Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek a Naruto vagy a...

Szerintetek a Naruto vagy a One piece a jobb? Érvekkel!

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok a véleményetekre, én, aki látta mindkettőt, bár melyik mellett is érveltek, egyet tudok érteni mindegyikkel valamilyen szinten ;)

2021. jan. 8. 21:33
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
90%

"One piece ellenérvek:

szinte nincsenek benne komolyabb témák!"


Na itt hagytam abba a komment olvasását. Ha te szerinted a one piece kevesebbet foglalkozik komolyabb témákkal mint a naruto akkor nem is láttad vagy csak félszemmel.

2021. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:

"pl nagyon jól kiépített ellenségek, jó karaktereket épít ki nem végtelenül egyszerűeket mint a one piece"

Na jó ezt a marhaságot le se reagáltam.Te tényleg nem nézted a one piecet kicsit sem.

2021. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
Rasszizmus, korrupció, gyász, rabszolgaság stb. Soroljam még vagy elismered, hogy egy idióta vagy?
2021. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:

A gyilkosság is komoly te a de hat nem egy shounen animeben ezek inkabb töltelék dolgok felszínesek!

Ezért sem lesznek komoly témák mert nincs neki semmi tényleges hatása!

2021. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:

15-ös

"Rasszizmus korrupció gyász rabszolgaság... és hogyan kezelik az összes ilyen problémát? Le verik az aktuális bosst!

Valamint 1-1 részben kifejtik hogy szegények sanyarú sorusak és utána vége a kutya sem foglalkozik többet vele…"


Aztán csodálkozol mikor azt írom,hogy nem is nézted az animét. De oké,láttad,egyszerűen csak képtelen voltál megérteni.


"az ilyen a sértegetésből latszik hogy csak egy kis taknyos lehetsz…"

Tényt írtam le,semmi sértés nem volt benne. Aki azt írja,hogy a one pieceben semmi komoly nincsen meg egy boss leverésével elintézik a dolgot arra nem lehet mást mondani. De igen, te tényleg sokkal komolyabban vehető vagy ezzel a kommenteddel. Fejtsem ki kik szoktak a másik korával jönni netes vitákon? Nyugi,nem fogom. (de csak,hogy tényleg megnyugodj: már túl vagyok a tini éveimen)


De hagyjuk is.

2021. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:

A One Piece nem foglalkozik komoly témákkal??? Ezek mik? Rabszolgaság, rasszizmus, megbánás, magány, elszigeteltség, diszkrimináció, depresszió, bántalmazás, veszteség, gyász.

Több komoly témával foglalkozik, mint bármelyik más anime.

2021. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
0%

15 16

Igen nem lattam a one piecet meg meg sem értettem 😂😅 ezt csak a full fanok tudjak... hogy oda kezdeti ötlete alatt nami kék haju volt 😂😅

Volt is egy epizód

A one piecet nem is tudom mióta nézem de úgy a mink fejezetnél kezdtem el be érni… az elott meg naponta kb 5-10 részt neztem meg amennyi szabad idom volt…

Én le írtam minden érvet rendesen!

Mindkét animet ugyan ugy szeretem de latom a hibákat amik benne vannak! Nem csak a one piecnél!

A komoly téma itt nem ezt jelenti hanem ahogyan feldolgozza a sorozat! Minden egyes téma csak épp az aktuális arc-ra vonatkozik és utána már nem számit!

A naruto komolyabb témákkal foglalkozik amik végig kísérik az egész sorozatot a one piece ahogy mondtam aktuális arc és vége!

És igen a csihi puhival oldódott meg minden!

A one piecenél nem ez a fő vonal! Hanem a kaland és a harc!

Narutoban az eszmék és a harc…


De ha annyira azt gondolod hogy a one piece a legkomolyabb anime akkor nézd körül! Sokkal több komolyabb anime van!

Re:zero

Full metal alchemist

És a legkomolyabb

Berserk!

Ennél komolyabb anime jelenleg nincs és nem is lesz…

Ez alapból sem gyerekeknek és gyenge gyomruaknak készült!

2021. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
0%

16 ha te nem tudsz mondatot értelmezni és azt gondolod hogy a one piece foglalkozik mely kérdésekkel akkor csak magadat igazolod!

Amit te le írsz az történet kiegészítés nem pedig mely kérdésekkel való foglalkozás! Lehet hogy amigy a rabszolga tartas baromi komoly téma de az hogy benne van 1-2 részben és látjuk hogy ott az emberek sírnak mire luffy be duhodik és a falba vag majd le veri a bosst és ezzel vége megoldódott minden probléma!

Ez nem mely kérdés!

Ezzel te nem éled át a fogalmakat

Valamint a karakterek kicsit sem változtak!!! 20+ év alatt!

A narutoban a karakterek mindig változnak úgymond tágabb lesz a világ szemléletűk…

Azt hogy te nem tudod ezt be látni a saját egyéni problémád!

De ja ott van még az attack on titan! Szépen fel vezetett egy szép harc orientált shounen animet és a végére egy sokkal mélyebb anime lett belőle!

De mindegy neked mondhatok bármit elfogult vaksi vagy

Kritikát abszolut nem tudsz irni!

2021. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
93%

Nem is az a legnagyobb baj,hogy teljes mértékben hülyeségeket beszélsz a one pieceről hanem,hogy azt hiszed,hogy a Narutoban jobban csinálják.

Mert:

1. rohadtul nem dolgozik komolyabb témákkal és nem kísérik végig az egész történetet ezek. Igen,a Narutonak is megvannak a mélységei de a felsorolt érvek merő ostobaságok.

2. "És igen a csihi puhival oldódott meg minden!" Nos először is nem "csihi-puhival" oldódott meg minden benne,sőt még mindig jelen van a rabszolgaság,korrupció stb. szóval megsem oldódtak.

De a Narutoban is végig verekednek meg szépen beszélgetnek az ellenséggel,tudod miért? Mert mindkettő shounen. Nézted is te ezeket úgy ténylegesen?

3. "A one piecenél nem ez a fő vonal! Hanem a kaland és a harc!" A One piece fő célja,hogy Luffy kalózkirály legyen. Ezt igen,sok harccal teszi. Naruto célja,hogy Hokage legyen,basszus hát nem sok csatával teszi ezt ő is?

4."Narutoban az eszmék és a harc…"

Édes jó Istenem gyere le...

5. "De ha annyira azt gondolod hogy a one piece a legkomolyabb anime akkor nézd körül! Sokkal több komolyabb anime van!"

Mindegyiket láttam de azért köszi az ajánlást. Különben hol írtam,hogy a one piece a legkomolyabb anime? Sehol. Újabb s*ggből előrántott dolog.


Bár már nem nekem szólnak de:

6. "és azt gondolod hogy a one piece foglalkozik mely kérdésekkel akkor csak magadat igazolod!"

Csak ismételni tudom magam. Baromság. Ha azt gondolod,hogy a one piece NEM foglalkozik mély kérdésekkel akkor csak magadat igazolod.Bár már megtetted korábban.

7."Amit te le írsz az történet kiegészítés nem pedig mely kérdésekkel való foglalkozás! Lehet hogy amigy a rabszolga tartas baromi komoly téma de az hogy benne van 1-2 részben és látjuk hogy ott az emberek sírnak mire luffy be duhodik és a falba vag majd le veri a bosst és ezzel vége megoldódott minden probléma!

Ez nem mely kérdés!

Ezzel te nem éled át a fogalmakat"

Lásd korábbi válaszok.

8. "Valamint a karakterek kicsit sem változtak!!! 20+ év alatt!"

De,változtak. Annyit biztos mint Naruto. Sőt a többség többet is.

9. "A narutoban a karakterek mindig változnak úgymond tágabb lesz a világ szemléletűk…"

Nem,nem változnak mindig és nem lesz mindig tágabb a világ szemléletük.Igen,némelyik karakter változik ott is...csak úgy mint a One pieceben.

10. "De mindegy neked mondhatok bármit elfogult vaksi vagy"

Mondja az aki láthatólag marhára elfogult a Narutoval.



Nem,nem tökéletes a One piece sem. A Naruto sem. Mindkettőnek megvannak a maga szépségei és problémái. De a kommentjeidnek köze sincs ezekhez.

2021. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:

#11: Köszönöm a részletes választ, rengeteg érvet kaptam és sokakkal egyet is értek!

Amikkel nem teljesen értek egyet(semmiképpen sem veszekedés kialakításáért, csupán beszélgetésként);


Van a(One piece, ellenérvek) “szinte nincsenek benne komolyabb témák” mondatod, amivel érzékeltetted hogy nincsenek/alig vannak benne, nos szerintem is, de ha jobban bele gondolunk, komolyabb témákat is feldolgoz, mint például a rasszizmus, amit az Arlongos arc-ban bemutattak, és a Fish-man island arc-ban még jobban ráfeküdnek, amit így egy gyerek biztos nem fogna fel miről is van szó, de “idősebb fejjel” jobban át lehet látni a dolgokat. Ez szerintem önmagában elég lenne komoly témának az animének, hisz ez nem csak ezeket az arcokban tűnnek fel, hanem az egész animét végig kiséri. de itt még nem állunk meg. Azt is bemutatják ahogy különböző fajokat árusítanak, viszont ezt még nem is burkoltan (Sabaody arc). Ahogy az Égisárkányok megveszik őket, csak mert olyan gazdag családba születtek, és bármire felhasználhatják őket, hisz ők mindenki felett állnak, senki nem fogja megbüntetni őket. Na ez is egy külön téma, hogy olyan befolyásosak hogy bármit megtehetnek, és senki nem tud/mer ellenszegülni nekik. Láthattuk is, ahogy egy lánynak lelővi a férjét, és utána még el is hurcoltathatta volna ha nincs ott Zoro. A gyász amit tanusított Luffy Ace halálakor már nekem fájt. Oda nem nagyon szereti megölni a karaktereit Isayama-val ellentétben a kiskorú nézői miatt, de Ace és Fehérbajusz halála a legfájdalmasabb volt az összes anime közül amiket láttam (pedig 200+-ot biztos megnéztem) . A depresszió amit Luffy élt át a műtét után közvetlenül sem volt olyan boldog. Meg szerintem a Wano arc jelenlegi helyzete se semmi, a múltja hozzá csapódva, az éhezés és a nyomor teljes ábrázolása (túlzás volt mondjuk a részemről ez a “teljes”, hisz Oda úgy csinálta meg hogy ne legyen annyira durván bemutatva ez, kiskorú nézői/olvasói gyanánt).

“…A karakterek végtelenül felszínesek, semmit sem változnak”

Sok karakterrel én is így vagyok, azonban bátor kifejezés hogy a “karakterek” mivel ezzel az összes karaktert egy kalap alá veszed. Néhány főbb karaktereknek a személyisége tényleg elég sablonos, ami elszomorító, mert rendkívűl jó személyiségük van a mellék szereplőknek. Például sokak szerint idegesítő Ceasar, vagy Buggy de szerintem nagyon jó karakterek, és a kinézetük sem mindennapi. A bandában nem elképzelhetők az animében való szerepük miatt, de attól függetlenül szerintem ötletesek, és jó karakterek. Rayleigh is egészen bejött, tetszett hogy ilyen erős, mégsem fedte fel az animében a teljes erejét. Az animáció csúcspontjàt nem a Sabaody-n érte el, de a Rayleigh-es harcok szerintem 10/10-esek voltak. Luffy szerintem annyira sablonos amennyire egy főszereplőnek kell lennie, nem hinném hogy annyira az lenne. Ráadásul Narutot is hihetetlenül szeretem, de szerintem Luffy jobban ügyel a barátaira. NEM akarom lealacsonyítani Narutot ő is HIHETETLENÜL szereti a barátait, de Sasuke után rohangált 500+ részen keresztül, így inkább úgy fogalmaznék hogy Naruto (barátként!) Sasukét jobban szereti mint a többi barátját, és pont itt a különbség köztük. Luffy egy olyanért meghalna harcban aki vett neki ebédet, mindenkit egyformán szeret. Naruto is, de viszonyítási alapként mondtam, nyilván ő is, de a szemében (Shippudenben) szerintem egy Tenten nem olyan fontos mint egy Sasuke. Na de elkanyarodtam. Így is rengeteget fogok még írni, és nap-estig tudnám sorolni a One piece karaktereket hogy miért olyan jók, de az okokat most nem írom le, de ezek a karakterek szerintem eléggé megállják a helyüket az animében, és kreatívak is;

Ace, Fehérbajusz, Garp, Bellamy (Alapvetően nem szerettem, de belegondolva nagyon érdekesen van kitalálva), Enel, Doflamingo, Usopp, Bartolomeo, Katakuri, ezenkívűl még rengeteg karakter, elvégre a One piece világa nagyon színes.


Az idő húzással 100%-osan egyetértek, eléggé fájdalmas hogy Luffy 5 részig fut oda az ellenséghez mert addig a többi karakter szemszögét mutatják.

2021. jan. 15. 15:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!