Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Elmondanátok a szüleiteknek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondanátok a szüleiteknek, hogy melegek vagytok, ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A szüleimnek van kettő gyereke, az egyik én vagyok, meleg, a másik pedig a testvérem, aki nem az, de elég sok mentális betegsége van. Lényeg a lényeg, hogy nem fog belőlük kigyógyulni és az esélye, hogy családot alapítson, nagyon alacsony. Én gyereket nem szeretnék, mert tudom, hogy nem bírnám gondját viselni, foglalkozni vele, és az egészségemmel is itt-ott bajok vannak. Még úgy is érezném, hogy bűnt követek el, ha egy embernek miattam annyi baja lenne, mint nekem. Szóval szerencsétlen szüleimnek nem igazán lesznek unokáik... Elég indokom van rá, hogy ne legyen gyerekem, a melegség "egyelőre" nem is az rá, de mivel még konzervatívak is a szüleim, valahogy úgy érzem, ez még egy pofon lenne a számukra. Én csak azt nem akarom, hogy neki rossz legyen... Ti mit tennétek?
2016. nov. 20. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre ne mondd el szerintem ha nagyon konzervatívak. Úgyis rájönnek majd ha sose fogsz a lányokról beszélni, bemutatni nekik senkit. Ha nem kérdeznek rá, akkor ne tedd szerintem.
2016. nov. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy milyen a kapcsolatod a szüleiddel, mennyire figyelnek oda rád (jó értelemben, hiszen egy jó szülőt igenis foglalkoztatja a gyereke élete, problémái stb.). Nyilván, ha anyud sokszor próbál leülni veled beszélgetni, mert szeretné hogy bizalommal fordulj felé, akkor elég nehéz hosszútávon eltitkolni a dolgot. Ha viszont nem azok a mély lelki-beszélgetős típusok, akkor elkerülhető a felvállalás.


Na meg attól is függ, hogy hány éves vagy és hogyan képzeled a jövődet. Szeretnél-e a szüleiddel maradni, vagy el akarsz költözni.


Ha elmondod, az biztosan hatalmas trauma lesz nekik. Az unokakérdés miatt különösen. Tudom miről beszélek, én is meleg vagyok, ráadásul nekem testvérem sincs! Mikor én elmondtam a dolgot, anyum rettenetes állapotba került. Már most úgyahogy elfogadja a dolgot, nagyon ritkán kérdez 1-2 dolgot a barátomról, de általánosságban tabu a téma, én sem hozom fel tapintatból. Ez sem jó, de ahhoz képest, ami a coming out idején (9 éve) volt, ahhoz képest ez sokkal jobb.


Szóvak összegezve, ha el akarsz költözni otthonról, s a szüleid sem lelki-beszélgetős típusok, akkor sztem ne mondd el. Inkább maradjanak meg abban a hitben, hogy ők is egy "normális" család, és hogy a fiuk majd egyszer megnősül, Ez nekik is jobb, mintha egy pillanat alatt összeomlana bennük az a kép, amit a jövőjükről elképzeltek. Nem könnyű dolog...

2016. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetedet.

A mi családunkban is vannak mentális betegségek,és van meleg is,és van kettő az egyben is.


Ha a testvéred beteg,akkor az is lehet az indokod,hogy neked azért nem lesz gyereked,mert róla kell majd gondoskodnod,ha már a szüleid nem lesznek.

Ezt talán csak megértik a szüleid...

2016. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!