Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Miért olyan maszkulinak a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan maszkulinak a leszbikusok és ennek mi "értelme" párválasztási szempontból?

Figyelt kérdés

Melegként nem fér a fejembe hogy lehet az hogy:


azok a leszbikusok akiket ismerek mind fiús. Rövid haj, Erősebb testalkat, és nem is annyira lányos viselkedés (pl.focizni szeret)

Ok hogy ne sztereotipizáljak de egy olyan csajt sem ismerek közülük aki nőies lenne.


Ennek fényében nem annak lenne értelme ha a nőiességüket domborítanák ki? Hisz egy leszbikus azért l., mert a LÁNYOKAT szereti, a nőiességet egy nőben nem pedig egy fiúsabb lányt (hisz arra ott vannak a fiúk akikhez elvileg nem vonzódik)!

Nem erre kellene inkább "rágyúrniuk" (képletesen :) )?


Ez sosem fért a fejembe. Jómagam is a fiús, maszkulin fiúkat szeretem én is az vagyok.

Eszembe nem jutna még csak randizni sem egy csajos fiúval mert az nem az esetem.


2019. aug. 25. 19:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Unalmas kérdés.
2019. aug. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Én nőies vagyok 🙃 egyébként egy csomó hetero "fiús" csaj is van....
2019. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%
Az első válaszolóval tartok. Azért mert te nem ismersz nőies leszbikusokat, akik szintén nőiesekre buknak, attól még léteznek. Nekem az nem fér a fejembe, hogy miért nem tudsz egy kicsit túl látni a saját kis búrádon.. Képzeld én meg ismerek. Na bumm
2019. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Én meg nem ismerek egy olyan meleg srácot se, aki túlzottan férfias lenne, pedig sok meleg srácot ismerek. Mégse gondoltam soha egyetlen pillanatra se hogy ne léteznének férfias melegek.
2019. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
28%
Allandoan ezek a terelesek ezekben a valaszokban.. De magyarazatot meg mindig senki se tud adni hogy s legtobb leszbikus miert ferfias es mi a ,logika' :)
2019. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Mivel magyaràzzunk egy olyan jelenséget amit egészen máshogy tapasztalunk mint ahogy a kérdésben állítják?

A legtöbb leszbikus lány akit ismerek ugyanolyan hétköznapi lány mint a heterok. Lehet, sőt valószínüleg te is sokkal találkoztál már de gondolni se gondoltál rá hogy esetleg nem heterok.

Aki mégis fiús, annak ilyen a stílusa, semmi más oka nincs. Neked is azért olyan a stílusod mint amilyen mert az tetszik. Hetero lányok között is nem egy olyan van akit leszbikusnak gondolnál annyira fiús. Ők is úgy érzik jól magukat és mégis a fiúkat szeretik.

2019. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

ez azzzzz 5ös, megfogtad a lényeget :)

a kérdés továbbra is nyitott tehát

2019. aug. 25. 21:08
 8/33 A kérdező kommentje:

igen, kedves 21:03, értem és teljesen logikus és érthető is amit írsz.

viszont én erre az LMPTQWERTZ frontvonalban lévő butch csajokat nem értem , valahol talán az ő válaszaikra lennék kíváncsi.

Érdekes

2019. aug. 25. 21:12
 9/33 anonim ***** válasza:
95%

Azért nem akar senki leállni kifejtős választ írni, mert ez nem naiv érdeklődés, hanem burkolt támadás.

Ez kb annyira ártatlan kérdés, mint "miért van ennyi kövér ember?", egyértelmű, hogy támadó szándékkal van kérdezve.

Pont emiatt senki nem fog tudni meggyőzni, mint ahogy az esetek 99,99%-ában nem lehet megértetni az ilyet kérdezővel, hogy bizony van, aki nem úgy gondolkodik, mint ő.


De nosza, tegyünk egy próbát, hiszen mindenkinek kell esélyt adni.


A nemi identitásnak és a szexuális érdeklődésnek nem feltétlen van köze egymáshoz. Tehát az, hogy valaki "maszkulinabb" nő, még lehet hetero, bi, vagy leszbikus. Ugyanez igaz a férfiakra is.

Na és most bontsuk le kicsit a kérdésed:

-rövid haj: nem láttál még nőies nőt rövid hajjal? A hajviselet pont olyan, ami alapján nem lehet bekategorizálni egy embert. A fiúknak is szokott hosszú hajuk lenni, ők mind nőiesek? Ezt kérlek magyarázd el a vikingeknek.

-erősebb testalkat: na ez pont olyan dolog, ami genetika elsősorban, és mint egyes viták folynak is róla, simán elképzelhető, hogy az erősebb testalkatú lányoknak "férfiasabb" az agyuk is, ergo sok esetben úgy fognak gondolkodni mint ők (ez a többi pontra is visszavezethető)

-nem is annyira lányos viselkedés, vagyis "szereti a focit": na most ez a kérdés komoly? Komoly? KOMOLY? Hol élsz, drága kérdező? Nehogy már a sport is nemi identitás kérdése legyen, ennyire ne élj a múlt évszázadokban, kérlek.

-egy leszbi csajt sem ismersz, aki nőies lenne: és? Én meg egyetlen férfias meleget se, mégse vonom kétségbe a létezésüket, de főleg nem fikázom azokat, akik nőiesek.


"Ennek fényében nem annak lenne értelme ha a nőiességüket domborítanák ki? Hisz egy leszbikus azért l., mert a LÁNYOKAT szereti, a nőiességet egy nőben nem pedig egy fiúsabb lányt (hisz arra ott vannak a fiúk akikhez elvileg nem vonzódik)!"


Na, ha már itt tartunk, neked mit jelent a nőiesség? Tűsarkú, miniszoknya és tonnányi smink?


Na, most a férfias és a fiús lányokat ne vegyük egy kalap alá, ha kérhetem. A férfias leszbikusok nagy többsége TRANSZSZEXUÁLIS. Tehát férfinek érzi magát, mégha nem is feltétlen tesz annak érdekében, hogy úgy szerepeljen a hivatalos okirataiban.

A fiús leszbikusok más kategória, mert ez tényleg egyéni preferencia kérdése kinek jön be és kinek nem. Na de ha valakinek ez bejön, akkor ne találjunk már ki ekkora ökörséget, hogy "férfit látnak benne". Nem tudom mennyire tudod a férfiak és nők közötti különbségeket kategorizálni, de segítek annyiban, hogy egy fiús lány és egy férfi konkrétan két külön nembe tartozik. Remélem nem sokkoltalak ezzel a hírrel. Az, hogy ki viselkedik fiúsan, meg szerintem tényleg lehet vonzó, már hogyha a fiús viselkedést a lazasággal, jó humorral, sportok iránti érdeklődéssel stb kötjük össze. Jómagam azt vettem észre, hogy az előbb felsorolt jellemzőket ha megtalálja egy fiú egy lányban, akkor totál megfogja és ott helyben meg akarja kérni a kezét, főleg ha még gamer is a csaj. Na akkor az összes "fiús viselkedésű" lányt kedvelő srác, valójában látens meleg?


Az meg, hogy miért nem változtatnak ezen a fiús lányok, hát abszolúte az ő dolguk. Így érzik jól magukat. Nem fognak azért "nőiesen" öltözködni és viselkedni, hogy találjanak valakit maguknak, hiszen így is találnak, olyat, aki ezt a típust kedveli.

Remélem kielégítő volt a válaszom, de van egy olyan érzésem, hogy lesz itt még értetlenkedés.

(bocs, ha valamit elírtam itten a nagy regényírás közepette)

2019. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%

Ha így tetted volna fel a kérdést máris normálisabb válaszokat kaptál volna.

Mert az eredeti kérdés azt sugallta mintha a leszbikus lányok nagy része butch lenne holott... hát nem, pont hogy ők csak egy kisebbség. Szóval ez egyrészt téves, másrészt sértő, mert szerintem neked is sértő lenne fiús, maszkulin meleg fiú létedre ha megkérdezné valaki miért olyan feminim minden meleg srác. (akikkel nekem semmi bajom, mert az egyik legjobb fiúbarátom például a legtipikusabb példája ennek)


Amúgy én sem értem a butchokat mert egyrészt nem vagyok az, és nem is ők tetszenek.

De nem is kell hogy megértsem, mert ők meg azt nem értik hogy én miért érzem jól magam sminkben és magassarkúban. Akiknek meg a fiús lányok jönnek be, ők meg azt nem értik hogy nekem mi tetszik a lányos lányokban. Akikek meg a szőkék az esetei, azok pedig nem értik azokat akiknek a barnák.

Az meg megint egy másik kérdés hogy kinek hol kezdődik a fiús lány és ki az aki még lányos. Vagy kinek mit jelent az hogy férfias egy férfi.

Igazából annyira színes a világ, mindenkinek más jön be, mindenki máshogy értelmez dolgokat és mindenki máshogy érzi jól magát, és ez pont így jó. Szuper hogy neked fiús fiúként a fiús fiúk jönnek be de attól még nem mindenki ugyanilyen. Szerencsére, különben nagyon unalmas lenne a világ, ha mindenki egyforma lenne.

Azt sem igazán értem hogy milyen választ vársz most. Valószínű nem azért lesz valaki butch, mert azt gondolja így könnyebb lesz csajt találni, hanem mert fiús külsővel érzi jól magát, szoknyában pedig kényelmetlen lenne. Ahogy már mondták hetero lányok közt is nem egy van aki farmer, pulcsi, tornacipő szettben van minden nap. És hetero fiúk is lehetnek pl metroszexuálisak.

Maximum annyit tudok elképzelni hogy valaki azért vált fiús külsőre hogy ne gondolják heteronak. De kétlem hogy ez gyakori lenne. Akinek meg a végletekig hajaz a külseje egy férfiéra, az véleményem szerint saját maga is boldogabb lenne férfitestben.


És most biztos bunkónak fogsz gondolni, de szerintem lehetne kicsit szélesebb a világnézeted. Mert az utolsó mondatod hogy te nem randiznál csajos fiúval mert nem az ested... hát szuper. És akkor mi van? :D Attól még nem kötelező mindenkinek így gondolkodnia. Meleg létedre ne legyél ilyen csőlátású.

2019. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!