Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Magyarországon melegként...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon melegként örökbefogadás/gyermekvállalás az elkövetkezendő 1p-15 évben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre többet gyötör a téma.


Bár még fiatal vagyok, ehhez mérten időm is van még bőven, mégis annyira rossz, amikor arra gondolok, hogy nem lesz gyerekem.


2017. dec. 13. 00:40
 1/9 A kérdező kommentje:
*10-15
2017. dec. 13. 00:40
 2/9 A kérdező kommentje:

Miből gyógyuljak meg?


Egy dolgot nem értek.

Hogy jön ide a pedofília meg főleg a sorozatgyilkosság?


Én csak meleg vagyok. Normális konszolidált életre, állandó és stabil párkapcsolatra törekedem.

Nem ölök embereket, nem izguluk gyerekekre (már aki nálam sokkal fiatalabb-én is csak 18 vagyok).

Normális vagyok. Felnőtt emberbe vagyok szerelmes. Mindketten tudunk dönteni etc.


Amúgy a melegeknek is legális az örökbefogadás, csak hivatalosan egyedülállóként.

Az egész helyzeten semmi nem változtat, azt leszámítva, hogy esetleg velem történik valami és én vagyok a gyerek apja papírok szerint, akkor az cink...

2017. dec. 13. 00:56
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ne aggódj, eljön még az ideje.

Én egyébként reálisnak látom a következő 10-15 évben, és még elég fiatal is vagy, szóval nyugi. :)

2017. dec. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Ne törődj a #2 és #4 válaszolóval, ő tudatlan és rosszindulatú. Valószínűleg van egy kis meleg hajlama, és ijedtében ezt túlkompenzálja. Tipikus eset.

A mai politikai környezet nem kedvez a melegeknek, de a világ változása alól nem vonhatja ki magát senki, meg fog változni a felfogás.

2017. dec. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Én is reálisnak tartom.

Viszont az is egy megoldás, hogy az egyikőtök fogad csak örökbe és nem párként.

2017. dec. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%

"Viszont az is egy megoldás, hogy az egyikőtök fogad csak örökbe és nem párként."


Ez azért nagyon nem így működik.

A gyámügy megelőzőleg kérdéseket tesz fel, amikben nem mondhatsz összevisszaságokat, illetve keresztkérdéseket is.

Ha rájönnek, hogy hazudtál alapból nem adnak oda neked gyereket, (lehet ezek után még akkor sem ha már jogilag van erre lehetőség) később meg sorozatos ellenőrzésekre járnak, ahol simán kiderül hogy nem egyedül élsz hanem a pároddal, és persze az is hogy meleg vagy.

Nem éri meg ezzel trükközni inkább be kell avatni a gyámügyet, és ha nem adnak mert a jogi keret nem engedi akkor sajnos ki kell várni, vagy le kell tenni róla... ez van..

2017. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

#7: Ugyan. örökbefogadáskor nem vizsgálják a jelölt szexuális preferenciáját. Azt meg nem köthetik ki, hogy örökre egyedül kell élnie.

A valós dolog az, hogy egyedülálló nehezebben kap gyereket és csak azt kapja meg, amit "meghagytak" a házaspárok. Jellemzően egy fehér (bocsánat), egészséges újszülöttre azonnal van kereslet, míg egy idősebb, roma, vagy valami terheltséggel rendelkező gyerekre nem akkora.


"Bár a hazai jogszabályok nem teszik lehetővé, hogy egy gyermeknek jogilag két azonos nemű szülője legyen, a szülő bejegyzett élettársát a jog mostohaszülőnek, a szülő élettársát pedig nevelőszülőnek, a gyermek hozzátartozójának ismeri el. "


[link]


De ez tuti változni fog 15 éven belül, szóval a kérdezőnek nem kell ezen aggódnia. Sopk országban a melegházasság is lehetséges, ide is el fog érni.

2017. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Én egy picit másként gondolom, mint a többség.

Még ha a világ változik is és az emberek gondolkodása is egyre toleránsabb, nyitottabb, elfogadóbb, szerintem nem sok esély van 10-15 éven belül gyökeres változásra az örökbefogadást illetően. Kb. 60 év lemaradás van a vezető politikusaink fejében e témával kapcsolatban.

Az örökbefogadás törvényileg szabályozott.

A törvényeket politikusok hozzák.

A jelenlegi hatalom alsó hangon még minimum 10-15 évre, tehát hosszútávra próbál berendezkedni, és lássuk be, profi módon csinálja.

(Megjegyzés: Ha a jelenlegi min. elnök megnyeri a következő évi, 2018-as választásokat és a következő kormányzati ciklusban legalább 2 évet eltölt min. elnökként, ő lesz Magyarországon a LEGHOSSZABB IDEIG HATALOMBAN LÉVŐ min. elnök az első felelős kormány, az 1848-as Batthyány-kormány óta. Tehát látjuk, hogy a mostani min. elnök foggal-körömmel ragaszkodik a hatalomhoz, mindent megtesz annak megtartásáért.)

És éppen ez a kormány az, aki nem éppen pozitívan, sokkal inkább negatívan vélekedik a melegekről. Pl.:

-"Ez a kérdés olyan, amely csábít a viccelődésre..." (O. Viktor válasza arra a kérdésre, hogy a kormány mit kíván tenni annak érdekében, hogy a meleg párok is félelem nélkül megfoghassák egymás kezét az utcán.)

Vagy:

-"Hálás vagyok a magyarországi homoszexuálisok közösségének, mert nem azt a provokatív viselkedést folytatják, amit nyugati országokban látni." (O. V.) (Vagyis: amíg négy fal közt vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Csak ne legyél látható, ne tedd nyilvánosan. Lapulj a fal mellett, ne provokálj másokat. Bujkálj!)

És éppen ez a kormány volt az, akik szerint a meleg párok NEM TARTOZNAK A CSALÁD FOGALMÁBA, szerintük CSALÁDOT csak férfi és nő, valamint az ő közös gyermekeik kapcsolata jelent. Ezt még alaptörvénybe is foglalták. Magyarul, a meleg párokat és a szivárvány családokat jogilag KIZÁRTÁK a család fogalomköréből, nem illetik meg őket a hetero családokat megillető jogok.

Ebből kiindulva én azt mondom, hogy amíg ez a kormány marad, élén O. Viktorral, aki még nagyon-nagyon sokáig tervezi a hatalomban maradását, esély sincs arra, hogy itt meleg párok hivatalosan örökbe fogadhassanak. Közösen, együtt.

Egyedülálló férfiak és nők pedig tudjuk, hogy hol állnak az örökbefogadói listán. A lista legvégén.

Szeretném, ha nem ez a kép lenne előttem, de sajnos ez van. Úgyhogy itt csak a csoda segíthet ebben a témakörben.

2017. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Globálisan már régen túlkínálat van árva vagy örökbe adható gyerekekből. Ez a demográfiai robbanás következménye. Magyarországra is ellepik majd a különböző népfajok. 10 éven belül annyi gyereket kapsz, amennit csak akarsz, mert az állam nem is fogja tudni eltartani őket. Különösképpen ha nem vagy túl válogatós és nem ragaszkodsz, hogy habfehér bőre legyen. De fel kell vállalnod az ezzel járó kockázatokat: ha felnő, lehet, hogy elvágja a torkod.
2017. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!