Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik véleményen vagy,...

Melyik véleményen vagy, amikor két anime túlságosan hasonlít egymáshoz?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 13:15
A kérdező szavazást indított:
Örülök, hogy van egy szeretett animémhez hasonló
Inkább bosszant, és nem nézem a másikat, mert koppintás
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Koppintás és koppintás közt is van különbség.
2021. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az első is mondja. Nem mindegy, hogy két mű hasonlít, vagy valóban koppintásról van szó. Gondolok itt arra, hogy a Code Geass rengeteg ötletet vett a Death Note-ból. Baj-e? Szerintem nem, mert kellőképpen egyedi volt, és szerintem minőségben túl is nőtte a DN-t.


A Guilty Crown pedig egy az egyben lemásolta a Code Geass-t, csak kevésbé jó karakterekkel, de - valljuk be - szebb látvánnyal és az egyik legjobb openinggel, ami létezik.

2021. márc. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt a hasonlatot még sohanem láttam. Miben hasonlít a GC a CG-hez? (azon kívül, hogy az akronímájuk hasonló xD)
2021. márc. 16. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ugyanarra a történetre van felhúzva. Diktatúra japánban, diák főhős, aki egy vadidegen lánytól kap egy képességet, hogy felvegye a harcot a diktatúráért felelősekkel, mindezt egy mecha animében. De még amikor a képességet megkapja, az a jelenet is egy az egyben ugyanaz volt. :)


Megjegyezném, hogy nem ma láttam a GC-t, úgyhogy nem mindenre emlékszem én sem tisztán. Csak arra, hogy egész végig a CG volt a fejemben, míg néztem.

2021. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most, hogy mondod totál igazad van :O
2021. márc. 16. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolok itt arra, hogy a Code Geass rengeteg ötletet vett a Death Note-ból. Baj-e?"

Jó, hát azért az a másolás, ami ott megy, az nem sok. :D

Elég sok anime közt van annyi hasonlóság, mint a CG és DN között, pedig mégse mindegyik a másikat másolja.

2021. márc. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy lényegében ugyanezt írtam én is. :)

(második voltam)

2021. márc. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!