Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem motoroznak többen...

Miért nem motoroznak többen idehaza? Vagy a magyar társadalom eleve ilyen szürke?

Figyelt kérdés

Rendes nagy motorra gondolok, nem a boltba járós robogózásra.

Én motoros családban születtem, anno a kórházból Apám a tankra tett kosárral együtt, és úgy hozott haza, nem is volt kérdés hogy amint a kor engedi a vizsgát, én is beálljak a sorba.

Sulis időszak alatt 50-es robogó, utána jött az "A" korlátlan és már dolgozóként lett egy 600-as gépem.


Sajnos a motoros vénával megáldottakon kívül, nincs igazán olyan aki autó mellé venne egy két kerekűt is, ráadásul az autózás is olyan hogy 1.4-1.6os kis autókkal elvan az ország..


Szerintem ez a kép érezteti a testvériséget

[link]


2017. szept. 19. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy a társadalom attól, hogy kevesen motoroznak szürke lenne.


Vannak sokan, akik veszélyesnek tartják, vannak akiknek más az ízlése és van, akinek nincs rá pénze. Ilyen egyszerű.

2017. szept. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A Börzsönyben tavasztól őszig rengeteg a motoros. A 2-es főút technikás szakasz... Lehet rossz helyen élsz. :)
2017. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernek normális autóra sem telik, nem hogy még egy motor is legyen az autó mellé. Sok embernek nincs garázsa, valószínűleg féltenék az utcán hagyott motort. És sokakat valószínűleg nem vonz egyáltalán, hogy motorozzanak.
2017. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2

Járatos vagyok az ismert hegységekben is, de akkor is, megnézek egy pihenő helyett vagy útszéli büfét, alig vagyunk.

2017. szept. 19. 21:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon motormániás vagyok, apám is az. Sajnos a korom miatt még csak egy AM jogsim van, de már csinálom az A2-t:D


Sokan itthon azért nem vesznek motort, mert itthon mondhatni luxuscikknek számít, mivel az adó rá kb ugyanannyi, mint egy autóé és ugye a motor szezonális dolog. Én debreceni vagyok, itt vannak bőven motorosok, egy büfénél szoktak gyülekezni, dumálgatnak, hamburgereznek utána pedig csapnak pár kört a városban, vagy elmennek Tokajba, esetleg pályára döntögetni egy kicsit.

2017. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy én szívesen kipróbálnám, de sem időm sem pénzem megcsinálni a motoros jogsit. Vannak fontosabb dolgok az életemben, de ha van valami ingyenes rendezvény, amire van időm kimenni, akkor ott megcsodálom a motorokat meg a résztvevők tudását.
2017. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

meg lett válaszolva. itthon ez luxuscikk, hiszen kb. 6 hónapot tudod használni, utána mivel jársz? vagy motorod van, vagy autód. szorosan hozzátartozik az is, hogy mekkora státuszszimbólum itthon az autó...hiába sokan a hétköznapokban csak 10 km-en belül, munkábajáráshoz használják, mind1, csak derogál nekik buszra szállni és menni 3 megállót, mert az milyen alja szokás már.


autóknál is mi olyan meglepő ebben. rohadt nagy lehúzás egy autót fenntartani így is, nagy távolságok meg nincsenek az országban, amihez nagy teljesítmény indokolt lenne.


németeknél nyilván el tudom képzelni, ahova szinte mindenhova megy autópálya, és érdemes is azt használni...ott ki lehet autózni.

2017. szept. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Hála az égnek hogy nincs több gyökér aki a lakóövezetben, meg a városban játszaná az agyát a k[u]rvahangos infantilis játékszereivel.


Kedvencem az mikor valami bődület nagy recsegő-ropogó méregdrága chopperrel korzózik a hülyegyerek a 20-as tábla körzetében, talpig fekete bőrcuccban, meg fejkendővel, meg ilyen olyan lángcsóvás sisakban.

Ha ghost ridert akar játszani akkor húzzon ki az országutakra, meg a hegyekbe.

De az amit művelnek a városokban több mint elfogadhatatlan. Mint ahogy a 7 tonna feletti tehergépkocsik, a motorosok is kitiltást érdemelnének bizonyos városrészekből.



Kérdésre a válasz: Valakinél előbbre való az hogy hogy legyen elsőnek normális lakása, esetleg saját háza, esetleg több funkciós járműve. Mert egy motor azon kívül hogy elvisz téged meg esetleg +1 főt A-ból B-be, semmire nem használható. Max felpakolsz még rá 40-50 kiló cuccot oszt kész. De költözködni nem tudsz vele, beteget szállítani nem tudsz vele, időjárástól nem véd, családot nem tudsz szállítani vele, stb.

Magyarán tipikusan drága játék újgazdag hülyegyereknek, aki jó dolgában már nem tud mit kitalálni.

De nem lehet halk! Akkor nem hallja a környezet hogy ÉN megengedhetem magamnak a szükségtelenül hangos játékszert! Hát hol abban a buli hogy halkan döcögök a 40-es tábla alatt a városban? Hallja az egész kerület már mérföldekről hogy jövök!

Ott forr fel az agyvizem amikor még direkt olyan kipufogót szerelnek fel ami még mélyebb, még távolabbról hallatszó dübörgést ad a motornak.

Az ég adja ezeknek hogy az ő gyerekeiket is keltse fel minden nap és este valami hasonló gyökér, miután nagy nehezen elaltatta őket.


(egy "szürke" kisember voltam, akinek jobb dologra is kell a pénz, mint az exhibicionista marhaságokra)

2017. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
te meg miért nem balettozol/hegedülsz/basszusgitározol/sárkányrepülőzöl?? hogy lehetsz ENNYIRE SZÜRKE??
2017. szept. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
1 mocit fenntartani nem olcsó. Majd gondolod, hogy a panelos, lakótelepi magyar miliós létszámú lakosság pont motort fog tartani? Örül ha a gyereket évelején útnak tudja indítani. Tartani is kellene valahol, az utcán mégse biztonságos, és ez nem 1 autó, amiben van riasztó és nehezebb elkötni. Mocit platóra teszik és már ott sincs.
2017. szept. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!