Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a véleményed a Dr. Stone...

Mi a véleményed a Dr. Stone 2. évadáról?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 5. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem gyengébb lett mint az első évad (eddig se voltam nagy fanja, de nézhetőnek tartom), kevesebb tudományos dolog volt benne vagy épp nem voltak annyira érdekesek.

Viszont az adaptáció 10/10, ~két fejezet/rész, semmit nem hagyott ki vagy módosított (nem vettem észre, hogy lett volna).


(spoiler)

Ami nagyon nem tetszett, az mikor Ukyo megsérül és gyakorlatilag mindenki annyira higgadt, mintha semmisem történt volna. + a végén az a fagyasztó ládás dolgot nem vágom, hogy egyáltalán lehetséges-e, én biztos halálra fagynék benne

2021. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es úgymond lehetséges legalábbis a fagyasztás a probléma a kiolvadassal van! Vannak cikkek amikben sokan úgy élték túl a sérüléseket amikben 2-3 ora alatt meghaltak volna hogy közben nagyon hideg fagyos környezetben voltak gondolok ilyen -20-40 fokok ra és durván ilyen 15-18 óráig voltak a fagy alatt de vissszatwrbe a teljes fagyásra ha valakit így olvasztasz ki akkor az összes sejtje sérülni fog meg a fagyás az kristályosodás ennél fogva ha valami át megfagy akkor ezek a kristályok mikro és nano sérüléseket okoznak értelem szerűen itt belsőleg fog sérülni az egyén kb olyan lesz mint egy tűpárna de itt jön képbe a kovesedes mellékhatása képes az ilyen “hézagokat” meggyógyítani

Most is le lehet fagyasztani bárkit csak felolvadaskor nem fog életre kelni mert belülről szét van vagdosva

2021. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva igen valamivel gyengébb lett vagy inkabb nagyon sietett a történet! A grafika a zenék a drámai effektek viszont mind nagyon jól voltak de lehetett volna huzni ezt az egészet de akár csak a triót is amikor csak senki taijuu és tsukasa volt

De ami a legzavarobb az az hogy ez egy tudományos anime mégis tsukasa és pár egyén szuper erős! Az egyik részben a szemuveges kin egy acél dárdával vágott ki egy nagy fát de úgy hohy 1 szurassal tsukasa meg egy egész fát tépett ki és hajította el mintha papir lenne! Szerintem ez csak túlzás! Egy kő világban egy újkori harcművész és erős fizikumu ember szinte legyőzhetetlen és akkor is magyobb fölényben van ha vannak tudományos cuccok! Mondhatni nem kellett volna ennyire elmenni fantasyba csak hogy ki legyenek egyenlítve mert ha tsukasa tényleg ilyen erős lenne akkor sajna még a lőfegyver is qurva kevés lenne ellene


És ezzel amugy kicsit bizonytalan vagyok de lehet jó ötlet volt nem mindent úgy elmagyarázni pl a dinamitot jobban mondva a nitroglicerin készítését mert sajna tényleg olyan alapanyagokból van amit be lehet szerezni nagyon könnyen nagyon veszélyes is pl egyedül csak nitrálási folyamatot nem mondta el ami mondjunk ügy az egész művelet legbonyolultabb része és hiába tudod az alapanyagokat fent van a neten de a nitrálást nem ott sem igen magyarázzák el 😅

2021. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt én is megfigyeltem, hogy mind az erő mind a tudomány oldalán néhány karakter valótlanul, túlzottan szuperre lett csinálva. Ilyen a valóságban nincs. Ez a része komolytalanná és nevetségessé tette számomra. Amúgy nézhető volt és szerintem a 3. évadot is nézni fogom, de nem lett a kedvencem a szezonban. Az ismeretterjesztő jellege miatt jár érte a plusz. Ilyen szempontból dícséretet érdemel.
2021. ápr. 5. 13:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval csak én vagyok az egyetlen akinek jobban tetszik a 2.évad?😅

Bár meg kell hagyni, hogy igazuk van az előttem lévőknek. Nekem valamiért Ukyo a kedvenc karakterem. Szóval elégge meglepő, volt az a jelenet ahol megsérül és konkrétan mindenki szarja le. Főleg, hogy Ukyo azért sérült meg, mert megmentette Senkuut. De még csak ode se mentek hozzá, hogy még él e?...

2021. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a tudományos része nem lehetséges a világon nem egy tudós mérnök van sőt senkuu korosztályában is akik már most tudományos szakon vannak és ilyen tudásuk van! Sőt fizikailag egyszer faterral a teremben láttunk egy közel 2 meter vagy afölötti srácot azt gondoltunk ilyen 20-22 éves nagydarab is volt szoba hozta a vizsgakat kérdeztünk mennyi idős mondta 16 nagyon ki voltunk akadva 😂😅 kb ilyen jojo jotaro szinten volt (persze nem volt olyan izmos csak magy darab kissé pocakos de az erősebb fajtából)

Visszaterve 😂😅 a tudomány oldala az teljesen korrekt ha valakit kiskora óta érdekel a gyakorlati és mérnöki tudomány az minden probléma nélkül képes megtanulni ennyi dolgot (pl én is 4-5 éves korom óta nézem a tudományos dolgokat ezért is kedveltem meg ezt az animet) de írásra lusta vagyok 🧐😂

2021. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Telefon javító!

A tudományos része lehetséges

2021. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem összességiben rosszabb mint az első évad. De a magas pontjai (senku és tsukasa győznek a ládzsás ellen) jobbak voltak.
2021. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!