicces, kifacsart logikával sem látok párhuzamot egy ajtó meg egy emberi élet között. Közvetlen utána meg ép észről beszélsz, hát van egy bája ennek :)


Azt azért elmondhatnád, hogy mi az a "ship"-elés :)

2016. febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, ne haragudj, de te nagyon-nagyon buta vagy. Egyik szavaddal ütöd a másikat... Ellentmondásokban beszélsz "Nem ítélem el, azt, aki homoszexuális, de nem értek egyet, azzal, amit tesz. Ez épp olyan, hogyha mondjuk van egy ismerősöm, aki rendszeresen hazudik, én nem ítélhetem el, nincs jogom hozzá, mert mind követünk el hibákat. És ne, ne mondjátok, hogy ez nem hiba és el kell fogadni, mert igenis az. " Azért a hazudozást, meg a más iránti tiszteletlenséget (nem tiszteled meg az igazsággal) ne említsük már egy lapon egy veleszületett dologgal. Vagy ha szerinted nem veleszületett, miért van az, hogy számos állatfajnál találhatóak homoszexuális egyedek? Vagy hogy van egy család 4-5 gyerekkel, akik ugyanabban a nevelésben részesültek, mégis az egyik meleg lesz? Szóval, de, igenis homofób vagy, és a magadfajta miatt vannak a felvonulások is, mert az ilyen emberek miatt nem meri egy meleg pár megfogni egymás kezét az utcán, nemhogy csókolózni vagy hasonló... ami egy hetero párnál elfogadott. Képzeld el, ha a barátnőddel bujkálnod kéne. Biztos kellemes lenne.

Na, a másik dolog. AIDS. Ne dobálózzunk már olyan szavakkal, témákkal, amikhez fingunk sincs, köszönöm. Először is, HIV-fertőzés van, az AIDS ennek a végstádiuma. Másodszor magába az AIDS-be nem lehet belehalni, mert ez egy immunszuppresszív állapot, és a kialakulú szövődmények, betegségek pl. Kaposi -szarkóma miatt hal meg a beteg, tehát csak indirekt módon a AIDS-be. De a lényeg: Egyáltalán nem biztos, hogy a melegek közt van több fertőzött. Mivel a melegek hatványozottan nagyobb arányban járnak szűrésre, míg a heterók nagy része nem jár el, így rengeteg heteróban lappanghat a vírus. Egyébként meg felesleges statisztikával dobálózni... Akár meleg vagy, akár heteró, ha gumi nélkül d.gsz, elkaphatod a HIV-et, ha védekezel és nem szakad ki a gumi, akkor nem. Attól hogy a statisztika mond valamit, a gumi heterot, homot, mindenkit "megvéd".... Csak használni kell, ennyi. Innentől kezdve nem értem, hogy egy melegnek miért kéne félnie a HIV-től, ha védekezik, és nem szexel fűvel-fával. Egy partyk_rv_ hetero nő akkár már nagyobb eséllyel kapja el...

2016. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az "értelmes" és sok esetben igencsak "kedves" válaszokat.

Őszintén szólva, nem tudom, mire számítottam.

Kezdjük azzal, hogy megvédhettem volna magam... Kösz, jó vicc. Egyrészt, annyira félénk vagyok, hogy baromira nem mertem megszólalni az iskolában, még 2 vagy 3 ember társaságában is elnémulok, és ezen még a szorongásoldó gyógyszer sem segít. Igen, már 10 éve szedem őket. Baromira nem rajtam múlik!

Kettő, na igen, erről beszéltem... Micsoda megértés... Ilyet mondani, valakinek, aki ki volt közösítve, igazán nagy empátiáról tanúskodik. Bezzeg, aki meleg...

És méghogy a melegek kedvesek. Na igen, ezt állítják, sokan, pedig nagyon sok az ellenpélda, mint ahogy azt bizonyítottátok. Köszönöm. :)

Bujkálnom kéne a barátnőmmel? XD LOL, jó vicc. Egy az, hogy lány vagyok és én NEM vagyok meleg...

Kettő, húha! Azta, most aztán olyat mondtál... Mindjárt sírok, ha belegondolok, hogy a barátommal bujkálnom kéne... :'( XD

Bocs, de nem hat meg.

Amúgy ez nem szerintem, vagy egyes emberek szerint betegség. Könyörgöm, a tényeket ne hagyjuk figyelmen kívül! Ha genetikailag bu*zi (ezek után nem kell kedvesen fogalmaznom) valaki, akkor azt génHIBÁnak nevezik. Mert az hiba. Rossz. Fel tudjátok ezt fogni?

A normális embernek nincsenek FERDE (szintén nem véletlenül nevezik így) hajlamai. Ez csak egy betegség.

Ha pszichés, akkor meg miről beszélünk? Nekem is van pszichés betegségem. Hülyeség lenne úgy hozzáállni, hogy "ne gyógyítsanak meg, fogadjanak el így, mert én így vagyok önmagam". Hát nem. Vagy, mondjuk, ha rákos valaki, mondjuk azt, hogy "ő rákos, ettől önmaga, ezzel kell elfogadni", és hagyjuk meghalni... -.-

Tudtam, hogy a bu*zik, és az őket védők nem bírják felfogni, amit mondanak nekik, csak hajtják a maguk igazát, még akkor is, ha az töklogikátlan.

Ne hogy már ne legyen érthető a párhuzam? Kulcs és lyuk, hány éves vagy, ha ezt nem vágod?

Igen, ami a szexualitást illeti, igen, ők nem képesek igazi szexre, mert a szex lényege "bedugni a kulcsot a lyukba"...

De ettől még ők is megpróbálnak, valamit csinálni... valami szánalmas pótlékot...

LOL, ti igen hülyék vagytok...

Aki meg azt írta, hogy 100X bebizonyosodott, hogy Isten nem teremtett semmit... Őszintén, ember miről beszélsz? Kíváncsi vagyok, mutasd azokat a bizonyítékokat! Szerintem az egész emberiség kíváncsi lenne rájuk, tekintve, hogy abban ateisták és vallásosak sosem tudtak megegyezni, tekintve, hogy egyiknek se volt igazi bizonyítéka.

Ami a homofóbságot illeti, elsősorban azért mondtam, hogy nem vagyok az, mert olyan nem létezik. Ez egy idióta fogalom a normális emberek megnevezésére. Ha valaki betegségnek tartja a rákot, az daganatfób? Most komolyan...

És amúgy se kell ennyire felfújni, manapság már én vagyok a ritka, úgyis mindenki mellettetek áll... Ami szánalmas, és erkölcsileg gáz...

Még szép, hogy össze lehet hasonlítani a hazugságot a melegséggel. Mert aki hazudik rosszat tesz, aki megcsókol vagy lefekszik egy azonos neművel, szintén rosszat tesz. Elhitethetitek magatokkal, hogy nem így van, de ettől még így van.

Maga az érzés, a vágy még valóban nem bűn. Ha valaki nem tesz semmit, hogy "beteljesítse" a vágyait, azzal nincs semmi baj.

Ti tényleg buták vagytok, mert figyelmen kívül hagyjátok a teljesen egyértelmű dolgokat és tényeket.

Különben hogy kapcsolódik ahhoz, hogy ki vagy, hogy melyik nemet szereted? LOL De komolyan, az ember nem attól valaki, hogy milyen szexuális vágyai vannak.

2016. febr. 26. 14:11
 10/31 A kérdező kommentje:

Ja és Ádám és Éva nem két létező ember volt... Az csak egy példa, elmagyarázni a bűnbeesést, de mindegy is. Úgyhogy a vérfertőzésről ennyit.

Noé története se éppen valószerű. A Biblia legnagyobb részét, egyáltalán nem kell szó szerint venni.

2016. febr. 26. 14:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!