Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok nekem ilyen animét...

Tudnátok nekem ilyen animét mondani?

Figyelt kérdés
Olyan animét keresek, ami lehetőleg nagyon rövid (a legjobb anime film lenne), jó a sztorija, nem olyan vészesen durva, és meg tudnám nézetni olyan emberekkel, akik elítélik az animéket (azért mert ők keresztények). Valami olyan kéne, amivel megváltoztathatom a véleményük, megkedveltethetem velük az animéket.

2022. szept. 29. 19:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Kimi no na wa
2022. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%
Még ha be is jönne nekik 1-2, keresztényekkel nem érdemes nagyon próbálkozni. Az anime alapvetően egy nagyon liberális és nyitott műfaj. A keresztények pedig annyira nem értelmesek, hogy ezt képesek legyenek befogadni.
2022. szept. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Elítélik az animéket mert ők keresztények? Nekem ez új.. valami elvakult fundamentalista emberkéről van szó? Mert akkor a fantasykat messze kerüld, ki fognak akadni ha varázslat lesz benne. Még a Kiki a boszorkányfutár jellegű cuki gyerekmesét is hanyagold..


Esetleg a silver spoon ami szóba jöhet, főleg ha nem városiak, vagy a barakamon, ami szintén elég hétköznapi: bár az egyik részben "szellemet" lát a mester. Sajnos elég nehéz korlátolt embereknek ajánlani. Vagy süsd el nekik hogy a könyvek könyve, ami a bibliáról szól is anime.

2022. szept. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
20%

#3

"Elítélik az animéket mert ők keresztények?"

Egy médiumról beszélünk, ahol a lolicon egy fogalom. Egy átlagos magyar keresztény nem képes a gondolkodásra, ezért nem való nekik ez a médium.

2022. szept. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám még a ghibli filmeket, de azok erőteljesen a japán hitvilágra, vagy egyéb mitológiára támaszkodnak párszor. Ami nem, a könyvek hercege, a szél támad, a szentjánosbogarak sírja, az utóbbi életrajzi könyvből készült, erősen bőgős sztori. Esetleg még az "Amikor Marnie ott volt" is az a kategória amit egy szűklátókörű ember is megnézne.
2022. szept. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
". Egy átlagos magyar keresztény nem képes a gondolkodásra, ezért nem való nekik ez a médium." Ez egy rohadt durva általánosítás, ami nem igaz. 90 százalékuk simán megnéz akármilyen történetet, nagyon kevés az elvakult. Te magad is olyan elvakult vagy bizonyos szempontból, mint amilyennek a keresztényeket hiszed.
2022. szept. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
17%

#6

"Ez egy rohadt durva általánosítás, ami nem igaz"

Ez bizony egy tény és csak az "elvakult"-ak nem hiszik el.

Jelenleg tudjuk, hogy melyik párt vallja magát hatalmas nagy kereszténynek és hogy ennek a pártnak mennyi szavazója van, illetve hogy a párt milyen retorikát folytat.


Magyarországon bizony a keresztények jelentős része gondolkodásra képtelen.


"Te magad is olyan elvakult vagy bizonyos szempontból, mint amilyennek a keresztényeket hiszed."

Nem vagyok, kevés nálam elsőkézből tájékozóttabb ember van, mivel én kapcsolatban vagyok városi, vidéki, szegény, gazdag, illetve vallásos és nem vallásos réteggel.


Miről beszélünk egy olyan országban, ahol a keresztény egyház nem rég csinálta ki Hodász atyát, azért mert kicsit máshogy gondolkodott?

Rettentően naív és "elvakult" vagy, ha ezek a megtörtént eseményeket is tagadod.

2022. szept. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Drakula ***** válasza:
84%

"Jelenleg tudjuk, hogy melyik párt vallja magát hatalmas nagy kereszténynek és hogy ennek a pártnak mennyi szavazója van, illetve hogy a párt milyen retorikát folytat.



Magyarországon bizony a keresztények jelentős része gondolkodásra képtelen."


Mert az egyetlen olyan pártra szavaznak ami ugy tesz mint ha keresztény lenne?

2022. szept. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
"Ez bizony egy tény" Miért is? Mert te azt mondtad? Hülyének állítasz be egy baromi nagy embercsoportot, minden alap nélkül. Attól hogy te ismersz párat aki olyan mint ahogy véled, nem jelentheted ki egy országnyi keresztényről hogy ugyanolynak.
2022. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem azokat a keresztényeket nem kell győzködni az animéről, ignorálni kell a témát. Mondd, hogy megérted az ő álláspontjukat, de nem értesz vele egyet, szerinted vannak jó animék.


Jómagam egyébként keresztény voltam, és azt gondolom, hogy az anime tényleg nem igazán fér össze egy hívő keresztény álláspontjával. A modern animékben teljesen elfogadott az LMBTQ téma:

- A Komi-san-ban, Najimi transznemű.

- A nemrég véget ért Call of the Night-ban az egyik csinos vámpír szintén transznemű.

- A Sailor Moon Crystal-ban Haruka (aki leszbikus kapcsolatban él) megcsókolja Usagi-t, akit láthatóan ez nem zavar.


Ehhez tegyük még hozzá azt is, hogy animékben egy szó sem esik a keresztény hitről, sőt annak ellentmondó a világkép: reinkarnáció, politeizmus, önfejlesztés, hárem (bár ez utóbbi az Ószövetségben is előfordul, de úgy tűnik, ez a hívők olvasót nem zavarja...).


Szóval nem, az anime nem a keresztények műfaja. Ez teljesen érthető.

2022. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!