Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Legjobb barátomat, aki a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legjobb barátomat, aki a fiúkat szereti, nagyon csúnyán sértegette testvére, segítségre van szüksége, mit tehetnék érte? 23F

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, akivel jól szót értünk és 4 éve ismerősök vagyunk. Számomra sohasem volt "gond", hogy ő a fiúkat szereti, mert én ezt elfogadom és szerintem nincs semmi "probléma" ezzel. Ő is tiszteletben tartja, hogy én a lányokat szeretem és én is, hogy ő a srácokat. Rendszeresen szervezünk közös programokat, nagyon sok dolgot meg tudunk beszélgetni, ő egy okos, kedves, inteligens srác. Ami még lényeges információ, hogy pont annyi idős, mint én, 23.


Sajnos az történt, hogy barátomat 2 napja nagyon csúnyán sértegette a testvére, amikor megtudta, ő homoszexuális. Szándékosan nem mondta el neki eddig a dolgot, testvére ugyanis erőteljesen rasszista, homofób és gyűlölködő.


Szerencsére a barátom apukája és anyukája nagyon toleráns volt vele, amikor 3 éve elmesélte nekik, homoszexuális. Sohasem bántották őt érte, mindig mellette voltak, szeretik nagyon és megértőek vele. De testvére teljesen más, őt egyébként apukája és anyukája úgymond ki is tagadta, mert velük szemben is gyűlölködő, agressziv volt. Még olyan is előfordúlt, hogy megverte a testvérét és apukájára is rátámadt!


Az idősebb, kötekedő testvér már elköltözött a családtól és csak azért találkoztak 2 nappal ezelőtt, mert hivatali ügyben volt beszélgetésük. Onnan tudta meg, a barátom homoszexuális, hogy észrevette a Facebook privát beszélgetéseit. (Sajnos a barátom véletlen nem jelentkezett ki a profiljából.)


Én nem voltam ott, amikor a konfliktus történt, de azt mesélte, hangosan kiabált vele, lökdöste őt, majdnem meg is ütötte, de az apuka közbeszólt és gyakorlatilag kitette a kötekedő testvérét a házból. Nagyon haragudtak a szülők az idősebb testvérre és elnézést kértek a barátomtól, hogy ilyesmi megtörténhetett.


Sajnos a barátom most nagyon megviselt, 2 napja sokat sírt és szorong, segíteni szeretnék neki! Arra gondoltam, hogy a hétvégén szervezünk egy közös programot, el szeretnék menni vele sétállni, vagy moziba, vagy akár egy könyvesboltba, hogy segítsek neki feldolgozni a történteket és kicsit kimozdítsam őt a lakásból.


Ti mit javasoltok nekem? Milyen programokkal, módszerekkel tudnék a kedvére a tenni?


2016. okt. 25. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
4%

1: Hát persze. Csináljuk ugyanazt a rasszistákkal, homofóbokkal, gyűlölködőkkel, amit a nácik csináltak a zsidókkal, homikkal, cigányokkal...


[link]

2016. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A mozi szerintem jó ötlet. Valami jó kis vígjátékra menjetek. :) Este pedig menjetek bulizni. :)

De ha nem akar kimozdulni, akkor otthon is nézhettek valami jó kis filmet, beszélgethettek. :)

2016. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

4es: tuti nem csinálna olyat "szánalomból"... Sőt, abban is biztos vagyok, hogy a barátja sem akarná. So go and play with Lego! :P


Lehet, hogy ilyen lelki állapotban nem akar majd emberek közé menni. Szerintem jobban jönne ki, hogy otthon néznétek filmet - mondjuk nálad. :)

2016. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

És erre törlik azt a kommentet, amire reagáltam. :D Sebaj

(előző voltam)

2016. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben egy csöndesebb helyen leülnék vele beszélgetni, adja ki magából az érzéseit. Biztosítanám róla, hogy támogatom, és hogy ebben ő semmiben nem hibás, a testvérének vannak komoly gondjai, amit nem ártana kezeltetni. Az, hogy ilyen fokú indulatokat vált ki valakiből egy másik ember teljes magánügye, belső önértékelési gondokat takar.


Szerintem, ha kibeszélheti magát a barátod, és érzi, hogy támogatja a környezete, és nem ítéli el, a segít majd neki. Sajnos ezt neki kell feldolgoznia.


A szülei előtt viszont le a kalappal, amiért így elfogadják és kiállnak érte. Ez lenne a normális, de sajnos sok szülő tragédiának éli meg, ha ilyesmi kiderül.

2016. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Van egy nagyon jó barátom"


Így kezdődik minden kamu.

2016. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

A 6-os válaszoló vélemányét, hozzászólását osztom én is!

Beszélj vele, mozdítsd ki! Parkban, erdőben sétálva, ücsörögve sokat tudtok dumálni! Vagy az állatkert se lenne rossz! Emberek is, de nem tömeg!

Szedd ki belőle, mi az, ami miatt szorong! Annak megszüntetését kell szemelőtt tartania!

Ha olyan a tesó, hogy még az apjának is nekiment, akkor probléma lehet, ha esetleg találkoznának. Szerintem attól is fél, hogy egyszer az útcán összefutnak, és akkor nem lesz ott az apu, vagy más, aki megvédje!

2016. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Onnan tudta meg, a barátom homoszexuális, hogy észrevette a Facebook privát beszélgetéseit"


Nálam lehet addig lett volna keze a "tesónak". Nem elég hogy beletúr a gépbe de még neki áll feljebb, sztem lett volna egy-két alkarcsont törés :D

2022. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!