Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan mondjam el apának,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el apának, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve sikerült leülnöm édesanyám elé, nem túlspilázva, bevallottam neki 2 szóban. Sírt, zokogott, napokig, amire számítottam is, aztán azt mondta engem mindenhogyan szeret. Jó a kapcsolatunk, és, azóta nem beszéltünk erről. Édesapám nem magyar, (igaz, 30 éve itt él) de egy olyan világról jött ahol halállal büntetik a homoszexualitást a mai napig.

Szeretem nagyon, de tudom, hogy ez az egy dolog amit nem bírna feldolgozni, szóval homofób hajlamú..

Anyám csak annyit mondott, azt kívánja, hogy ezt élete végéig ne tudja meg. Csak ez nem így megy...kezdek lassan belebetegedni az örökkön örökké tartó hazugságokba, az állandó kérdések a lányokról és társaik, melyek aztán újabb és újabb hazugságokat szülnek akarva vagy akaratlanul... és még csak 18 vagyok. Egyszer rá fog jönni. Mit csináljak?


2018. dec. 4. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy nehéz kérdés, de szerintem neked se jó ha titkolózol és neki is csak évről évre nehezebb lesz átalakítani a rólad alkotott képét.
2018. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
70%

Készülj fel hogy kemény lesz! Nem neked, neki! Akkora sebet ejtesz rajta, hogy akár nem beszámítható állapotba is kerülhet, főleg ha már megsejtett valamit korábban és az ott mélyen fortyog benne. Na ha elmondod akkor kitörik mint a vulkán.


Tudod ez olyan dolog, hogy ő kudarcnak fogja megélni, azt fogja érezni hogy valamit orbitálisan elrontott veled kapcsolatosan. Mármint hogy nem volt veled eleget, nem voltak közös programjaitok, nem volt igazi apa-fiú kapcsolatotok stb.

Rád lesz mérges, de valójában magát fogja gyötörni! Számos példa volt már mikor az apa öngyilkos lett emiatt.


A helyedben nem mondanám el soha!


A folyamatos kérdezősködését kezeld rutinosan, mosolyogva válaszold hogy "nyugi apa, mindennek eljön az ideje" vagy hasonló. Ha van egy közeli (lélekben) barátnőd (tuti van) akkor beszélj vele és járjon átt hozzád, mennyetek el közösen valahová úgy hogy apád lássa, tudjon róla. Tegyetek úgy "mintha több is lenne" barátságon kívül. Nem azt mondom hogy hitesd el 100 százalékosan apáddal hogy ő a barátnőd, csupán hagy érezze úgy hogy veled szexuálisan minden ok. Ha rákérdez hogy ő e a csajod, akkor válaszold nyugottan azt hogy nem, csak barátok vagytok és szerettek együtt lenni. Ezt majd nemtudja hová tenni, de átmeneti megnyuvást ad neki és neked is.

2018. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kovpet ***** válasza:
90%
Ha számítani lehet a rossz kimenetelre, akkor csak akkor mondd el, ha anyagilag is független leszel tőle.
2018. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
94%
Haramdik válaszoló rátapintott a lényegre!
2018. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en apam magyar szuletesetol fogva de ha meleg lennek es ezt el is mondtam vopna neki mar jobb esetben kitagadott volna. Nalad szerintem meg rosszabb a helyzet
2018. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem akkor apukád arab származású. Köztük sem mindenki osztja azt a nézetet, hogy konkrétan halállal kell büntetni a homoszexualitást, de abban látatlanban is egyetértek veled, hogy a származása nem könnyíti meg a dolgokat.

Én is azt mondom elsősorban, hogy addig, amíg nem vagy teljes mértékben független, addig próbálj meg kitartani. Fiatalon az utcára kerülve sok esetben csak lefelé vezet az út. Ha nincs melletted megbízható, szerető partner akihez költözhetnél akkor főleg. Nem azt mondom, hogy ne ismerkedj, de próbáld diszkréten intézni a dolgokat. Addig jobb ha nem tudja. Nem tudhatod mik lesznek a következmények.

A hazudozás valóban felőrli az embert hosszú távon. De próbáld meg úgy intézni, hogy ha már hazudnod kell akkor "hosszú távra" próbáld leállítani a témáról. Pl. "amíg nem diplomázok addig nem csajozok, mert a diploma most fontosabb" esetleg ha volt barátnőd akkor hivatkozhatsz arra, hogy nem vagy túl rajta, ezért nem akarsz mást a közeljövőben sem.

Ha eljön az idő, és mégis elmondod neki, még mindig lehet, hogy ő is úgy reagál mint sokan, hogy az előítéleteit és az irántad érzett szeretetét összevetve a szeretete lesz erősebb és képtelen lesz emiatt gyűlölni. Sokan addig előítéletesek csak amíg ki nem derül, hogy a közvetlen környezetükben, családjukban is van meleg.

Kitartás!

2018. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
65%

Nem téged fog gyűlölni, hanem magát!


Második válaszoló vagyok.

2018. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne mond el neki. Jobb így neked is, meg neki is. Én 33 vagyok, még soha senkinek nem mondtam el. Bár többen sejtik.
2018. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező! Már majdnem 2 éve tetted fel kérdésed!

Hogyan alakultak a dolgok? Ha gondolod, privátban is írhatsz...

2020. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!