Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Kinek mi a véleménye a melegek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a véleménye a melegekről?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 3. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Te az vagy?
2018. ápr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Semmi
2018. ápr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
a xxi. században annyira idejétmúlt ez már hogy meleg, hetero, biszex... az én véleményem az hogy mindenki biszex csak valaki jobban hajlik az egyik felé valaki meg a másik nem felé.
2018. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
nem mindenki...
2018. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1%

Azt dugnak egymàs seggèbe amit akarnak.

Ki èrdekel!

Ha ez nekik mindennèl jobb,akkor csinàljàk,de az,hogy felvonulàst csinàlnak,hogy felhívjàk magukra a fugyelmet az màr szànalmas!


Mi hererók mièrt nem vonulunk fel Budapest utcàin zajt csapva,hogy hurrà heterók vagyunk?

Azèrt mert kúltúràltabbak vagyunk ès nem nyomolunk az utcàra mint a homokosok egymàst símogatva,hogy mèg a gyerekek is làssàk azt,hogy kèt azonos nemű szereti egymàst.

2018. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4%
Attól, hogy vonulnak nem fogom őket jobban elfogadni. Sőt. Tök ellenszenves az egész. És bevallom nem szeretem őket. Lehet, hogy maradi és begyöpösödött vagyok, de nekem ez szerintem soha nem fog menni. A hideg kiráz tőlük. Bocsi
2018. ápr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
(Többnyire) hetero lány vagyok, de alapvetően úgy gondolom, hogy ez egy tök emberi dolog, ha bejön valaki, az meg hogyha szerelmes vagy, egyenesen szép is. Sosem gondoltam, hogy ennek függnie kellene az ember nemétől. A szerelemhez 2 ember kell és pont. Értem én hogy a heteroszexualitás az ún. természetes, de ez nem jelenti azt, hogy a homoszexualitás vagy a biszexualitás rossz vagy elítélendő, ez egy teljesen semleges emberi "tulajdonság", amivel igazából nem ártassz senkinek. Nem is értem miért kell ezt ennyire felfújni meg külön kezelni.
2018. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mádár0218 ***** válasza:
0%
Csináljanak amit akarnak csak ne előttem.
2018. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Ugyan az mint a heterókról.
2018. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

Rengeteg különbség van a melegfelvonulás és a képzeletbeli "hetero Pride" között.


1) a melegek alig pár évtizede még jelentősebben hátrányban voltak jogilag a heterók mögött, és még most sincsenek meg ugyanazok a jogi támogatások, amik sok heterót illetnek. Persze, tök könnyű úgy szidni a melegfelvonulást hogy nektek heteróknak csak úgy megadatik a házasság meg a gyerekvállalás lehetősége.


2) A társadalmi megitélés jelentősen el van maradva még mindig. Ha a heterók tudni akarják, milyen érzés nem "straight-passing"(heterószerű, maszkulin) srácként végigmenni az utcán, sétáljanak végig este 11-kor a 8. kerületen egy aranylánccal a nyakukban. Nem csak hogy nem foghatjuk meg a párunk kezét nyilvánosan anélkül, hogy legalább két ember beszóljon, de gyakran még a fizikális erőszak veszélye is fennáll.


3) A mai magyar oktatásban még mindig tabutémaként kezelik a homoszexualitást nyilvánosan. A gimnáziumomban volt 2 szexuális felvilágosítás órám is, és semelyiken se került említésre még csak feltételesen se az egynemű szex. Emiatt nem csak nagyobb veszélynek vagyunk kitéve szexuális betegségek gyanánt, hanem gyakorlatilag a fiatalokba azt próbálják belenevelni, hogy a homoszexualitás egyáltalán nem okés. Mindezt gimnáziumban. A melegek többsége már 10-11 éves korában rájön az identitására, szóval azért egy gimnazistát, akik egy része már nem is szűz, nem kéne félteni ilyen információktól.


4) Elárulok egy titkot: nem a melegek kezdtek nagy ügyet csinálni a szexualitásukból, hanem a heterók, akik kitalálták, hogy emiatt bárki is másodrendű állampolgár. Ha mi dönthetnénk, nem lenne semmi negativ megitélés, szóval szükség se lenne a Pridera. Annyira azért nem szórakoztató a 40 fokban végigmasírozni a fél városon attól félve hogy mikor fog valaki áttörni a kordonon és valami ostobaságot tenni. De a Pride nem a szexualitásunkról való büszkeségről szól. Hanem arról, hogy büszkék vagyunk a bátorságunkra, hogy önmagukat adjuk egy olyan országban is, ahol nem látnak minket szívesen. Hogy képesek vagyunk kiállni magunkért, és bemutatni a gyűlöletnek, a bántalmazásnak, és az elnyomásnak. Minden meleg büszke lehet arra, hogy bármennyire is próbálja a világ lerántani őket, és elnyomni a személyük egy teljesen természetes részét, ők képesek mégis szilárdan, egy helyben állni. A felvonulás egyaránt egy tisztelgés a múlt alakjai között, akik közül egyesek az életüket áldozták egy elfogadóbb jövőért, és példamutatás az eljövendő generációknak, hogy sohase szabad hagyni a félelmet eluralkodni. A heterók nyugodtan legyenek boldogok a szexualitásukkal. Tök jó, hogy heterók, ők is ugyanolyan fontos emberek. De ők nem élnek elnyomás alatt. Nekik nincsenek olyan hiányos jogaik, amiért harcolniuk kéne. Ők nem tudják, hogy milyen összevert fejjel hazamenni, és aztán azt hazudni mindenkinek, hogy csak leestek a lépcsőn, mert ha kiderülne a verés oka, csak még nagyobb büntetést kapnának. Ők nem tudják, hogy milyen az életed szerelmének a temetéséről kitiltva lenni, csak azért, mert nem a házastársuk, és az elhunyt homofób családja megteheti. Ők nem tudják mind, hogy milyen eljutni az öngyilkosság széléig, mert úgy érzik, hogy nincs a világon senki, aki megértené őket és aki segiteni tudna, és nem tudják, milyen nehéz innen eljutni egy rendes életig. Majd ha ezeken átmentek, és aktivan átmennek, tarthatnak nyugodtan hetero Prideot. Addig is, ki lehet bírni 3 órányi útlezárást.

2018. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!