Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Magyaroszágon mennyire megenge...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyaroszágon mennyire megengedett/elfogadott a leszbikusság?

Figyelt kérdés
Jó magam leszbikus volnék, csak nem szoktam utánanézni ennyire, és érdekelne, hogy Magyarországon mennyire elfogadott, vagy megengedett a leszbikusság? Nem szó szerint a házasságkötésre gondolok, hanem magáról a kapcsolatról. Vannak itt e olyan leszbikusok akiknek sikerült párt találni és környezetük elfogadta e? Kiskorom óta tudom, hogy a lányok érdekelnek engem, sosem dobott fel a "pasi téma" mikor a csajok mindig ezekről beszélgettek...Örültem volna, ha ugyanezt lányban is kérdezik de sosem. Sokszor olyan lehetetlennek érzem ezt a társkeresést, mivel nekem valahogy jobban tetszik az élőben találkozás mint társkereső portálokon valamiért. Sokkal személyesebb. Nálatok mi a helyzet ezzel? Itthon nem tudják, de szerintem valahogy sejtik, mert sokszor próbáltam nekik így jelzéseket adni de komolyan nem veszik, meg nem értik ezt, azt hiszik, hogy valami betegség. Próbáltam nekik megmagyarázni és néha sikerrel is járok, annyira nem ellenszenvesek csak ismeretlen még nekik ez lehet. 23L

2021. jan. 28. 23:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Környezettől függ. Szerintem itthon nem túlzottan elfogadott az LMBTQ+-ból egyik betű sem...sajnos. De nem lehet általánosítani. Meg kell fontolni, kinek mondod el.

Szüleid valószínűleg kognitív disszonanciában vannak ezzel kapcsolatban...heterónak képzeltek el és most nehéz elfogadni, hogy nem az vagy

2021. jan. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1.Még nem mondtam el nekik, nem is tervezem egy ideig.

De már nem igazán érdekel, hisz rég elmúltam 18, meg emiatt se dobnának ki mint másoknál hallani. De abban van valami hogy heteronak képzelnek, mert nagyim is mindig vágyott egy unokára de mindig mondtam ne élje bele magát hát mióta eladtuk a nyaralót ahova szerette volna majd levinni azóta nem is mondogatja :D...

2021. jan. 29. 00:40
 3/13 A kérdező kommentje:
Meg mikor adtam le nekik jeleket, mindig kérdezték, hogy "leszbi vagy?" de semmi olyan ellenszenvel hanem csak meglepődéssel ami legalább megnyugtató :D...Múzeumban is voltunk ahol ilyen szexuális dolgok voltak inkább, voltak leszbikusokról képek mondtam milyen aranyosak és ekkor kérdezte meg :D, én meg hát és tereltem a témát. Meg keresztanyám is mondta mikor meglátott 2 lányt kézen fogva meni, hogy "ezek buzk"?akkor próbáltam neki finom közölni hogy ezzel nincs semmi baj, nem betegség vagy ilyen. akkor valahogy helyeselt is de nem igazán érdekli szerintem csak furcsának találják mint ellenszenvesek lennének irántuk. Gondolom az ő korukban nem volt még ilyen vagy nem volt annyira napi használatban a szó, vagy nem láttak ilyent.
2021. jan. 29. 00:45
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

A kutyát nem érdekli hogy leszbi vagy. A legtöbb embert csak az hoz ki a sodrából ha valaki hivalkodik vele és külön jogokat követel, vagy a másik képébe nyomja.

Ha valaki a négy fal között tartja a szexualitását az nem érdekel senkit.

2021. jan. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4.oké :)..
2021. jan. 29. 01:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy nem túl bagy városban élek, a partneremmel együtt. Én azt tapasztalom, hogy sehol nem szólnak le vagy be, viszont megbámulnak, fogjuk egymás kezét, felkapják a fejüket, ha becézve szól hozzám a párom és figyelnek, fülelnek, ha pl a boltban olyasmit beszélünk mások hallótávolságán belül, hogy vegyünk chipset és filmezzünk este összebújva vagy ilyesmi.


A kisboltban szerintem már mindenkinek egyértelmű, hogy egy pár vagyunk, ahogy néha vitatkozunk, hogy ki fizessen, ki veszi kinek a sütit vagy hasonló, ott egy rosszalló pillantást se kaptunk még, csak mosolyognak ránk.

2021. jan. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Engem nem zavar, nyugodtan lehetnétek együtt, előttem.
2021. jan. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

#4

Azzal egyetértek hogy senki ne hivalkodjon vele, vagy nyomja a másik képébe, bár nem értem ez miért mindig a melegek kapcsán jön fel. Annyira sűrűn láttok férfiakat csókolózni az utcán vagy hasonló? Mert én még sosem láttam ilyet pedig tömérdek meleg barátom van.

Viszont mi az hogy külön jogokat követelnek? Soha egy meleg nem mondta szerintem hogy nekik külön jogok járnának. Egyenlő jogokat akarnak csak, az nagyon nem ugyanaz.

És mit jelent az hogy tartsák a négy fal között? Mert szerintem teljesen evidens hogy ne dugjanak vagy csókcsatázzanak az utcán, de ez nem csak a melegekre vonatkozik. Valószínűleg nem fogják a homlokukra írni hogy “hé meleg/ leszbikus vagyok, de azért hadd ne keljen eltitkolniuk vagy hazudniuk magukról. Meg hadd fogja meg a meleg ember is a párja kezét pl. Hivalkodni és felvállalni valamit nem ugyanaz.

2021. jan. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt 30 évben folyamatosan nőtt a LGBT tagok elfogadása, ha jól emlékszem 2015ös adatok szerint kb az emberek 50% volt valamilyen mértekben elfogadó, és 10% teljesen elutasító. Amúgy szerintem a többség leginkább közömbös ezzel kapcsolatban. Nagyobb városokban általában jobban elfogadóbbak az emberek én sem tapasztaltam, hogy kézfogás miatt beszóltak volna, esetleg párszor megnéztek.
2021. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8.ugyanez van a heterokál is ő nekik bezzeg a kutya nem szól mikor buszon egymás szájában puszlkodnak hangosan cuppantásokkal mikor mellettük a 4éves gyerek, meg dugnak is villamosokon stb...annyira zavart egyszer mikor buszon álltam ás mentem vagy 10 percet azt végig cuppantásokat hallotam mellttem és senkit nem zavart szinte...presze mikor egy leszbikus pár csinálha akkor már tartsák a 4 fal között? közben meg egy hetero pár előszeretettel dughat akár tömegközlekedésen és senkit nem zavar?
2021. jan. 29. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!