Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek elmondjam-e...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elmondjam-e valaha az unokaöcsémnek, hogy meleg vagyok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A nagyobbik unokaöcsém 21 éves, én 29. Mivel testvérem nincs, a két unokaöcsémre tekintettem mindig úgy, mintha az öcséim lennének. A kisebbik 18, de ez most mellékes.

A lényeg, hogy a családból kizárólag anya és nagyi tudják, hogy meleg vagyok. Nagynéném családja nem tudja, bár valószínűleg sejtik. (nem a külsőm miatt, mert férfias vagyok és nem látszik rajtam, hanem mert 29 évesen eddig még sosem mutattam be barátnőt...)Mikor velük vagyok, akkor gyakran szembesülök nagyobbik unokaöcsém elképesztő meleggyűlöletével. Ha szóba kerül a téma nagyon durva dolgokat mond. Legszívesebben elégetné őket, látni sem akarja egyiket sem stb..... Néha nagynéném és az apja ilyenkor rászól, hogy mit ártottak neked, de ilyenkor nem tud mit mondani, egyszerűen csak annyit, hogy hányik tőlük stb....


Egy aktuális példa:

közeleg a Bohemian Rhapsodi film és együtt utaztunk öten nagynénémékkel a kocsiban. Kérdeztem tőlük megnézik-e majd a filmet, mivel tudtam, hogy nagy Freddie Mercury rajongók. Erre nagyobbik unokaöcsém megszólalt, hogy fúj az egy b..zi volt és látta a trailert és erről is lesz szó benne. A szülei erre azt mondták neki, hogy állandóan gyilkosos filmeket nézel, azokat nem ítéled el, de egy híres művészről szóló filmet már képtelen lennél megnézni, csak mert meleg volt.... Nagy bajok vannak az értékrendeddel... Erre nem tudott semmi értelmeset mondani, csak folytatta, hogy mit csinálna a melegekkel....

Hogy mondhatnám el neki valaha milyen vagyok? Félek nem fogadná el és megváltozna az a testvéri kapcsolat, ami kialakult köztünk.... Ugyanakkor ilyen közel a 30-hoz egyre nagyobb lesz rajtam a nyomás, hogy miért nem nősülök már meg, stb... A végtelenségig nem titkolhatom majd....

Véleményetek? (aki csak bántó megjegyzést tud írni, abból köszönöm nem kérek és úgyis töröltetni fogom...)



2018. okt. 22. 20:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire gyűlöli a melegeket akk szerintem ne mondd el
2018. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Errol meselhetnek, az én csaladom nagyon de nagyon elítéli, persze nem is egy lett a csaladban, én mint bi, nagybatyam meleg, unokatesom szinten meleg.


Persze még meg van a nyoma, de mashogy áll, hozzá a család, és nem csak felénk az egész felé.

Szerintem mond el, ha utána is így áll hozzá akkor nem szeret és felejtsd el, az életben egy dolog ami allandó, a változás.

2018. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy köteles beszámolni senkinek arról, hogy meleg vagy és hogy miért nem csajozol. Szerintem hagyd ki ebből az unokatesóidat, meg a családjukat.
2018. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám neki, hátha észhez tér végre. Ha nem mondod el, akkor továbbra is játszanod kell előtte is a kamu énedet és folyamatosan benned lesz ez, hogy de ő nem tudja. Lehet, hogy rosszul reagál, és megváltozik az a testvéri kapcsolat, ami kialakult köztetek, de mennyire is igaz a kapcsolat, ha ezt nem tudja rólad, miközben melletted meg folyamatosan olyan ocsmányságokat hord össze?
2018. okt. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Senkinek semmi köze ahhoz, hogy kivel randizol, és ahhoz sem kivel nem. A családodnak sem.

Ha érdeklődnek, megmondod, hogy nem akarsz feleséget, hiszen így is van.

Unokaöcséd is majd lenyugszik, kinövi a szélsőségességét.

Ha elmondanád biztos nagy törés lenne rövid távon, viszont hosszú távon változhat ő is.

Szerintem benne nem tudatosul, hogy nem csak az irritáló melegek vannak, akik a tvben affektálnak és csinálják mindazt, ami számára vörös posztó, hanem van egy csomó átlagember, aki olyan mint bárki más, csak otthon valaki más várja, mint az átlagot.

2018. okt. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki!

Ha elfogad, akkor igazi volt a testvéri viszony.

Ha nem, akkor miért is kellene ő az életedbe?

Nehéz, de ennek valahogy így kell, hogy működjön.

2018. okt. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz eset az unokaöcséd. A helyedben nem mondanám el neki, hogy meleg vagy, ha továbbra is szeretnéd ápolni a "jó" unokatestvéri viszonyt. Ez persze nem a legjobb megoldás, mert mindig ott lesz a kérdés, hogy miért nem nősülsz meg. Elsőre talán a szüleivel kellene megbeszélned, ha ők elfogadják a másságot, hogy te meleg vagy. Lehet, itt is lesz egy kis törés a kapcsolatotokban, de ahogy a soraidból kiveszem, nem lesz egy sorstragédia. Ha ők elfogadják, hogy meleg vagy, akkor lehet közös erővel, sok türelemmel az unokaöcsédet meggyőzni arról, hogy a melegek is emberek, és nem rosszabbak, mint a heterók.

Csak zárójelben megjegyzem, hogy aki nagyon szidja a melegeket, biszexeket, az maga is látens meleg, biszex a legtöbbször. Ezt érzi, vagy tudja is magáról, de nem képes saját maga elfogadására, ezért mindenkit gyűlöl, aki nem hetero.

2018. okt. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

szerintem csak a fejét játsza.

Meleg vagy bi ö is.

2018. okt. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Azt nem értem, hogy ennyire összejárkáltok, közben meg ilyen alapvető titkok és világnézeti eltérések vannak köztetek. Jó kis képmutatás lehet egy-egy családi együttlét, meg ez a testvérinek kikiáltott viszony. Ha én lennék itt a történetben a meleg, nem az ilyen gondolkodásúakon szoronganék, nem ezen őrlődnék, hanem nagy ívben elkerülném a kedves rokonságot, keresnék őszinte baráti kapcsolatokat. Az pedig teljesen irreleváns, hogy mit tud, vagy sem valaki, akivel húszévente találkozok egy-egy temetésen.
2018. okt. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem lehet érzékletesen elmondani egy ennyire elfogult előítéletekkel teli srácnak, van egy olyan érzésem, hogy ez csak a maszk, alatta van más is nála, azért mondogatja állandóan. Ha ennyire bántó, amiket mond, hogy pl. elégetné a melegeket, akkor egyszer, amikor elkezdi mondani, nézz a szemébe, és kérdezd meg tőle, hogy... "Engem is?"


Biztos lesokkolódna, ha megkérdezné, hogy mi van, kérdezz vissza rá... "Engem is elégetnél, Pajtás?"

Hagyd, hogy ő maga rakja össze a dolgokat, ne te mondd meg neki, csak dobd fel a labdát! Menten elgondolkodik arról, mekkora hülyeségeket beszél! Addig ugyanis, amíg valaki testközelből nem ismer valakit, aki "más", csak a többi birka téziseit veszi át, azzal "menőzik", nem tud képet csatolni hozzá, milyen mondjuk egy meleg. Amint lesz hozzá kép is, változtatni fog az attitűdjén!

2018. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!