Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Coming out a családnak ,de...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Coming out a családnak ,de mire számíthatok. Meg változik a kapcsolatom a családdal? Saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi!

Figyelt kérdés

Anyukámtól félek a legjobban mert nagy szerepet játszik az életembe és nem szeretném hogy bármi is megváltozzon köztünk. Egy éve van barátnőm és lassan összeköltözünk. Mivel anyukámmal olyanok vagyunk mint a legjobb barátok ezért rossz hogy nem tud erről a kapcsolatomról semmit, és rossz hogy titkolóznom kell előtte. A költözést már nem nagyon lehet eltitkolni és már nem is szeretnék titkolózni. De ugyanakkor nagyon félek hogy a jövőben megváltozna a kapcsolatunk. Tudom hogy akkor is szeretni fog ugyanennyire mint most csak nem tudom hogy az elfogadással megtudna-e birkózni. Bár már sokkal elfogadóbb a melegekkel szemben mert ha a tv-ben láttunk egy melegekről szóló témát vagy ha egy közszereplő coming out-olt akkor mindig a védelmükre keltem hogy ne kritizálja őket és idővel teljesen elfogadta ezt az életvitelt. De ezek csak közszereplők ..

szóval leginkább egy szülő véleménye érdekelne hogy hogy viselték ezt az egészet ? De persze az is érdekel aki a szülőnek coming out-olt és hogyan reagáltak!?


2022. jan. 23. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki máshogy reagál erre.
2022. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebben fogja feldolgozni, hogy csak most avatod be. Ha valóban olyan legjobb barátnői a viszonyotok.
2022. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2022. jan. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok.
2022. jan. 23. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban jó.baráti viszonyban vagytok, akkor tuti, hogy tudja már.
2022. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem véletlenül csúszott ki a számon anyum előtt. Megkértem, hogy apum előtt tartsa titokban, és persze nyilván nem ment neki.

Anyum első reakciója az volt, hogy néha sejtette is, utána meg egyből jött a "na és unokák?" klasszikus. Apumat nem láttam, elsőre gondolom mélyen ledöbbent, és megrázta, mert nem szereti a melegeket.

Pár nappal később elém álltak a szülők együtt, mondták, hogy attól még szeretnek, hogy bejönnek a nők, DE: meg vannak győződve róla, hogy férfival leszek a végén, és ez segített nekik elfogadni. Mert hogy volt már barátom, szóval ez csak biztos hullámvölgy stb stb... és őszintén szólva ez azért fáj valahol, mert még ha bi is vagyok, jól esne, ha elfogadnák, hogy a nőknek minimum ugyanakkora esélye van nálam, hogy életre szóló kapcsolat legyen velük, és ki tudja, lehet feleségem lesz végül. Sőt, igazából az a valószínű.

Ha valaki esetleg látta a Brooklyn 99-nak azt a részét, amikor Rosa elmondja a szüleinek, hogy bi, na, arra az érzésre gondolok :D

Összességében örülök, hogy azért a maguk módján, de nyugodtan reagáltak a szüleim, de belül fáj, hogy csak azt hiszik, ez egy fiatalkori képzelgésem.

2022. jan. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mások tapasztalatai nem igazán tudják előrejelezni, hogy a te anyukád hogyan fog reagálni, ezt csak úgy tudhatod meg, ha elmondod neki. Gondolom nem sok meleget ismer a való életben, így meglepő és szokatlan lesz számára, meg nyilván nem fog örülni neki, de idővel el fogja fogadni, hacsak nem Hitler rajongó vagy überkeresztény-konzervatív vérfideszes Orbán rajongó.


Mondd el neki, ha már barátnőd van, meg amúgy is költözöl, akkor most már muszáj lesz. :) Ha először rosszul reagál, akkor se keseredj el, idővel minden OK lesz, majd meglátod. Lehet, hogy már sejti is.

2022. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy nekem is állandóan azt hajtják mások,hogy hát azért a saját gyerek más. Apumnak elmerném mondani,de még nem akarom,mert még csak alakul egy lánnyal,anyumnak viszont nem tudom.

Te is ugymond szoktatod hozzájuk,én is párszor elmondtam a véleményem róluk,h engem nem érdekel ki milyen szexualitású,de ha ez nem alapból van benne,ez az elfogadás,hogy őt sem érdekli,akkor necces,és lehet megingás,viszont az a jó,hogy elköltözöl,tehát ő is kap teret feldolgozni,és így 1 év után már azt mondom el is mondhatod,mert stabilabb kapcsolat,és kibírta a titkolózást. Ez nehéz,de imádkozok érted,és semmiképpen ne ess szét,ha nem úgy fogadja elsőre! Meg azt nem tudom,mondjuk ezt a titkolózást is mennyire fogadja,mert ugye az is olyan,hogy lehet azon akadna ki,vagy az viselné meg,hogy nem merted elmondani,de inkább az,mint a szexualitás.

2022. jan. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja nem otthon lakok már 20 éves korom óta szóval az összeköltözés részben titkolható lenne de nem akarom. És az a szerencsém hogy nem ítélkező típus, elfogadó ember de persze a saját gyereke szexualitása kicsit keményebb téma. Csak a változástól félek, nem akarom hogy emiatt kellemetlen legyen a kapcsolatunk.

Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 24. 22:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp meg fog változni a kapcsolatotok (még ha ezt jó esetben nem is mutatja ki). A legelfogadóbb szülőknek is idő kell, hogy teljesen elfogadják, de utána ha minden jól megy visszatér minden a régi kerékvágásba. Hogy ez fog-e történni, vagy soha nem tudja ezt teljesen elfogadni, az már csak a anyukádon múlik. És ebben itt nem tudunk segíteni.
2022. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!