Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Leszbikusok, milyen volt a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikusok, milyen volt a coming outotok?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mondjam el a családomnak-barátaimnak, jelenleg senki nem tudja, tapasztalatot, tanácsot egyaránt szívesen hallanék.

2013. márc. 9. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a barátaim jól fogadták, viszont annál nehezebb volt szüleimmel. Anyukám azt mondta amikor kiderült, hogy Ő ezt nem tudja elfogadni, szóval Ő azt hiszi hogy megint pasizni kezdtem, közbe nem... :(
2013. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te mit tégy, mi nem mondhatjuk meg, de elmondhatom milyen volt az enyém.

A szüleim először is nem tudják. Kimondottan hűvös velük a kapcsolatom, nem mondom hogy rossz, de érzelmekről, magánéletről nem beszélek velük. Korábban mikor még én sem tudtam (sokáig váratott magára a felismerés nálam) voltak próbálkozások a srácokkal és ez el is jutott a család fülébe. Most pedig tőlük messze járok egyetemre ahonnan semmi hírt nem kapnak, szóval jó eséllyel azt gondolják hogy itt pasizok. Családban nem is fogom elmondani mindaddig, amíg nyomós okom nem lesz rá(pl élettársi kapcsolat és/vagy gyerek).

A barátokkal egészen máshogy volt persze. Nálam a coming out(vagy legalábbis a 'grandiózus felismerés') pontosan arra a nyárra esett amikor középsuliból kikerültem és készültem az egyetemre. A középsulis barátnőknek(szám szerint 2) viszonylag hamar elmondtam. Azt mondták meg is lepődtek meg nem is. Ők más egyetemre mentek, nem találkozunk, de neten néha beszélgetünk és nagyon jól szót értünk.

Az egyetemen a lakótársakkal máshogy ment. 5 másik lánnyal kerültem egy lakrészbe, mind a szaktársam volt. Velük a kezdetektől jól kijöttünk, 2 hónap múlva már olyan volt a társaság mintha időtlen idők óta ismernénk egymást. Ekkor vettem elő a dolgot egy iszogatós estén, vártam mire kellően jó hangulat lesz, összehívtam őket és elmondtam. 3 másodperc néma csönd volt, már majdnem megijedtem, mire felkiált az egyik:

-én is csókolóztam már lánnyal!

mire egy másik:

-én is! tök jó volt! még jobb is mint a srácokkal!

-ugye?

Aztán mindenki a nyakamba ugrott mondván hogy ,,nem számít, szeretünk!''

Minden majdnem ugyanúgy folyt tovább, a változások mind poztívak voltak: őszintébben élhettem közöttük, poénkodtunk vele, néha még filmet is ajánlottak(Órák, Meryl Streep, Nicole Kidman).

Abszolút siker.

Ha tanácsot kéne adni, annyit jószívvel mondanék hogy mielőtt elmondod valakinek, bizonyosodj meg róla hogy az illető jól ismer téged. Akkor utána is tudni fogja hogy amit teszel az nem azért van mert leszbi vagy, hanem mert ilyen vagy te.

2013. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!