Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Leszbikusok és mentális...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikusok és mentális problémák?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy milyen gyakori ez a jelenség (mentális betegségek) leszbikusok körében, és melyik a leggyakrabban előforduló mentális probléma.


Lehet hülye kérdés, de feltűnt, hogy sok leszbikusnak vannak ilyen problémái.


(Nyilván heteróknak is, de engem jobban érdekelnek a leszbikus nők tekintve, hogy leszbikus vagyok.)



febr. 9. 01:51
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Én még nem találkoztam olyan csajjal, aki a csajokhoz vonzódik és ne járt volna pszichológushoz vagy pszichiáterhez (gyógyszeres terápia)
febr. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A diagnózis ugyanaz lehet min heteróknál, legfeljebb a kiváltó ok más. Pl leszbikusnál lehet a szorongás kiváltó oka az identitás titkolásának kényszere. Heteróknál ilyen ok nyilván nincs, de mástól még szoronghatnak.
febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ezt a múltszázadi hozzáállást mondjuk ne vedd figyelembe, hogy aki pszichológushoz jár annak harangoztak, diliház, kész vége. 😄



Az átlag emberek közül minden 3. szenved depressziótól, szorongástól az élete során valamikor.


Ezzel pszichológushoz menni kb mint egy torokgyuszival lemenni az orvoshoz.



Én is voltam, de az identitásomnak köze nem volt a problémához, a munkahelyemnek, meg a covidnak sokkal inkább.



Az, meg hogy az idősebb generációk szemében tabutéma orvoshoz menni, nem jelenti azt, hogy nem lenne megoldandó probléma.

A nagyapám s€gg részegre leitta magát ha lelki problémája volt, és szenvedett csendben évekig. Én meg nem, hanem inkább kezeltettem.



Aki eljut odáig, hogy a boldogsága érdekében felrúg társadalmi konvenciókat, és azonos nemű párral él, azt kevésbé frusztrálja a mentális egészség ápolása mint tabu is.


A te "statisztikád" is innen ered szerintem, nem vagyunk betegebbek mint az átlag, csak mi merünk tenni ellene, és beszélünk is róla.

febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem járok. Persze nem jelenti azt, hogy nem is kell :D
febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lack of bitches
febr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!