Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Mi a véleményetek a meleg/bisz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a meleg/biszex emberekről? Szerintetek rossz példát mutatnak a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam illetve hallottam erről a témáról. Sokan úgy fogják fel, hogy betegség ha valaki a saját neméhez vonzódik. Igaz, hogy a mai világban már azért jobban elfogadták az emberek de nekem úgy tűnik, hogy sokan még mindig nem néznek úgy rá, mint egy hetero kapcsolatra, máshogy viszonyulnak egy meleg párhoz. "Más" emberek mindig voltak, vannak, és lesznek, épp ezért nem értem miért tartják ezt sokan betegségnek. Számomra ez olyan, mint ha valakinek azt mondanád, hogy szőke a hajad, ezért beteg vagy. Ahogy az ízlése is mindenkinek más, pl. valaki az egyik ételt szereti, valaki pedig a másikat. Ez ugyan úgy hozzá tartozik az emberhez, mint más adottságai, amiről nem tehet. Legalábbis én így gondolom. Szerintem az ember nem tehet róla, hogy melyik nemhez vonzódik, mint ahogy arról sem, hogy mit kedvel, milyen az ízlése. Mindenki más, épp ettől szép a világ, csak nekem nagyon úgy tűnik, mintha elrendeltetett lenne, hogy mindenki ugyan olyan legyen, hogy egyforma legyen. Ez alatt azt értem, hogy az emberek nyilván azt tartják normálisnak, hogy nő és férfi. A gyerekek nyilván azt a példát látják, amit a világ mutat nekik, a világ pedig azt mutatja, hogy a férfi és a női kapcsolat a normális, és ezt sok ember el is könyveli. Sokan attól félnek, hogy a gyerek meg lát két azonos nemű embert csókolózni, akkor mit fog gondolni. Ez is csak nevelés kérdése. vagy azt mondod a gyereknek, hogy vannak ilyen és olyan emberek is, vagy pedig eltakarod a szemét, és azt mondod neki, hogy azok az emberek betegek, nem normálisak. Én szívem szerint már kiskorától megtanítanám a gyereknek, hogy nem csak nő és férfi között normális pl. egy csók hanem azonos neműek között, hiszen az állam már elfogadta ezt, és az emberek többsége is, a gyerek pedig úgyis egyre több ilyen embert fog látni, akkor pedig illene neki megmondani, legalább így a gyerek is tudná, hogy ez normális, és nem tartaná gusztustalannak, meg nem félne tőle. Még azt hozzá teszem, hogy a gyerekek egy csók láttán legtöbbször azt mondják, hogy fúj, ha egy férfit és egy nőt látnak csókolózni. Szóval szerintem ha a világ tényleg elfogadja és támogatja a meleg embereket, akkor ezt már a gyerekeknek kis korukban látniuk kéne, hogy teljesen el tudják fogadni a későbbiekben is. Tudom, most nagyon sok embernek nem fog tetszeni amit leírtam, de ez csak egy vélemény. Ez az én véleményem, és teljesen tiszteletben tartom ha nem értetek velem egyet. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

2016. aug. 14. 18:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
Természetesen. Ez nem is lehet kérdés.
2016. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
és miért tartod betegségnek?
2016. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Sok meleg ember normálisabb, mint a heterók.
2016. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%

Nem jó példa eleve az hogy látják.

Az hogy ki kihez vonzódik és mit csinál a magánügye, az a baj hogy az ilyen emberek nagyrésze feltünési viszketegséggel is rendelkezik és világgá akarja kürtölni hogy éppen kivel mit akar....gondolok itt a felvonulásokra stb....mikor láttál heterókat úgy felvonulni hogy egymáson lógtak és majdhogynem mindenki előtt......

ez az amit nem kéne csinálni, csináljanak otthon amit akarnak de nem kell mindenkinek látnia és akkor nem is lesz senki rossz véleménnyel erről a témáról.

2016. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
vagy na, nem betegség, hanem rossz példa..miért gondolod hogy rossz példát mutatnak a gyerekeknek?
2016. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%
Én egyetértek veled. Én hetero vagyok, de nem ítélem ezt el, mert miért kellene elítélnem? Ha ők jól érzik magukat együtt, akkor kívánom, hogy legyenek boldogok, mert semmiben sem másabbak nálunk, heteroknál. Ugyanolyan érzelmeik, gondolataik vannak, mint más embereknek. Nem különbek.
2016. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha a heterok az utcán falják egymást az teljesen oké, de ha a melegek kézen fogva sétálnak az undorító? A melegfelvonulással én se értek egyet, de nekik még így is sokkal kevesebbet lehet mint a heteroknak.
2016. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
#4 ez baromságot tulajdon képpen az egész világ egy nagy heteró felvonulás egy napot hagyjuk még szerencsétlen melegeknek is és ezek a felvonulás nagyon hasznosak szerintem segít elfogadni a heteró és nagy elő ítéletekkel rendelkező embereknek hogy ez van és nem is olyan rossz dolog másért meg a hétköznapokban nem tudhatod pontosan hogy ki meleg és ki nem ez sokat segít nekik a kapcsolat építésben
2016. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
itt nem feltűnési viszketegségről van szó..a heterók nem szoktak csókolózni utcán? nem ölelkeznek? nem fogják egymás kezét? ezek nem mutatnak rossz példát mi? a heterók nyugodtan csinálhatják ezeket, mivel ők többen vannak ezért az emberek azt tartják normálisnak. a heterók is és a melegek is normálisak, csupán van egy többségi norma, amit többen követnek..de ez nem jelenti azt hogy hogy a melegség rossz, vagy hogy rossz példát mutatnak. attól hogy egy gyerek azt látja hogy két srác ölelkezik vagy kézen fogva járnak az utcán, ő még nem fog meleggé válni..a melegek sem válltak/vállnak heteróvá mert sokat látnak belőlük az utcán csókolózni meg kézenfogva járni..
2016. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 RoseTyler ***** válasza:
100%

Bocs, nem olvastalak végig, de véleményem szerint a szexuális orientációt nem befolyásolja a példamutatás. Ez egy adott dolog, hogy melyik nemhez vonzódik az ember - ha egyáltalán érez szexuális késztetést bármire is. A példamutatás viszont az intimitás megélésében sokat számít. Mindegy, hogy azonos neműektől látja-e a gyerek, vagy heteróktól. (Egymás felvállalása a külvilág előtt, csók, ölelés, meg minden, ami mások előtt belefér.)

Úgyhogy engem nem zavarnak az azonos nemű párok, és a gyerekemet sem féltem tőlük.

2016. aug. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!