Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A külföldön összeházasodott...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A külföldön összeházasodott meleg párok itthon ugyanúgy házasnak minősülnek?

Figyelt kérdés

Tehát ugye itthon nem legális a melegházasság és amilyen kormányunk van van, valószínűleg még egy jó ideig nem is lesz.

Viszont ha mondjuk elköltözöm külföldre és kint összeházasodom egy nővel (szintén nő vagyok), aztán pl. egyszer hazaköltöznénk, akkor a magyar törvények előtt mi ugyanolyan házasoknak minősülünk, mint a férfi-nő párok? Vagy ez itthon érvényét veszti, mivel itt nem legális? És ha igen, akkor az konkrétan olyan, mintha soha össze sem házasodtunk volna? Nem értem:(


2018. jún. 22. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem lesztek hazasok itthon. Ertelmezhetetlen lenne jogilag. De elettarsak lehettek, ami jogilag nagyon hasonlo.
2018. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy minden országban a saját elfogadott törvényeik az érvényesek, de javítsatok ki, ha tévedek.

Így, ha külföldön házasodsz, de itthon ez nem elfogadott jogilag, nem minősültök házasnak, csak azokban az országokban, ahol ez érvényben van. De, ha hazajössz és itt is bevezetik, már nem kell megházasodnod újra, hiszen van egy érvényes papírod.

És jogilag sem tudnának veletek mit kezdeni.

2018. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyi kiegészítés, hogy mivel melegek nem házasodhatnak itthon, ezért házasok nem lesztek, de az ahhoz legközelebbi melegek számára is elérhető élettársi kapcsolat besorolást viszont megkapjátok.
2018. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy a XXI. században hogyan lehet megengedni akkora negatív diszkriminációt az LMBTQ emberekkel szemben, hogy a polgári házasság intézményét megtagadják tőlük. Egyébként nem, sajnos a külföldi házasságot nem tekintik itthon annak.
2018. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így már értem. Elég sajnálatos, bár a kérdés egyelőre még csak elméleti.

Kedves utolsó: két ember házassága bizonyára szörnyű, elfogadhatatlan perverzió. Te szegény, hogy ilyeneket kell látnod... (Bár nem értem akkor miért nem tudod figyelmen kívül hagyni a kérdést.) Szerencsétlen.

2018. jún. 22. 17:59
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon 2018 áprilisa óta a külföldön kötött melegházasságokat bejegyzett élettársi kapcsolatként kell elismerni.

[link]


Hogy mi a különbség a házasság, a bejegyzett élettársi kapcsolat, a nyilvántartott élettársi kapcsolat és az élettársi kapcsolat között, arról itt találsz egy táblázatos összefoglalást:

Bejegyzett élettársi kapcsolat - Útmutató meleg és leszbikus párok részére (táblázat a 14. oldalon).


lmbtszovetseg.hu/sites/default/files/mezo/file/bek-melegleszbikus.pdf


Sok boldogságot! :)

2018. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
8%

#6 Nem állítottam, hogy két ember házassága perverzió. Azt állítottam, hogy a leszbikusság, melegség, transzneműség, furcsaság – a biszexualitást nem sorolom ide, a „queer” szót pedig jobb fordítás elérhetőségének hiányában így interpretáltam – perverzió, mert az egyén szempontjából utódnemzést hátráltató szexuális irányultságokról beszélünk. A perverzió jelentése az Idegen Szavak Gyűjteménye szerint: „elfajulás, elferdülés, nemi eltévelyedés”.


Azzal, hogy a házasság, azaz a hetedik szentség intézményébe bevonódnak nemi eltévelyedések, véleményem szerint elinflálódik a már egyébként is ingatag lábakon álló jelentősége ennek a szerződésnek.


A félreértés elkerülése végett nincs bajom a leszbikusok, melegek, biszexuálisok, transzneműek, furcsák boldogságával.


A kérdést pedig azért nem hagyom figyelmen kívül, mert úgy gondolom, ilyen szubjektív kérdésekben a véleményem pontosan annyira értékes, mint más emberé attól függetlenül, hogy támogatom vagy ellenzem a témát.

2018. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 18:48

Hogy egy klasszikust idézzek: Ezt nyugodtan folytassad, csak ne terjesszed széles körben, és engem ne hívj meg. Az emberi hülyeség határtalan, és ezt a te homofób hozzáállásod mutatja be a legjobban.

2018. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
#9 Ameddig rám reagálsz és nem arra, amit írtam, nem hiszem, hogy releváns, kit idézel.
2018. jún. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

18:48: márpedig a véleményed rohadtul nem értékes, mert nem a kérdésre válaszoltál (tudod -lehet újat mondok neked ezzel- ez az oldalnak a lényege), hanem jöttél az elferdüléssel meg a perverzióval, vagyis az értelmetlen homo"fóbiáddal", amire senki nem kíváncsi. (Bár azóta már szerencsére levették a kommentedet.)

Tartsd meg a kis véleményedet magadnak, a négy fal közé, mert hányingerem van tőle, köszi.

2018. jún. 22. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!