Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Homoszexuálisok! Mire vagytok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Homoszexuálisok! Mire vagytok büszkék?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet hallani azt, hogy azt valljátok magatokról, hogy büszkék vagytok arra, hogy melegek vagytok. Mi ennek az oka?

Semmiféle elutasítás, vagy megkülönböztetés nem áll szándékomban. Csak érdeklődöm.



2017. dec. 30. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Én az XXXL-es farkamra.
2017. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyunk büszkék.
2017. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te ezt mocskosul félreértetted.

A meleg büszkeség nem azt jelenti, hogy most álljunk neki sorban verni a mellünket, hogy mi mennyivel különbek vagyunk, mint a heterók. Hanem azt jelenti, hogy semmivel nem érzik magukat kevesebbnek, mint a heteroszexuálisok. Hogy ugyanúgy, ahogy te felemelt fejjel képes vagy végigsétálni az utcán a barátnőd kezét fogva (és ugyebár eszedbe nem jut emiatt szégyenkezni), ugyanígy egy melegnek se kelljen szégyenben, titkolózva élnie.

2017. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
99%

A melegbüszkeség alapvetően nem a hagyományos értelemben vett büszkeség, nem ilyen jelentéstartalommal jelenik meg.


Itt a büszkeség szó a szégyenérzet ellentéteként jelenik meg. Tehát, hogy nem érezzük magunkat másnak vagy rosszabbnak csak mert melegek vagyunk és nem szégyeljük, hogy melegek vagyunk, hanem mondjuk esetenként "büszkén" kimondjuk. (Mint ahogy egy hetero is kimondja.)

2017. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem a melegségünkre vagyunk büszkék, hanem hogy merjük vállalni önmagunkat, akkor is ha ez hátrányos megkülönböztetéssel jár, kiállunk önmagunkért.


Itt bővebben, részletesebb magyarázattal olvashatsz erről és a dolog kialakulásáról: [link]

2017. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Előttem két válaszoló is nagyon szépen megfogalmazta, hogy ez a szégyenérzet teljes ellentéte, arra vagyok büszke hogy fel merem vállani, hogy tudok és akarok így élni, hogy melegként keresem a társam és normális tagja vagyok a társadalomnak úgy hogy egy férfi oldaláln keresem és találom meg a boldogságomat.

Büszkén vállalom hogy meleg vagyok, ha esetleg valakinek életem során akivel találkoznék nem tetszene azt magasról lexarom!

Büszke vagyok rá, mert nagyon sok embernek kellett eltitkolnia, mert megbüntették esetleg börtönbe zárták őket, így én felemelt fejjel élem az életem márcsak ezek miatt az emberek miatt is.

2017. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azoknak a válaszadóknak a válaszait, akik segítőkészen megválaszolták a kérdésemet. Azokat, pedig nem nagyon tudom megértem, akik elutasítóan reagáltak.
2017. dec. 30. 21:24
 8/12 Lacás1976 ***** válasza:
100%
Én arra vagyok büszke hogy merek úgy élni ahogy nekem jó és nem úgy ahogy azt a társadalom vagy a családom, ismerőseim elvárják tőlem.
2017. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Én nem arra vagyok büszke konkrétan hogy meleg vagyok. Arra viszont igen, hogy általa sokkal tájékozottabb lettem a világról. Magyarul örülök hogy nem vagyok olyan ember aki elítél másokat azért mert ők másmilyenek, bármiről is legyen szó.
2017. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez összetett.Arra is, hogy vállalom, de arra is, hogy a pasijaimnak, szerelmeimnek, párjaimnak mennyi örömet szereztem azzal, hogy megélhették férfi mivoltukat velem. 😊
2017. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!