Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Meleg házasság által kaphatók...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meleg házasság által kaphatók zöldkártyát az USA-ba?

Figyelt kérdés

Próbáltam utána nézni de csak a sima házasságról találtam infót erről nem.

3 éve vagyunk együtt a jelenlegi párommal akivel 2 éve élek táv kapcsolatban.

Társkeresőn ismerkedtem meg vele és mint kiderült abban a félévben Magyarországon tartózkodott mert a Corvin egyetemen tanult mint csere diák vagy valami hasonló.

A suli után szinte rögtön vissza is ment Amerikába.Nem igazán töltöttünk együtt sok időt de ennek ellenére is tudom hogy nekem ő az igazi.

Eddig a megismerkedésük óta 3 szor találkoztunk személyesen de igyekszem minél töbszőr ki menni amikor van rá időm de persze ez nem olyan egyszerű és nem is olcsó.Maximum évente egyszer ha megy vagy talán kétszer.

Egyébként Los Angelesben lakik ami mindig is álmaim városa volt.Kis korom óta el akartam jutni oda egyszer.

Legutóbb 5 hónapja mikor le jött hozzám Magyarországra még kérte a kezem persze igent mondtam neki mert szeretem.

Szeretem de nem vagyok anyira erős hogy egy ekkora távolságot csak így el tudjak viselni .Nem igazan bírom a távkapcsolatot.

Szerintetek ha össze házasodnék vele Amerikában akkor lenne rá esélyem hogy kapjak zöld kártyát a házasság révén vagy igazaból ez is inkább a hetero párokat részesíti előnyben ?

Angol nyelvet szinte anyanyelvi szinten beszélem szóval ezzel nem igazán lenne gondom .Első lépésben a zöld kártyát szeretném meg szerezni majd később ez által igényelni az állampolgárságot

Ki szeretnék költözni páromhoz LA-be mivel a részemről ez a fajta ingázás a továbbiakban nem megoldható mivel iszonyatosan költséges ő pedig egyáltalán nem akar Magyarországra Költözni amit persze meg is értek.

Szerintetek ez megoldás lenne ? Van még más megoldás amivel esetleg kaphatók zöldkártyát ?



2018. szept. 16. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Nagyon edes a sztorid. Egyebkent vannak programok, amivel tudsz zoldkartyat szerezni hazassag nelkul
2018. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Nincs külön meleg házasság. Pont ez a lényeg... hogy ők is ugyanúgy házasságot köthetnek. A házasság az házasság.
2018. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Teljesen gyet értek veled kedves utolsó de sajnos vannak olyan országok ahol különbséget tesznek a házasság és a házasság között ezért is írtam így.Amerikában is vannak olyan részek ahol ez nem legalis sajnos.

Első igen tudom hogy vannak például a zöld kártyátlottó de arra nagyon kevés esélyem van hogy meg kapom.

2018. szept. 16. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók kaphatók


Nem létezik olyan, hogy 'meleg házasság', csak sima házasság van. Lényegtelen, hogy mindketten férfiak vagytok, ugyanaz vonatkozik rátok is. De nem teljesen értem, hogy az amerikai zöldkártyáról miért nem egy amerikai weboldalon érdeklődsz vagy pedig az amerikai vőlegényednél?

2018. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 DominikX ***** válasza:
100%

Szia. Én úgy tudom, hogy Amerikában a miértjét is nézik. Hogy Miért szeretnél kimenni. Esetleg nem-e a pénz motivál. Na meg persze a végzettséget.

De lehet tőle kellene megkérdezned, biztosan többet tud erről.

2018. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam az Amerikai bevándorlási hivatal honlapján:


Petitioning for my Spouse

Q1: I am a U.S. citizen or lawful permanent resident in a same-sex marriage to a foreign national. Can I now sponsor my spouse for a family-based immigrant visa?

A1: Yes, you can file the petition. You may file a Form I-130 (and any applicable accompanying application). Your eligibility to petition for your spouse, and your spouse’s admissibility as an immigrant at the immigration visa application or adjustment of status stage, will be determined according to applicable immigration law and will not be denied as a result of the same-sex nature of your marriage.


Q2. I am a U.S. citizen who is engaged to be married to a foreign national of the same sex. Can I file a fiancé or fiancée petition for him or her?

A2. Yes. You may file a Form I-129F. As long as all other immigration requirements are met, a same-sex engagement may allow your fiancé to enter the United States for marriage.


Q3: My spouse and I were married in a U.S. state or a foreign country that recognizes same-sex marriage, but we live in a state that does not. Can I file an immigrant visa petition for my spouse?

A3: Yes. As a general matter, the law of the place where the marriage was celebrated determines whether the marriage is legally valid for immigration purposes. Just as USCIS applies all relevant laws to determine the validity of an opposite-sex marriage, we will apply all relevant laws to determine the validity of a same-sex marriage. The domicile state’s laws and policies on same-sex marriages will not bear on whether USCIS will recognize a marriage as valid.

2018. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak nekem van olyan érzésem, hogy Te jobban szereted azt, hogy a srác amerikai, mint magát az embert? Kicsit így jött át..
2018. szept. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem egyátalán nem az èrdekel hogy amerikai csak is azèrt akarok hozzá mi menni mert minden nap egyre szarabb hogy ekkora távolság van köztünk ès nem lehetel vele.kedves utolsó rosszul jött le a dolog.

A többieknek pedig köszönöm a választ😁

2018. szept. 17. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Végül mi lett?
2023. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!