Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok nekem ilyen animét...

Tudnátok nekem ilyen animét mondani?

Figyelt kérdés
Olyan animét keresek, ami lehetőleg nagyon rövid (a legjobb anime film lenne), jó a sztorija, nem olyan vészesen durva, és meg tudnám nézetni olyan emberekkel, akik elítélik az animéket (azért mert ők keresztények). Valami olyan kéne, amivel megváltoztathatom a véleményük, megkedveltethetem velük az animéket.

2022. szept. 29. 19:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
I want to eat your pancreas, Your name, Weathering with you
2022. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a vitában kiegyezhettek abban ,hogy a keresztények között IS! akadnak elvakultak/ fanatikusok/ begyepesedettek akikkel kár foglalkozni mert úgysem nyitnak semmi felé ami picit is idegen. De ez nem keresztény sajátosság, még csak nem is vallásos sajátosság mert az élet szinte bármely területén akadnak ilyen emberek. Hol több, hol kevesebb, de vannak. Szóval itt igazából nem az a lényeges infó ,hogy keresztények hanem ,hogy mennyire nyitottak s mire.
2022. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Nem azt akarom, hogy akkor most legyenek nemtom milyen nagy animefanok. Csak azt, hogy ne ítéljék el. Mert mi az már, hogy ha valami anime, az már rögtön az ördögtől van? Na és a filmekkel ilyen bajok miért is nincsenek? Mert az nem japán? Tehát konkrét az lenne a célom, hogy meg tudjam nekik mutatni, hogy igenis egy tág műfaj, és nem feltétlen olyan szörnyű.

Őszintén mennyire nyitottak? Hát nagyon alig...

2022. okt. 2. 14:32
 24/31 anonim ***** válasza:
Még mindig azt mondom, ne erőltesd. Miért kell meggyőzni őket? Mindenkinek joga van a véleményéhez, jó vagy rossz. Ezt úgy általában az életben is el kell fogadnod; sok olyan helyzet lesz, ahol el kell fogadnod, ha nem étenek valaed egyet. Még akkor is ha 100% biztos vagy benne, hogy nincs igazuk.
2022. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Hát de hogyha hagynák hogy nekem is legyen véleményem. De nem! Ne nézzek animéket, mert ördögtől való. Meg kell szabadulnom ebből a bűnből. Ja, és tegyük hozzá, hogy igen, tini volnék, és otthon élek. Ők a szüleim. És nagyon idegesítő, hogyha meglátják hogy animét nézek (még egy Naruto miatt is) konkrét kiakadnak.
2022. okt. 2. 17:43
 26/31 anonim ***** válasza:
82%

Kérdezd meg tőlük, mi a véleményük a Nils Holgersson-ról egy animével ellentétben. Ha piedesztálra emelik a Nils Holgersson-t, mutasd meg nekik ezt:

[link]


Svéd-csehszlovák-japán koprodukciós animációs rajzfilm. Techikailag anime. Figyeld, ahogy rángatózik majd a szemöldökük. 😀


Aztán sorold nekik, hogy ott van a Csip-csup Csodák, 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal vagy a Maja a méhecske. Ezeket Magyarországon rendszerint francia, meg holland meg mit tudom én minek állította be a királyi televízió.... De nem. Japánok.


Ha a szüleid ekkora keresztények, még említsd meg a Könyvek könyve meg A repülő ház című rajzfilmeket, amiket szintén adtak Magyarországon. Japán animék, ráadásul keresztény témakörben. Lehet ők is nézték és fogalmuk sincs, hogy animék.


De szerintem is, ha ilyen ellenérzésekkel vannak az animék iránt, lehet nem kéne erőltetni ezt náluk. Viszont ha valóban ez a terved, akkor valami slice of life félét keresnék, a lehető legkevesebb, nos "animés" dologgal. Szóval semmi misztikum, fantasy, scifi, meg ilyenek, vagy csak akkor, ha ezek szolidan vannak benne.


Az én ajánlataim:

Koe no katachi (A silent voice, film)

[link]


Van egy suli, benne egy népszerű srác. Az osztályba érkezik egy siket lány, a gyerekeket megkérik, segítsenek neki beilleszkedni. Mindenki pozitívan kezd hozzáállni, de a népszerű srác durva, tettlegességig is fajuló zaklatásba kezd, pl. kitépi a hallókészüléket a füléből, tönkreteszi őket, végül az a vége, hogy a siket lány kiiratkozik a suliból, a népszerű srác pedig hirtelen megtudja, milyen, mikor mindenki beletörli a lábát. Eltelik jó pár év, és a srác igyekszik megváltozni, jóvátenni bűneit, mikor találkozik a siket lánnyal... Az iskolai zaklatásról szól, igyekszik bemutatni, hogy ez milyen hatással van az elszenvedőre, az elkövetöre, családjaikra, barátaikra, a közösségre. Foglalkozik a bűntudattal, megbocsájtással is.


Sora yori mo tooi basho (A place further than the Universe, 13 részes sorozat)

[link]


A trailer tudom német szinkron, de ez mutatja be legjobban. Van 4 lány és életük legnagyobb kalandjába vágnak bele: elutaznak az Antarktiszra. Persze mindegyiküknek más motivációja van, de teljesen hihető ahogy megoldják a csajok a dolgot. A barátságról, az álmokról, elengedésről szól, nagyon kellemes hangulatú, tele vidám percekkel - és szomorú jelenetek is vannak.


A Youjo Senki - Saga of Tanya the Evil-t akkor nézesd meg velük, ha direkt ki akarsz velük cseszni. 😀

[link]


Itt a modern kori Japánban van egy sikeres üzletember, aki beosztottjait teljesítményük alapján ítéli meg, így mikor egyikük hibázik, könyörtelenül kirúgja, hiszen így nem éri el a célját: feljebb kerülni a cégben. Meló után a kirúgott alkalmazott belöki a volt felettesét a metró alá de... életének utolsó másodpercében megáll az idő, és egy felsőbb hatalom, aki magát Istennek tartja szól hozzá, megbeszélni az előző és következő életét. Emberünk akkora ateista, hogy még így se hiszi el, hogy Istennel beszél, nem is hajlandó annak nevezni, X létformának hívja, meg amúgy is, a vallás azok mentsége, akik nehéz körülmények között élnek és gyengék, mások kegyelmére vannak utalva. Nos, Istennek vagy ennek a felsőbb létformának támad egy remek ötlete: még egyszer, de utoljára hagyja, hogy reinkarnálódjon hősünk, de egy olyan világban, ahol nehéz körülmények vannak, gyenge lesz, mások kegyelmére lesz utalva. Ha meghal - game over. Ezért a mi világunkhoz képest egy alternatív múltba kerül, ahol akkor épp az első világháború zajlik (pár év különbséggel, illetve a technika is ilyen vegyes, első és második világháborús), árvaházban nevelkedő kislány lesz - viszont lélekben megmarad ugyanaz a cinikus, szkeptikus, nárcisztikus, kegyetlen, könyörtelen középkorú férfi. Csavar, hogy ebben a világban van mágia, így akik rendelkeznek ezen képességgel, azok bekerülnek a hadseregbe, mint csatamágusok. Nyilván Tanya-nak egészen kivételes ereje van, így be is lép a hadseregbe, ereje miatt nagyon fiatalon és csakhamar tiszti rendfokozatot kap. Terve, hogy a lehető legmagasabb pozícióba akar kerülni, így távol kerül a háborútól. Ehhez elképesztő erejét használja. Persze Isten beleszól... akkor használhatja csak erejét, ha imádkozik hozzá és dicsőíti. 😀

2022. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Drakula ***** válasza:
100%

"Aztán sorold nekik, hogy ott van a Csip-csup Csodák, 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal vagy a Maja a méhecske. "

Elfogott a nosztalgia. 😍😍😍😍

Ezeknek a fele megvan pendriveon a kis hugom nézi őket.

2022. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Ezeket én is néztem régen. Annyira szerettem őket! <33
2022. okt. 2. 22:31
 29/31 anonim ***** válasza:
70%

Végigolvasva számos hozzászólást, úgy tűnik, vannak anime ellenzők is, akik azt nem képesek megérteni, hogy ajánlani nem bűn. Nyilván erőltetni semmit nem kell, de ajánlani miért ne lehetne azt, amit még nem ismer valaki?


Azt is látszik, a keresztények közül sokan inkább a felszínes, gagyi, erkölcsileg sok esetben romlott Disney-ért rajonganak. Hogy miért? fogalmam sincs, talán nem midnen keresztény rajong a Disney-ért.


[link]


A videót bár 6 perc 40 másodpercre időzítettem, azonban

1perc 30 másodperctől utal a szubliminális üzenetek mikéntjére, wikipedia-n pedig itt olvashatunk erről:

[link]

2022. okt. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Ghibli filmek nyerőek

Wolfchildren is jó

2022. okt. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!