Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Léteznek nők, akik azért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Léteznek nők, akik azért vonzódnak a saját nemükhöz, mert korábban egy vagy több férfi komoly lelki traumát okozott nekik? Vagy a leszbikusság kizárólag veleszületett beállítottság lehet?

Figyelt kérdés

2016. máj. 8. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen lany az ismeretsegi koromben
2016. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hallottam mar ilyen lanyrol. Pont itt a gyk n.
2016. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
bennem nem okoztek traumat :D am is szűz avgyok még egyszeruen engem nem vonzanak
2016. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Pár éve felhördülés volt amiatt liberális és jogvédői körökben, amikor egy a két lányát évekig molesztáló és erőszakoló apa ügyét tárgyalták. Az apát vagy 15 évre leültették nagyon helyesen és az ítélet indoklásába azt is beemelték, hogy a lányai (akik az ítélethozatal idejére már fiatal felnőtt nők voltak) az ő évekig tartó bántalmazásai miatt képtelenek férfiakkal szexuális kapcsolatot létesíteni és mindketten leszbikusok lettek.


És ugye az volt a bajuk a háborgóknak, hogy "miért baj az hogy leszbik lettek" és hasonlók, miért kellett ezt az ítéletbe indoklásként belefoglalni.


Szóval igen, lehetséges az hogy valakivel gyerekkori, fiatalkori trauma hatására történjen ilyen.

2016. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem alapvetően sok emberben ott van a hajlam a homoszexualitás felé. A nőkben talán még jobban, és ilyen esetek ezt kihozhatják. De nem mindenkinél.
2016. máj. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Létezni létezhet, de a vonzódás más jellegen alapul. Az lehet, hogy a csalódások miatt nem nyit a férfiak felé, viszont fizikai vonzalomra is szükség van ahhoz, hogy leszbikus legyen. Ha ez nincs meg, bármennyi pasi is verte át, bántotta, nem lesz leszbikus.
2016. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2016. máj. 8. 12:41
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

A 82%-osnak van igaza.

Az egy dolog, ha valakivel erőszakoskodtak az inkább a gyengédségre fog vágyni, de ebből nem következik egyértelműen, hogy egy lány a nők társaságát keresné innentől...

Egyáltalán nem. Ehhez kell hajlam is... csak azért mert egy férfit átvágott egy nő, vagy csúnyán megalázta, még nem lesz meleg.. konkrétan előbb lesz pszichopata, mint meleg.

Ezért rossz mikor valakiről kiderül, hogy leszbikus, első kérdések között ott van, hogy miért utálod a férfiakat? Bántottak?

Ez meg így azért kicsit rossz, hogy feltétlen párhuzamot vonnak a kettő között.


De nem muszáj velem egyetérteni, én attól még tudom miről beszélek.

2016. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

8:

És mi van azzal, amit én írtam? Most nem arra gondolok, hogy egy nőt átvágott egy férfi vagy egy nőt csúnyán megalázott egy férfi. Hanem hogy a saját apja sok-sok éven át erőszakolta kislány és kamasz korában. és ettől a férfiak felé kialakult egy általános gátlása, gátja, ami olyan fiatalon történt meg, hogy gyakorlatilag feltörhetetlen. (Sok tekintetben ugye minél fiatalabban élsz át valamit, annak annál nagyobb nyoma lesz a későbbi felnőtt személyiségeden és annál lehetetlenebb kitörölni vagy változtatni rajta)


Ráadásul testvérpárról van szó, ahol mindketten leszbik lettek, nem csak az egyik mondjuk.

2016. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a részét is megértem...

De attól, hogy az egyik nemet megutáljuk még nincs automatikus vonzódás a másik nemhez.


Az, hogy pont két testvérpár lett leszbi...

Alapos pszichológiai vizsgálat során jobban érthetnénk ők mit éreznek. Nem véletlen, hogy nem mindenki lesz leszbi, akivel erőszakoskodnak a férfiak... ez hajlam kérdése is, csak ezt tudom mondani.

Ettől eltekintve biztos, hogy a férfiaktól való megundorodást elősegíti, ehhez kétség sem fér, de fentebb leírtam, hogy attól még nem fordul valaki automatikusan a másik nemhez.

Nekem olyan ismerősöm van, akit ugyancsak zaklattak, de aszexuális lett, a szexre gondolni sem bír.

De amúgy maga a téma érdekes és mindig is szívesen hallgattam meg másokat ilyen problémával, de eddigi tapasztalataim alapján a szexualitás több, mint egy bevett szokás vagy trauma által megformálható dolog... mert többtényezős.

2016. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!