Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Olvasta már valaki az Attack...

Olvasta már valaki az Attack on titan utolsó, 139. fejezetét?

Figyelt kérdés
Darabokra törött a szívem. :( jó lenne beszélni erről valakivel magyarul.

2021. ápr. 8. 14:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
Én olvastam, de nekem nem tetszett. Vagyis inkább én is szomorú vagyok.
2021. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igazából már rég elmondta az író, hogy keserédes lesz a vége. De hát pont a két főszereplő húzta legrövidebbet. És mint kiderült Eren csak egy egyszerű 19 éves srác volt, aki nem tudott mit tenni a sorsa ellen, amit látott. Ez olyan rossz, és nem tudom mi a tanulsága az ő életútjának, de komolyan. XD Az amit elért, hát inkább rossz, mint jó, de Armin kb.úgy fogalmazott, hogy ezzel kell főzni, amit rájuk hagyott. Azért lehetett volna sokkal rosszabb, de én az utolsó pár képkocka miatt elég sokat sírtam, annyira nem ezt érdemelte szegény. :( 4,5 évig követtem ezt a mangát, úgyhogy emiatt is a szívemhez nőtt és nem egyszerű elengedni. De eljött ez is.
2021. ápr. 8. 20:33
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

Fú, én számítottam arra, hogy ilyen lesz a vége, de akkor is eléggé meghatott az egész... Számomra Eren tipikusan az a karakter, akinek vannak olyan eszméi, amivel nagy, de nagyon egyet tudok érteni (például, hogy csinált magából egy nagy bűnbakot, hogy elkerüljenek egy háborút), viszont a megvalósításban már nagyon nem értek egyet. Természetesen nem tetszik, még csak a gondolata sem annak, hogy kinyírta az emberiség 80%-át, de alapvetően nagyon érződött rajta, hogy itt nem csak az ő szabadságáról, vagy arról van szó, hogy ok nélkül akar gyilkolászni. Nekem kifejezetten tetszett, hogy végre valaki nem azt mondta, hogy legalább boldogan halok meg, mert ti meglesztek, hanem azt, hogy nem akar meghalni, hanem boldog akar lenni a szeretteivel.

Igazából ezért is szeretem annyira az Attack on Titant: a világát alapul véve reálisan közelítette meg a dolgokat. Nem támadt fel mindenki valami csoda folytán, és nem is tudtak mindenkit megmenteni.

Azt hiszem ezzel a mangák történetében lezárult egy igencsak fontos korszak, és nekem is nehéz lesz elengedni egy ilyen zárással a dolgot, de azt hiszem ez az a fajta lezárás, amit én, minden szomorúság ellenére is baromi jónak ítélek meg.

2021. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Abszolút egyetértek veled. Nagyon realisztikus és érett történet. Egyébként nemcsak Eren mondta, hogy nem szeretne meghalni. Annak idején az édesanyja is azt kiabálta, hogy ne menjenek el, hiszen ő is élni akart. Azonban valóban, rengeteg karakter értelmet keresett a halálban ebben a történetben. Pedig valójában az életnek van igazán értelme (lsd. Historia gyereke, meg a csecsemők, mint a jövő szimbólumai). Hatalmas teher volt mindez Eren vállán 15 éves kora óta, és minden szempontból egy nagyon tragikus karakter, de jól fel volt építve a karakterfejlődése. A végén mégis kiderült, hogy végtére is csak egy fiatal fiú.


Viszont a 138. fejezetben láthattuk, hogy milyen lett volna az élete egy alternatív univerzumban, boldogan (de ott meg 13 év után meghalt volna). Ki tudja, talán létezik egy ilyen alternatív univerzum, vagy létezett, amíg az ösvény is. Úgyhogy én hiszek benne, hogy egy alternatív világban számára is megadatott az élet.

2021. ápr. 8. 22:10
 5/28 anonim ***** válasza:
84%

Én olvastam. Gondolom spoilerezhetek, mert az itt válaszolók is, de azért kiírom:

SPOILER

Engem a manga, így 5 év olvasás után kicsit elvesztett az egész Ymir the Founder + paths résznél, meg amikor Zeke ott szórakozott azzal, hogy nem akart meghalni, de a végén sikeresen megértettem mindenkinek a hátterét és motivációját. Sajnos, Levi-on kívül az összes kedvenc karakterem meghalt, így nem maradt sok ember, akinek szurkolhattam, hogy túlélje. Tetszett, hogy Mikasa végre megszabadította magát és a világot ettől a körforgástól, és a végén Erennel is tudtam szimpatizálni. Keserédes íz van a számban, mást képzeltem el, de ez van, Isayama megmondta, hogy nem lesz jó vége teljesen.


Aminek nagyon örülök, az az, hogy feololdották a 13 éves átkot, és így Annie, Reiner, Pieck és mindenki más tudja élni az életét boldogan. Mindig is bírtam őket, plusz az szerintem jó döntés volt, hogy a titánná változottak alakuljanak vissza (jean, connie stb.). Bár ha nem így történt volna, az egy sokkal drámaibb véget adott volna a mangának.


Leviról még pár mondat, hiszen nagyon a szívemhez nőtt. Az ő karaktere maximálisan ki lett használva, még egy fordulatot már nem bírt volna ki. A végén, ahogy ül a földön, és a bajtársaira gondol, majd elmosolyodik, szerintem tökéletesen leírja, hogy ő az életét a célnak szentelte, ez most megvalósult, és békében mehet tovább. Az, hogy Gabi meg Falco a végén tolószékben kíséri őt, nekem kicsit rosszul esett, elvégre Levi erős, nem kéne odaszorulnia, de megértem, hiszen annyi sérülés, harc, csata után csoda, hogy életben maradt.


Eren= madár dologra nem szeretnék reagálni, csak sírni tudok, vagy nevetni.


Összességében boldog vagyok, hogy részese lehettem ennek a csodának

2021. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Őszintén szólva én marha csalódott vagyok. Én kimondottan drámai, depis véget vártam, nem ilyen "hepiendet". Mert szerintem ez az, az egész történetet nézve. Én úgy értem, hogy a mangaka nem merte bevállalni az igazán ütős befejezést.
2021. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én is olvastam, és szerintem jó vége lett. Ha belegondoltok Erennek megkellett halnia, hiszen sosem elégedett volna meg az életével, mindig szabadságra vágyott volna, és folytatta volna az egészet, addig amíg azt meg nem leli teljesen, az ő elképzelései szerint. Szerintem azzal, hogy Isayama megölte a karakterét, ezzel adott neki szabadságot, és ezt szimbolizálja szerintem a végén a madár, ami Mikasa köré tekerte a sálat. Az egyetlen ami nem tetszett a végében az az Ackerman páros sorsa, Levi aki kerekesszékbe kényszerült és már sohasem lehet az aki volt, és persze Mikasa aki örökre szenvedni fog Eren halála miatt, mert nem tudja elengedni. Eren nagyon önzően viselkedett, mikor a chapter elején beszélt Arminnal, hogy ő nem akarja hogy Mikasa elfelejtse, emiatt nagyon haragszom rá. Remélem Mikasa tovább tud majd lépni valamikor, és új életet kezd valaki mással, aki megérdemli majd az ő szeretetét nem úgy mint Eren... én személy szerint örülnék egy epilógusnak ami bemutatja a karakterek életét pl.10 évvel a 139 chapter után, csak hogy egy kis belátást nyerjünk mi történt velük az elmúlt években :) Összességben nekem nagyon tetszett ez a vég, szerintem tökéletes lezárása volt az AOT-nak

2021. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez méltó befejezés az AOT-nak? Nem a boldog/keserédes endingel van a baj, hanem azzal, hogy semmi értelme nem volt. Eren-t az anyja halála motiválta, erre kiderül, hogy ő ölte meg az anyját? Egyáltalán hogyan tette azt? Mert az Attack Titán csak az előző és a következő Attack Titánokat tudja befolyásolni emlékekkel, a Founding meg csak az emlékeket tudja kitörölni... Vagyis akkor? Apropó! Vissza térve a Founding ezen képességére, ebben a fejezetben ugye Mikasa visszanyeri az emlékeit, mint a többiek, ezzel viszont tudjátok mi a baj? Emlékezzetek vissza mit mondott Kenny Ackerman apja Kenny-nek, azt hogy az Ackermanokra NEM hat ez a képesség! És mi volt az egész Hallucigénia dolognak az értelme, egyáltalán hogyan és miért tűnt el a semmiből? A Hallucigénia az, ami kreálta az első titánt, Ymir volt az, aki kreálta a Path-ot és az átkot, de az nem azt jelenti, hogy ha megtörik az átok, akkor a Hallucigénia is csak úgy eltűnik! Milliószor, sőt végtelenszer értelmesebb lett volna az, hogy a Hallucigénia volt az, ami kényszerítette Ymir-t minderre a "szerelmes volt a királyba" helyett és attól a dologtól kellett, hogy felszabadítsa Eren Ymir-t és az egész világot, mert hát mit is mondott Zeke, amikor Arminnal beszélgettek, a Hallucigéniát úgy írta le, mint egy élőlényt, ami úgy tud fenmaradni, ha szaporodik, mint minden más élőlény is... Én próbálok úgy gondolni a 139-es fejezetre, mint ha meg sem történt volna.
2021. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még egy észrevétel. Armin mindig békésen akarta megoldani a problémákat, az Armin, akit mi ismerünk SOSEM köszönte volna meg azt senkinek sem, hogy ártatlan embereket öltek miatta.
2021. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Utolsó: szóról-szóra egyetértek veled, az összes gyengéségét sikerült felsorolnod a fejezetnek. Az Ackermann dolog szerintem azzal van magyarázva, hogy a titánerővel az Ackermann-erő is eltűnt? Hm.


Eren az önző kívánságát helyretette a 138. Fejezetben, amikor arra kérte Mikasát, hogy felejtse el. Ez volt a helyes üzenet, és ezt sikerült közvetítenie felé, hiába gondolta az ellentétét (ne felejts el soha).


Az Ymir-féle maszlag olyan gyenge volt, hogy valóban nehéz értelmet vagy jelentőséget találni benne...úgyhogy sosem fogom megérteni, akkor most mi is volt, vagy hogy mi értelme volt Eren életének így, túl sok rosszat tett.


Nekem nem úgy tűnik, hogy Mikasa túl tud jutni ezen. :( Pedig megérdemli a boldogságot. Levi legalább talált magának egy új családot, egyszerűen tökéletesen felépített karakter, ráadásul olyan emberek veszik most körül, akik nem Paradisról jöttek, mintegy szakítva ezzel a fájdalmas múltjával. Szerintem Levi sosem akar visszatérni oda már, mindenkit elveszített...


Armin volt az abszolút kedvencem, az ő karaktere legalább egy korrekt befejezést kapott. Nem mindig volt a toppon, főleg az érzelmi nehézségei miatt, de pont ettől ember. Sosem volt olyan éretlen és gyerekes, mint ahogy Eren tudott viselkedni.


Á, ha a 138. Fejezet zárta volna a sztorit, akkor azt mondom tökéletes. Nem tudtunk volna meg semmit, teljes open endinggel, de legalább nem lett volna tele logikai bukfencekkel. XD

2021. ápr. 10. 23:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!