Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Ki fizessen az első randin?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizessen az első randin?

Figyelt kérdés
megismerkedtem egy lánnyal, és megbeszéltünk egy randit, de nem tudom hogy ez hogy szokás, hogy illik
2017. máj. 17. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát a férfi :P
2017. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Te.

Én mindig úgy oldom meg, hogy ismerkedési időszakban én fizetek, de, ha már több van, akkor vagy felezünk, vagy egyszer ő, egyszer én.

Szerintem ez így korrekt, és egyik lány sem ellenezte még.

2017. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mindketten lányok vagyunk !!!!
2017. máj. 17. 18:14
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2017. máj. 17. 18:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Kezdemenyezd te.
2017. máj. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, nem is tudom... Szerintem az, aki kezdeményezte a randit. De függ attól is, hogy hová mentek. Nekem a felezés is szimpatikus, de az is, hogyha meghívott egy sütire, akkor had hívjam meg én őt egy kávéra utána, vagy hasonló :)
2017. máj. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mindenkinél különböző, de akkor leírom, hogy nálunk hogy van.

Nálunk az első randin mindenki fizette a saját dolgait, bár eredetileg nem is randinak indult, aztán mégis végigcsókolóztuk az egészet.

Egyébként leszbikusoknál erre szerintem nincs semmilyen normatív szabály.

Ha te hívtad el randira, akkor persze illik felajánlani, hogy fizetsz helyette, de ha ő visszautasítja a dolgot, akkor nem kell erőltetni. Viszont az nagyon ciki, ha mindketten arra számítotok, hogy a másik fizet és senkinél sincs pénz, így ameddig nem kerültök olyan közel egymáshoz, hogy az anyagi dolgaitok egymás előtt tisztázottak legyenek, addig érdemes mindig több pénzzel készülni (és nem drága helyekre menni).

Később úgyis be fog állni. Nálunk pl. általában a párom fizet, mert egyetem mellett nekem nincs plusz pénzem, neki meg annyi ösztöndíja meg egyebei vannak, mintha havonta kapna fizetést a semmire. Bár annak a pénznek nagy részét nem csak kávézásokra, stb.-re költjük, hanem például a nyaralásunk egy része is ebből lesz fedezve. Ettől függetlenül van, hogy én is szoktam fizetni dolgokat, főleg különleges alkalmakkor, de hétköznapokon is. Ugyanis nem szeretek eltartott státuszban lenni.

A mindenki fizeti a sajátját dolog viszont idővel kikopott nálunk, mert macerás volt. Meg a spontán jött randikkor előfordult, hogy hol az egyikünknél, hol a másikunknál volt csak pénz.

2017. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hova hívtad el? Szerintem amúgy alap, hogy te fizess, ha már te hívtad, csak menjetek valami érdemibb programot csinálni és akkro ott meghívhatod egy kávéra, akár vacsira is, ő meg ha korrekt, felajánlja, hogy fizeti a felét vagy pedig visszahív valamire a következő randin, akár még aznap is pl. egy fagyira.
2017. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha én hívok randira valakit,akkor én szoktam fizetni,de általában fel szokták ajánlani,hogy fizetik a részüket.Szerintem úgy illik,hogy az első randin te fizetsz,ha felajánlja,hogy felezzetek,mondd,hogy aranyos tőle,de ezt most te állod.Majd később meg ő is meghívhat:-)
2017. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha már az elején nem megy a kommunikáció....

Amúgy attól függ, hogy te hívtad-e meg vagy ő téged. Mivel ezen az alapon akkor az fizet aki meghívta a másikat. :)

Mi ezt mindig elosztottuk :)

2017. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!