Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek! Hogy érzitek, a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek! Hogy érzitek, a magyar társadalom hogy viszonyul a melegekhez és hozzátok?

Figyelt kérdés
Hány évesek vagytok, melyik megyében/városban éltek és mennyire vállaljátok fel?
2017. nov. 19. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak a 4 fal közt vagyunk melegek. Ahhoz meg senkinek semmi köze, és úgy gondolom senkit nem sértünk meg vele. Mondjuk nálunk más a helyzet, hetente csak szombaton találkozunk és akkor inkább együtt vagyunk valamelyikünknél, minthogy mászkáljunk ide oda.


Én 22, barátom 24

Pest

2017. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: szarul. Kicsit hosszabban: nagyon szarul. Társadalmunk még nem fogadóképes a másság elfogadására.
2017. nov. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A Magyar társadalom a saját nyomorúságát a kissebségeken éli kis, lásd cigányok, zsidók, melegek. Amíg nem javul az életszínvonal nem lesz jobb a kissebségek helyzete. sajnos.
2017. nov. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Talán nem a kisebbségeken kellene levezetni azt, hogy ilyen a magyar helyzet...


Az a baj, hogy a magyar politikusok csak mutogatni tudnak, "ő meleg", "ő cigány", ő zsidó", "ő liberális", "ő...


Ott a példa: Dél-Amerika. Semmivel sem gazdagabb országok, sőt... És hatalmasak a vagyoni különbségek, a korrupció, sőt...

Mégsem a kisebbségekre mutogatnak és mégis 60-70% támogatottsága van a melegházasságnak, nálunk alig több, mint a fele...

2017. nov. 20. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A frusztráció kezelése valóban kulturális dolog, nálunk sajnos az a divat, hogy ha valakinek szar az élete, igyekszik gondoskodni róla, hogy másoké is az legyen. (Akinek nem inge ne vegye magára.)


A magam részéről biszexuális vagyok, nem meleg, de nagyon megválogatom, kinek mondom el és kinek nem. (Én mondjuk alapból is olyan vagyok, hogy nem osztom meg a lelki világomat boldog-boldogtalannal, szóval nálam ez valamelyest független a szexualitásomtól.)


24 éves vagyok, eddig Nyíregyházán és Debrecenben éltem, a közvetlen környezetem, ismerőseim valószínűleg nem csinálnának belőle problémát, de a társadalomról úgy összességében nekem is elég lesújtó véleményem van ilyen téren.

2017. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Buran ***** válasza:
100%

Budapesten élek, de lesújtó... Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, hogy ameddig lehet ránk ujjal mutogatni, vagy bármely más kisebbségre, hogy ő meleg, zsidó, cigány, stb., addig ez nem is fog változni.


Sajnos ma még mindig ott tartunk, hogy a politikában karaktergyilkosság része lehet az, hogy valakiről azt állítják, hogy meleg. (Nem akarok védeni senkit, de személytől függetlenül gondoljunk bele, ez siralmas.)


Sajnos a társadalomban a gyűlölet nem csak alulról, hanem felülről is gerjesztődik, s ameddig nem teszünk semmit ennek megváltoztatására, ez így is marad.


23/f

2017. nov. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként egy heteró embernek az a normális, ha az ellenkező nemmel létesítünk kapcsolatot.

Részemről ha sétálok a kisfiammal az utcán nekem rossz érzés lenne megmagyarázni neki, hogy “apa, az a 2 bácsi miért sétál kézen fogva” kérdését. Ez a norma, ezért lett férfi és nő, nem férfi és férifi, vagy nő és nő. A természetes biológiai útja mindennek ez.

De ez csak személyes vélemény, az útálatot én sem értem más emberek részéről.

2017. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7


Ezért kell felvilágosítani a gyerekeket.

Az is nagyon komoly probléma szerintem, hogy a homoszexualitást egy csomószor tabuként kezelik.

Pedig egyáltalán nem az, melegek lesznek, vannak, voltak.

Nekünk ez a normális. És nem hiszem, higy ezért a 4 fal között, bujkálva kellene leélnünk az életünket (vagyis, de... Magyarországon egy csomószor ezt érzem, de szerintem nem kellene ezt éreznem egy normális társadalomban.

2017. nov. 21. 16:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindannyiunkat konzervatív szülők neveltek. Ugye a melegség az rossz, gusztustalan, bűn stb. "Régen nem voltak melegek". Természetesen ugyanúgy voltak, mint ma, csak nem merték felvállalni és belementek akár a házasságba is egy nővel, csak hogy megfeleljenek. Magyarországon még ma is elég nagy tabu a meleg téma. Szerencsére ha már a szülőktől nem is hallanak jót erről a gyerekek, az interneten tájékozódhatnak és rájönnek, hogy nem is olyan rossz emberek a melegek, mint amilyennek a környezetük gondolja. A gyűlölet, utálat pedig a tudatlanság miatt van legtöbbször. Nagyon tájékozatlanok az emberek, hiszen sehol sincs szó erről. Még az iskolában sem, véletlenül sem. Ha egy alapesetben melegeket nem kedvelő ember környezetében valaki felvállalja a melegséget, nagy mértékben megváltozik a véleménye a témáról, amikor többet megtud róla. Sajnos még egy elég visszamaradott rendszerben élünk, bár nagyon lassan de fejlődünk.
2017. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Buran ***** válasza:
100%

#7 Ha a gyerek megkérdezi, hogy az a két bácsi miért sétál kézen fogva, nyugodtan mond azt, hogy mert szeretik egymást.


Szerencsénkre a gyerekek sokkal elfogadóbbak, s nem fognak azon vacillálni, hogy most természetes, nem természetes.


És ha netán a te gyereked is meleg lenne, legalább nem kéne rettegnie egy coming out-tól előtted...


23/f

2017. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!