Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok nekem ilyen animét...

Tudnátok nekem ilyen animét mondani?

Figyelt kérdés
Olyan animét keresek, ami lehetőleg nagyon rövid (a legjobb anime film lenne), jó a sztorija, nem olyan vészesen durva, és meg tudnám nézetni olyan emberekkel, akik elítélik az animéket (azért mert ők keresztények). Valami olyan kéne, amivel megváltoztathatom a véleményük, megkedveltethetem velük az animéket.

2022. szept. 29. 19:49
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
0%

#20

"Még mindig erőltetett edgelord vagy, remélem kinövöd"

Nem, csak te hiszed azt, mivel nem sikerült felfogni, amit leírtam.

Vajon miért mindig mellé beszélsz? Miért nem cáfoltál egyszer sem? Hogyan lehetséges, hogy itt előadod, hogy milyen ostoba vagyok és EGYETLEN EGY érvemet sem vetted elő, hogy bizonyítsd, amit állítasz?

Na, ezeken kellene gondolkodnod.


"De nyilván mindenki más a hülye, csak te vagy a helikopter."

Ez egyébként azért rettentő ostoba érv, mivel a történelem során pont számtalan példát láttunk, amikor a kisebbségnek volt igaza és a többségnek nem, sőt, a többség még hajlandó lett volna máglyán elégetni a kisebbséget.

Pl. ha a többség lenne igaza, akkor a Föld lapos lenne ma is, mert egy ideig pont ez volt a megszokott elképzelés.


A valóságban bizony nem számít, hogy egy állítás mögött hányan állnak, az állítás valóságtartalma számít.

Tudod, azoké az állításoké, amiket te kerülsz, mivel te is tudod ,hogy igazam van, max gerinced nincs beismerni ezt.


"Mindeki idióta, aki nem látja be, hogy neked márpedig igazad van"

Jah, barom állat Galilei meg Kopernikusz. Az egyháznak élve el kellett volna őket égetnie, nem? :DDDD

Kicsit se szánalmas, amit csinálsz. :)


"Remélem egy nap visszaolvasod ezeket a megnyilvánulásaidat és fogod majd a fejedet, hogy hogy lehettél ennyire főszereplő-szindrómás"

Tényeket írtam le, veled ellentétben értelmes ember teljesen normálisan kezeli ezeket a megnyilvánulásokat.


"Azért beszélünk rólad, mint ember, mert a megnyilvánulásaid minősége nagyon sokat elárul a személyiségedről. De hát nyilván tudja ezt egy ennnnnnyire intelligens és művelt ember, mint te?"

Ez abban az esetben igaz, ha valaki megszólalásába beleviszi a személyiségét, ami az én kommentjeimben nem történ meg, mivel tényeket írtam.

És azért hívják őket tényeknek, mivel a személyiségemtől függetlenek.

Ebből kifolyólag pedig, nem, ha értelmes vagy, akkor a kommentjeimből semmi nem következik a személyiségemre nézve.


#22

"De ez nem keresztény sajátosság, még csak nem is vallásos sajátosság"

Igen, én is úgy mondanám, hogy bizonyos vallásokra vonatkozik.

A legtöbb vallásnak azért elég szigorú szabályrendszere van, amitől eltérni nem igazán lehet. Ez amiatt van, mert abban a korban szükség volt valami "erkölcsi" alapra, ami alapján az emberek élik az életüket.

Ma viszotn ez pont hátrány, mivel egy ilyen szabályrendszer elfogadása egyrészt, kizár dolgokat (konkrétan megnevezve), másrészt akire jellemző egy ilyen szabályrendszer követése, az hasonlóan is gondolkodik, ami miatt ő is kizár dolgokat.


Volt egy kutatás, ahol konzervatív és liberális művészeket vizsgáltak (mivel más arányban voltak jelen, illetve voltak sikeresek). És az a helyzet, hogy máshogy gondolkodnak. A konzervatívabbnak a gondolkodása is konzervatívabb, sokkal kevésbé tudnak új szemszögből vizsgálni és így sokkal nehezebben újítanak.

A vallások egy része pedig erre a konzervativizmusra játszik rá.


Így igen, nem kifejezetten a kereszténységről van szó, hanem sokkal inkább egy konzervatív gondolkodásmódról, amire ez jellemző, viszont a kérdés itt pont a kereszténységre utalt, ezért beszéltem arról.


"az élet szinte bármely területén akadnak ilyen emberek"

Az arány egyáltalán nem mindegy.

Vegyük a mostani hábirús helyzetet, nem mindegy, ha mondjuk egy felmérés eredménye az, hogy az oroszok 99%-a támogatja a háborút, sőt, le akarja atombombázni az egész EU-t, vagy az az eredmény, hogy 10% támogatja a háborút és mindenki más ellenzi.

Első esetben egy ellenséges népről beszélünk, míg a másodikban egy a vezetés által elnyomott népről.


A két esetet egy háborús összetűzés kapcsán máshogy kell kezelni, mivel az utóbbi esetben az "ellenség" csak a vezetés.


"Szóval itt igazából nem az a lényeges infó ,hogy keresztények hanem ,hogy mennyire nyitottak s mire."

Ez igaz, viszont az emberviselkedése árulkodik ilyenekről. Pl. a vallásosság (általában) egy konzervatívabb dolog.

A konzervatívabb emberek pedig kevésbé nyitottak.



És itt még egy megjegyzés, hogy Mo.-ról beszélünk. A nyitottság az edukációtól is függ. Minél rosszabb egy országban, annál kevésbé nyitottak az emberek.

Ami miatt a fentebbi megjegyzésem még inkább igaz erre a magyar keresztény rétegre.

2022. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!