Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mondhatom magamat haladó...

Mondhatom magamat haladó animésnek ha láttam legalább 40 animét?? (Elég furán fogalmaztam meg)

Figyelt kérdés

Már több éve, hogy animézek, csak nem tudok olyan sok időt fektetni rá amennyit szeretnék. Sokszor van, hogy dobok egy animét, mert nem tetszik. Elég válogatós vagyok. Nem azt mondom. hogy 40 animét láttam, ez csak kb.


Én olyan vagyok, hogy nagyon bele merülök egy animbe ha tetszik és sokályig húzom. Nem szeretem elkapkodni. Mondhatni átelemzem. Talán ezért láttam ilyen keveset.


Szóval! Ha nem láttam olyan sok animét, de nagyon szeretem a műfajt, régóta űzöm ezt a hobbit akkor mondhatom azt, hogy én már egy haladaó animés vagyok?


Nagyon fura, hogy a kezdő animések már sokkal többet ismernek mint én, pedig csak most kezdték el (Legalábbis nekem így tűnik).



2021. nov. 9. 20:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

#3

Nekem ezzel a teszttel az bajom, hogy simán kizársz olyan embereket is a haladó (?) kategóriából, akik adott esetben az összes animét látták, ami eddig megjelent.

Olyan dolgok, hogy szinkronszínészek, rendezők, mangák, gyártás menete egyáltalán nem kapcsolódnak az anime nézéshez, ami miatt valaki láthatott 5k animét, akkor sem lesz expert a te kvízed szerint.


A kritika megfogalmazással pedig olyan emberek zársz ki, akiknek alacsonyabb végzettségük és/vagy értelmi képességük van. Ezzel majdnem minden magyart egyből kizártál. :D


#4

Jaj, neee.

Te már megint az vagy, aki mindig szídja a TenSurát, de érvekkel nem tudja alátámasztani?!

Rettentő szánalmas. Te a #3-as által írt teszten egyből kiesel, mert nem bírsz normális kritikát írni. :D


#6

Az hogy mi köszön vissza és mi nem x év távlatából, az tök mindegy, mivel egy csomó nagyon jó anime van, ami köré nem épült kultusz.

És amúgy ezért köszön vissza olyan "epikként" a Death Nota és az FMAB is, mert kultusz épült köréjük.

Pl. amikor összehoztak egy telejsen más világban játszódó, de haonló dinamikájú, felépítésű FMAB-szerűséget, akkor hirtelen a pontszáma a 8-at sem érte el.


Ez egyszerűen annyit jelent, hogyha ma ment volna az FMAB, akkor nem lenne 9+ pontszáma. És ez sok más animéről is elmondható.


Továbbá, amit te "másolásnak" fel tudtál hozni korábban, az inkább csak a műfaj sajátossága, de még ha fel is tesszük, hogy másoltak, akkor sem lesz önmagában valami rossz, mivel ha ugyanazokat az elemek használod, de adott esetben más arányban, akkor csinálhatsz valami nagyon jót.

Ezt láttuk az utóbbi években hárem téren.

Emiatt persze a kritikád sem állja meg a helyét.


"a slime hol lesz 2-3 év múlva? sehol sem"

Már most 2-3 éves, és még most is beszélnek, pontosabban beszélsz róla.

Persze itt inkább arról van szó, hogy nem sikerült felfognod, hogy miért jó, így inkább gyűlölöd, miközben egy objektíven jó animéről beszélünk.

2021. nov. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

3. vagyok, valóban lehet, kizártam sok embert, szigorú a vizsgaközpontom, csak a legkiválóbbak mehetnek át, majd kaphatnak valami értékes trófeát. :D


Azért gondoltam a rendezőt, színészeket hozzáadni, hogy össze lehessen hasonlítani más munkáikkal, hogy most valami kiemelkedőt produkáltak, vagy átlag alattit, a gyártást is azért, hogy mondjuk fel lehessen ismerni, hogy az évezred animációja készült épp el vagy hanyag munkát végeztek. Ha valaki képes felismerni, hogy valami nagyon kiemelkedő, akkor az plusz élvezeti értéket ad hozzá, míg másnak lehet, fel se tűnik, bár ez fordítva is elsülhet, ha valaki mondjuk nem figyel a háttérzenére, akkor nem tűnik fel neki, hogy rossz, vagy hogy már 20 éve is szebb animációt csináltak.


Aki megnéz 5k animét, az ha kicsit utánanéz annak, hogy mit néz, biztosan fel fog ismerni rendezőket, a népszerűbb színészeknek meg egy idő után ismerősek lesznek a hangjaik, bár pont az az egyik legjobb dolog, ha valami nagyon különleges hangot csinálnak, amitől felismerhetetlenek lesznek. Animációs technikákat is fel fog ismerni legalább annyira, hogy eldöntse, hogy mi szép meg mi nem, de, az ötezredik anime után meg csak szembejön valahol pár kifejezés (pl CGI), amiket tudja a látott dolgokhoz társítani.


Azt nem vettem fel követelménynek, hogy midenhez el kell olvasni az eredeti forrást, mert az már tényleg sok pluszmunka (az majd lehet a pro szinthez a gyémánt trófeáért), de az is növeli az élvezeti értéket, hogy egy konkrét jelenetről vagy storyról tudod, hogy hogy festett eredetileg és mi lett belőle, persze rontani is tud, ha valamit rosszul adaptáltak (khm Tokyo Ghoul), de szerintem párat mindenképpen érdemes elolvasni, csak hogy tudjuk, hogy a csirkéből jön a tükörtojás.:D


A kritika megfogalmazásával meg olyanokat akartam kizárni, akik a személyes véleményüket félretéve elemezni tudják a látottakat (például lehet valaki jó karakter attól, hogy nem tud vele azonosulni), elfogadni, hogy lehetnek jó dolgok egy animében attól még, hogy nekik nem tetszett, elfogadni, hogy másoknak tetszett, és nem csak azt hajtogatják, hogy kalap kaki meg láttak 5000 animét ezért nekik van igazuk, de nem fogok csak azért könnyíteni a vizsgámon, hogy többen átmenjenek, ők majd mehetnek egy másik anime vizsgaközpontba, ahol kisebbek az elvárások és nem adnak olyan menő trófeát, mint az enyém. :D

2021. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#12

De azért az itt leírtak jelentős részéhez nem kell, amit korábban megfogalmaztál.


A gyártás menetét nem kell ismerned, hogy felismerd, hogy szép-e vagy sem, amit összehoztak.

Ahogy a VA-k esetében sem kell őket ismerned, hoyg felismerd a hangjukat. Én is felismerem az ismerős hangokat, de név szerint meg nem mondom, hogyk ik azok. :DD


A kritikát értettem, csak arra akartam utalni, hogy kevés ilyen ember van, mivel ehhez azért normális iskola kell, hogy valaki tovább tudjon azon jutni, hogy "szar, mert nekem nem tetszett".

2021. nov. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, miért kell kategorizálni?

Mit az az nektek ha pl. haladó animésnek hívjátok magatokat?

Szerintem ha csak annyit mondasz egy beszélgetésben, hogy szereted az animéket az elég, tudsz beszélni arról amit láttál, érdeklődsz azok iránt amikről más esetleg beszél veled, ajánlja, nem számít, hogy mennyit láttál.

Nem hinném, hogy érdemes fokozatokat iktatni a dologba.

Én például láttam már párat, de számadatot nem tudok. Nem keveset néztem meg, de ha megölnek sem tudom mennyit :D

Sőt, van aminek a címére sem emlékszem már. Nem azért mert nem volt jó, csak nem emlékszem :) Aztán belefutok a címébe egy ajánlásban, és meglepődök, hogy hopp ezt már láttam :)

De magáról az anime alkotásáról semmit nem tudok, sőt lehet ki fogtok röhögni, de nekem a CGI se szokott feltőnni, hogy mennyire jó vagy rossz, mert nem az érdekel, hanem a sztori köt le :)

Ha meg nem, akkor nem nézem tovább :D

De amúgy a sablonos animéket is meg szoktam nézni, mert azért nézem, hogy kikapcsolódjak. segít az agyam kivonni a munka gondolatai közül, nem azon jár az agyam miután hazaértem :).

2021. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem azért néztem animéket mert, hogy egyre többet lássak és ez valami statisztika. Ami valami f.... méregetésre jó.

Én kérek elnézést. Meg általában nem is szezonosokat nézek. Csak azt ami érdekel. Tök mind 1 mikor adták ki.


(Dettó igy vagyok a videojátékokkal.)

2021. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14

"nekem a CGI se szokott feltőnni, hogy mennyire jó vagy rossz, mert nem az érdekel, hanem a sztori köt le"

Próbára tennélek ezzel kapcsolatban. :DDD

Megnéznéd az Ex-Arm-ot? :D

2021. nov. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!