Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Lassan 2 éve tudom hogy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lassan 2 éve tudom hogy a tesóm homoszexuális de még nem próbálta elmondani a családnak. Várják míg ő mondja el vagy beszéljek vele?

Figyelt kérdés

2017. szept. 5. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Ja beszélj a tesóddal ha megbízik benned
2017. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kisumi ***** válasza:
94%
Én azt tanácsolom várd meg míg ő maga mondja el. Neki kell készen állnia erre a lépésre.
2017. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
tehát ezt folytatom is. Ha nem mondja el akkor nem azért van mert hehe mindenkit átvágok és attól nekem milyen jó lesz. Én itthon soha nem fogom elmondani, mert egyszerűen nem fogadnák el és jelen pillanatban tőlük függök. Szóval sok mindent megnehezít. És ha azt hiszed, hogy ez jó annak aki nem mondja el hát tévedsz. Van egy legjobb barátod, akivel tényleg rengeteg hülye dolgot megosztotok egymással, de nem mondod el neki azt ami olyan, hogy tudod, hogy milyen gondolatokat vált ki az emberekből mert nem akarsz egyedül lenni. Nem ismerkedhetsz nyíltan, mert akkor mindenki el kezd b*z*zni. stb. szerintem a lényeget érted! És, hogy válaszoljak a kérdésre: Ne beszélj róla! Tegyél úgy mintha nem is tudnál semmit.
2017. szept. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Ne mondd el semmiképpen és őt se erőltesd, hogy mondja el.
2017. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez az ő magánügye. Biztos van oka annak, hogy nem mondta el senkinek sem a családba.

Mi lesz ha beszélsz vele erről?

Kényelmetlen helyzetbe hozod. Izgulni fog, hogy nehogy véletlenűl valaki előtt elszold magad. Stb...

2017. szept. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ebben a helyzetben azzal jársz a legjobban, ha megerősíted a testvéredben azt, hogy bízhat benned. Akkor idővel megnyílik neked, és nagy tehertől szabadítod meg.
2017. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Mármint kinek ne mondd el? A családnak, hogy homoszexuális a tesód, vagy a tesódnak, hogy tudsz a helyzetéről? Fiú vagy, vagy lány vagy kedves kérdező? Hány évesek vagytok? Te hogy viszonyulsz ahhoz, hogy a testvéred meleg? Ezek se mindeggyek szerintem.


Amúgy ha neki akarod elmondani, hogy tudsz róla, hogy homoszexuális és ha még ezt el is fogadod, akkor szerintem mondd el neki egy alkalmas pillanatban, hogy tudod. Mert ha elfogadod, akkor azért szerintem az egy olyan segítség meg lelki támasz neki, hogy van olyan családtagja aki ezt elfogadja, ami megerősíti őt önmagában. Nem kell erről utána beszélni vele, nem kell, hogy ez mindennapos téma legyen, de akár egymás bizalmába is fogadjatjátok egymást ilyen szinten is, hogy meg is oszthatja esetleg veled az ilyen irányú dolgait, kapcsolati bajait, örömét, ez a ti testvéri kapcsolatotokon is sokat lendíthet. Ugyanakkor óvatos is kell legyél, merttényleg lehet, hogy ő ezt szégyenli vagy nem akar beszélni erről. Esetleg finoman megpróbálhatod kiugrasztani a nyulat a bokorból, de tényleg csak finoman, nem kifejezetten a melegségre célozgatva, hanem esetleg a barátnő kérdést feszegetve, vagy nem tudom. Bár ez is lehet, hogy csak idegesíti majd. Így belegondolva tényleg nehéz. Belegondolva meleg fiúként, ha nekem lenne egy testvérem, aki nekem szegezi, hogy tudja, hogy meleg vagyok, nem is tudom utána milyen irányba ment volna a kapcsolatunk. Lehet nem tudtam volna ugyanúgy ránézni mint addig.


A családnak semmiképp ne teregesd ki, az csakis az ő dolga, akkor és amikor akarja, ha egyáltalán akarja. A legjobb talán ha tényleg nem szólsz senkinek semmit, tudod, eldogadod,rátartozik, kész. És vagytok ugyanúgy jó tesók mint eddig.... boccs ha hosszú voltam, gépelve gondolkodtam =)

2017. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Ne avatkozz bele az ő életébe. Tegyél így mint ha nem tudnál semmit.
2017. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem segítene. Mert akkor lenne valaki akiben megbízhat, és így lehet, hogy a család többi tagja felé is könnyebb lesz neki megnyílnia. Persze ezt nem szabad sürgetni.

És persze az sem mindegy honnan tudod, hogy ő meleg és főleg nem mindegy hogy adod a tudtára, hogy tudsz róla.

2017. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez azért necces mert Te hiába tudod azt hogy ő meleg, ha ő még nincs felkészülve arra, hogy elmondja bárkinek is, akkor azt még nem kéne abajgatni. Másrészt ha még fiatal és függ a szülőktől/családtól, akkor azért se biztos hogy jó ha elmondja, mert őneki kell állnia a sarat azokkal szemben akik nem tudják elfogadni.


Te semmiképp ne mond el! Még a bizalmát is elvesztheted, és ez még a jobbik eset.


De ha nem tudja, hogy Te tudod, akkor azzal nincs baj, ha megmondod tudod, hogy a saját neméhez vonzódik, mert így kicsit megkönnyíted neki azzal, hogy egy emberrel kevesebbnek kell elmondani, nem mellesleg ha már valaki tudja róla és elfogadja, akkor könnyebb bízni abban, hogy másnak is menni fog ez.

2017. szept. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!