Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Ha leszbikus filmet vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha leszbikus filmet vagy sorozatot néztek, bármilyen szereplő helyzetébe sikerül beleélnetek magatokat?

Figyelt kérdés

Nekem egyszerűen nem megy.

Úgy értem, akik nőies leszbikusok, bele tudják e élni magukat olyan szerepbe, amit a filmben butch nő játszik el, vagy fordítva, akik fiúsabbak, azoknak ugyanannyira élvezhető egy olyan film, amit lipstickek játszanak?


2018. febr. 21. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Sosem szoktam beleképzelni magam egyik szereplő bőrébe sem.Egyszerűen csak maga a szituáció fog meg,hogy ők ott egymás iránt hogy éreznek.Ez akkor is működik ha amúgy egyik szereplő sem az esetem. Sőt ugyanígy vagyok heteró szerelmi történetekkel is.
2018. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó film, vagyis fordulatos,izgalmas,érzelmes de nem nyálas,akkor tetszik, és ha szimpatikus a szereplők viselkedése,hozzáállása,megnyílvánulásai stb. akkor szimpatizálok vele, mindegy milyen a stílusa.


Ez nyílván nemcsak leszbikus szerelmes filmekkel,hanem minden filmmel, horroral,sci-fivel,westernnel stb.így van.

Én lipstick vagyok,de vannak olyan filmek amikben lipstick szereplők sem szimpatikusak,ne tudok azonosulni velük,pl. az Ara csak egy van, rettentő buta,illreális,szánalmas film és mindkét lánytól frászt benne. Vagy a Kyss Mig -ben sem szimpatikus egyik lány sem,pedig mindketten nőiesek.


Amúgy olyan szintű a kérdés,mint hogy egy rendőrös-bűnszervezetes film azok számára is élvezhető-e akik nem rendőrök?Vagy a Rocky-filmek azoknak a heteróknak is élvezhető-e,akik nem boxolók?Vagy a 8.utas:a Halál,azoknak a heteróknak is élvezhető, akik nem űrhajósok?


Beállitottságtól függetlenül egyéni ízlés dolga,hogy kinek milyen filmek tetszenek,melyik szereplővel tud azonosulni.


Pl.nagy kedvencem az Underworld-filmek, imádom Selene karakterét,pedig nem vagyok vánpír.

2018. febr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jogos az észrevétel. Azért írtam oda, hogy leszbikus filmek, sorozatok, mert nálam is csak ezeknél jön elő. Nyilván sokan szinte bármilyen karakterrel tudunk azonosulni, mint amiket írtál, pl. foglalkozás stb. szerint.
2018. febr. 21. 12:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom még nem néztem olyan filmet vagy sorozatot amiben fiús leszbikus játazik vagy csak nem emlékszem rá hogy néztem volna. De biztos, mert ha érdekes a történet, akkor a hetero kapcsolatról is megfog sőt, meleg témájú jó filmet is néztem és az érdekes volt.
2018. febr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Még mindig nem értem, hogy mire gondolsz. Miért neheziti meg a szereplővel való azonosulást a külseje??És miért kell mindenáron vérmesen komolyan a helyébe képzelned magad?Minden filmnél van egy azonosulási pont, vagyis szimpatikusabban vannak ábrázolva a főszereplők, hogy nekik tudjunk szurkolni,értük izgulni stb, de ez lehet a céljuk, a motivációjuk, bármi miatt , mit számít a külső?Pl. A Gyűrűk Urában a hobbitok az azonosulási pontok, az ő sorsukért izgulunk, mert azonosultunk a céljukkal, nem kell hobbitnak éreznünk magunk,nem kell orkokkal harcolni hozzá. Ez a pont a romantikus filmekben ez általában maga a pár,azért szorítunk hogy a nehezítő körülmények ellenére összejőjjenek.


Pl.Az Adele életében butch-femme pár van,én lipstick vagyok,távol áll tőlem a fiús külső,mégis Emmával azonosulok jobban mivel mélyebben bemutatják az érzéseit,illetve elítélem Adelet,amiért megcsalta és Emmát sajnálom, átérzem az ő csalódottságát,fájdalmát,dühét. Adele nőiesebb nála,de nem tudok azonosulni vele mivel egy hülye 3,14csa, primitív,labilis,buta,hűtlen,könnyűvérű.Ezekkel sehogy sem tudok azonosulni, úgyhogy pont Adele miatt kevésbé élvezhető a film számomra.

2018. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
És tudom,hogy már eleged van belőlem,de még annyival folytatnám,hogy én elítélem az erőszakot is, a gyilkosságot meg mélységesen megvetem,mindegy ki hogy néz ki,milyen származású,stb. Értelem szerűen soha nem ölnék meg senkit,valószínűleg szívrohamot kapnék ha látnák valakit meghalni, ÉS szeretem a Fűrész-filmeket. Nyílván tudom hogy rz csak egy film, semmi nem igaz belőle,úgyhogy puszta szórakozásnak fogom fel, de másrészről tudok azonosulni a mondanivalójával,hogy a rossz embereket személyreszabottan megbüntetik,és mindenki elnyeri méltó büntetését,nincs olyan hogy a végén 5 perccel a játék előtt megérkezik a felmentő sereg, nincsenek paradés szökések,megmenekülések, mindenki számon van kérve és a tettei szerint fizetnek neki.Tehát szokszor még a film cselekménye sem számít,nemhogy a szereplő külseje.És igazából a film azért film hogy szórakozz rajta,nem kell mindenben szó szerinti önmagadat keresni,meg szó szerint elkélzelni hogy ugyanabban a helyzetben vagy mint a szereplő,arra való a film hogy kiszakítson a valóságból.Leszbikus filmeknél is arra koncentrálj hogy szórakoztat-e a film.
2018. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mutass már nekem egy filmet amiben butch lányok vannak főszerepben XD
2018. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Válaszoló, aki jó sokat írtál - nem akarok érvelni a kérdés helytállósága mellett, csak hirtelen eszembe jutott, hát gondoltam megkérdezem. Logikus, amiket mondasz.

Utolsó válaszoló - sorozat, Orange is the new black...nem főszereplő, de azért vannak benne

2018. febr. 21. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!