Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Lemondott a homofób politikus,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondott a homofób politikus, miután rajtakapták egy férfival. Mit szóltok hozzá? Szerintetek sok homofób van, aki meleg?

Figyelt kérdés

Egy Ohio állambeli törvényhozó, aki szenvedélyesen hangoztatta a keresztény hitét és az LMBT-ellenes nézeteit, lemondott azután, hogy az irodájában rajtakapták, amint egy férfival szexel.

A politikust az irodájában rajtakapták, amint egy férfival szexel



Wes Goodman-t tavaly választották meg, de már korábban is dolgozott melegellenes kampányokban


Wes Goodman amerikai republikánus szenátor, a "hagyományos családi értékek" lelkes védelmezője és boldog házasságban él (élt?) feleségével, aki ráadásul az abortuszellenes kampányok egyik ékesszólója is. Goodman szerint a férfi és nő közötti házasság a "természetes házasság".


"Az egészséges, élénk, virágzó, érték orientált családok Ohio büszke történetének forrása és a jövőbeli nagyszerűségének kulcsa" - volt olvasható a képviselő weboldalán, amely a botrány után elérhetetlenné vált.


Nincs annyi ujjam, ahány ilyen és ehhez hasonló eset van a világon, hogy a melegjogok ellenzőinek egy harcosáról kiderül, hogy ő maga sem veti meg a szexet egy azonos nemű partnerrel. Csak ki ne derüljön!



2019. ápr. 30. 20:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"hiszek a párbeszédben és abban, hogy a méltóság kijár azoknak is, akiknek egy része melegeket szégyenít meg"


[link]


[link]

2019. máj. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes a homofóbokat kétfelé választani.

Vannak a csendesek, akik ugyan utálják a melegeket, biszexeket, a legtöbbször ezek között nem is tesznek különbséget, de nem harsogják tele a világot, hogy ők utálják a melegeket.

A kiabáló homofőbok, viszont az mellett, hogy hangosan utálkoznak, gyakran látens, esetleg tényleges melegek, biszexek. Ezzel többnyire tisztában is vannak, és az ez miatt kialakult kisebbségi érzésüket igyekeznek leplezni, elnyomni.

2019. máj. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak én érzem azt, hogy a válaszoló aki a homofób oldalt próbálja képviselni (azt hiszem) kicsit el beszél a másik válaszoló mellett? Mármint szerintem nem arra reflektálsz amit írt neked a másik. :D de lehet csak én érzem így. :)
2019. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Säerinnen semmi Fele tisztelet nem illeti meg azt, aki másokat akar megszégyeníteni.

Erre angolul van egy fogalom, a bully, és a fejlettebb országokban már büntetendő .

Azzal nincs semmi baj, ha valaki nem “bírja a melegeket”, de ennyi erőből neked nincs jogod ide írni, mert a melegeknek meg minden joga megvan “ megszégyeníteni a homofobokat”

Egyébként ez olyan, mintha azért bánta alak, mert kék szemed van, vagy egy anyajegyed, vagy bármiért, ami veled született.

Egyébként meg a párhuzamos monologot mellőzi kérlek, a válaszra reflektálj, ne elbeszélje mellette ha hiszel a párbeszedben...

2019. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem*

Bocsi, németre volt rakva a billentyuzetem

2019. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
1%

Azért nem válaszoltam arra, amik a #9-es hozzászólásban szerepelnek, mert az tele van logikai hibával, túlzásokkal, szalmabábérveléssel. Ebből én arra következtetek, hogy támogatva van a homofóbok verbális lincselése, mintegy terápiás jelleggel, és az észérvek helyét átvette az indulat.


"Közkívánatra" viszont itt van pár megjegyzés:

Nem csak jogi cenzúra létezik, annak ellenére, hogy a #9-es válasz ezt feltételezi. Létezik olyan, hogy valakit megszégyenítenek a véleményéért, és egy egész kurzus épül erre. Például olyan állításokkal, hogy aki hangot ad a b-uzisághoz kapcsolódó un-szimpátiájának, az biztos maga is meleg, alacsony az IQ-ja, stb, láttunk már ilyen cikkeket.


Nem tudom, milyen kirekesztő nézetekről beszélsz, amikor nekem a homoszexualitással van bajom, nem a homoszexuálisokkal. És minden ember, aki azt mondja, hogy "csinálják a négy fal között", ugyanezt gondolja. Aki nem így gondolkodik, az átnevelőtáborokat meg egyéb dolgokat javasol, az előbbiek szerintem a nagy többség. És igen, a heteroszexualitás is az emberek magánügye, azért írom, mert eddig mindig megkaptam ezt a hibás reakciót. A kérdésben és a válaszban is egyértelmű ugyanakkor, hogy nem a homofóbia, hanem a homofób emberek vannak a célkeresztben. Az egyik egy nézőpont, a másik meg emberek csoportja, nem ugyanaz a kettő.


Azzal van védve a kérdés, hogy nem próbálja meg eléggé megszégyeníteni a homofóbokat, mert a válaszolót nem zavarta, amikor melegként ezt a jelzőt használták rá. Ehhez kell kommentár? "Énis kibírtam, legyen rossz mindenki másnak is". Meg amúgy ez beismerése a kérdés szándékának – ami nem baj, sokat járok a politika rovatba, örülök, ha néha nincs letagadva a nyilvánvaló.


A válasz utolsó részére meg már reflektáltam: a sérelem nem teszi a bosszút elfogadhatóvá. Hogy ne a jogállamiságra hivatkozzak – ami az előbbi állításnak igazat ad – idézek inkább a könnyűzenéből: "A szemet szemért játékkal az a baj, hogy végül világtalan világ marad utána örökségül" (Depresszió)


A templomos példádhoz annyit, hogy szerintem még egy templomban sem hangzott el, hogy az ateisták kevesebbet érnek, pont azért, mert Isten szemében mindenki egyenlő. Ja, és ha kinyírnak a véleményedért, az nem megalázó, hanem emberellenes, de ezt eddig is tudtuk az iszlám radikalizmusról.

2019. máj. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%
16. Az intelligens ember ismérve, hogy b...nak hívja a melegeket. Meg nem zavarják a b...k csak ha egymással vannak. Attól lehet b... csak ne akarjon már szexelni, kapcsolatot,házasságot azonos neművel, mert azt az erkölcsös homofóbok látni sem bírják. Így született maradjon egyedül, de ha belekényszeríti magát heteró kapcsolatba az sem jó. Mert akkor az asszonyt vágja át a b... Az utóbbi napokban már elektrosokkos, átnevelős, kérdések is megjelentek, nem baj ha lelkileg tönkretennétek a melegeket, ja b...kat, csak ne legyenek b...k.
2019. máj. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
82%

Az előttem lévőre nem is reflektálok.

A azt megelőzőre viszont kifejteném a véleményemet.

A homofóbiával az a baj, amit maga a szó lingvisztikai elemzése is elárul: egy fóbia. Állandó, konstans félelem/rettenet egy olyan dologtól, ami nem reális.

A probléma gyökere a tájékozatlanság. Értem, hogy politikailag kialakított nézeteid vannak, és akár a vallásod is megveti a homoszexualitást, viszont azt kétlem, hogy valah is beszéltél konkrétan erről egy meleggel. Nagyon sok minden humbug rólunk. Én speciel nem tartom magamat se buta, se rossz embernek. Mindig megpróbálok segíteni annak, akinek tudok, nem ítélkezek senki felett, nem utálkozok. Mindig is jó tanuló voltam, négy nyelven beszélek, tehát nem hiszem, hogy buta lennék. Éééés...meleg vagyok.

Van 4 testvérem, egyedül én vagyok meleg.

Velem született, a részem, nem tehetek se róla, se ellene semmit. Hidd el megpróbáltam, és az öngyilkosság szélére kergetett.

A négy falról egyet értünk, viszont remélem te is érzed, hogy ez nagyobb probléma a heterók körében, Sokkal több hetero pár nyalja-falja egymást az utcán, mint homo.

Én úgy gondolom, hogy mindenkinek joga van véleményt alkotni. DE!

Megfelelő tájékozódás és háttértudás birtokában

Viszont senkinek nincs joga beleszólni más életébe, mert másoknak is joga van:

1, a véleményalkotásra

2, a boldogságra való törekvésre

3, a saját életének elrotására, vagy feljavítására.

Remélem azért valaki végigolvassa...

2019. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok homofób homoszexuális ember létezik, és fontos megérteni, hogy ez egyáltalán nem egyenlő az álszentséggel, és ezeket az embereket nem kellene elítélni, mert a legtöbb esetben nem ők tehetnek róla, hogy olyanok, amilyenek. A homoszexualitás egyáltalán nem zárja ki a homofóbiát. A szexuális irányultság egy veleszületett dolog, a homofóbia pedig egy tanult viselkedésminta, amit másoktól vesz át az ember. Így ha pl. homoszexuálisnak születtél, de kiskorodtól fogva homofób emberek közt nevelkedtél, nem kaptál megfelelő felvilágosítást a különféle szexuális irányultságokról és/vagy folyamatosan homofób propagandát tömnek a fejedbe, akkor simán lehetsz egyszerre homoszexuális és homofób. Ebben az esetben a homofóbiád nagy valószínűséggel nem csak mások iránti gyűlölködést fog eredményezni, hanem önvádaskodást és komoly önértékelési problémákat is, amik nagyon súlyos lelki betegséghez is vezethetnek. Ezért is baromi káros dolog a homofóbia.
2019. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!