Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok nekem ilyen animét...

Tudnátok nekem ilyen animét mondani?

Figyelt kérdés
Olyan animét keresek, ami lehetőleg nagyon rövid (a legjobb anime film lenne), jó a sztorija, nem olyan vészesen durva, és meg tudnám nézetni olyan emberekkel, akik elítélik az animéket (azért mert ők keresztények). Valami olyan kéne, amivel megváltoztathatom a véleményük, megkedveltethetem velük az animéket.

2022. szept. 29. 19:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%
Még valami: nekem semmi bajom nincs az LMBTQ témával, elfogadó vagyok. De egy keresztény szemszögéből pl. Haruka és Michiru a Sailor Moon Crystal-ban bűnben él, mivel a leszbikus/homoszexuális kapcsolatot a keresztény vallás nem fogadja el. Hát ezért nem az ő műfajuk az anime. #10 voltam.
2022. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Drakula ***** válasza:
100%

"- A nemrég véget ért Call of the Night-ban az egyik csinos vámpír szintén transznemű."

Melyik?

2022. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

#12


A nevét így fejből nem tudom, de az utolsó, 13. részben derül ki, hogy az egyik pasi.

2022. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Drakula ***** válasza:
100%
Á, értem. Na azt én még nem láttam, kösz a spoilert.
2022. szept. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%

Arra rohadtul kíváncsi volnék, sok keresztény mit szól a rejtett sátánista üzenetekhez a DISNEY(!) rajzfilmekben... Mert sokuk szereti a 101 kiskutyától a Pocahontasig, meg a SEX feliratokkal rejtetten megtűzdelt Oroszlánkirályig...


Előre szólok, ilyen kérdésekre sajnos provokatív jelleggel néhány troll be szokta nyögni a közismert botrányanimét, a Boku no Pico-t (vagy ennek folytatásait, a Pico+Chicho, meg mittudomén milyen címeik vannak, egyszer láttam), de az már túl megy az lmbtq határain is...


Lényeg a lényeg, nyilván vannak korfüggetlen animék is, de az, hogy mely vallás mit tolerál, nos, szerteágazó a valássi világ, egyéntől is függ, keresztény-keresztény se egyforma (kálvinista, katolikus, Jehova tanúi, hitgyüli, pityputty-mitt'omén).


De azért az alábbiakkal talán bepróbálkozhatsz keresztényeknél, mondd el nekik, hogy többnyire 20 perces egy rész, azaz lentebb főleg 4 órás (12x20 perc körüli), vagy rövidebb animék vannak felsorolva:


...amelyiküknek nincs ellenlére a krimi:

Boku dake ga inai machi (ez egy 12 részes megható krimi, időugrásokkal!).


Usagi drop (11 rész, plusz 4 speciál rész) : gyereknevelős animesori, egy megárvult ovis kislányt egy addig gyerektelen, tapasztalatlan férfirokona kezdi nevelni. Semmi extremitás, slice of life, hátköznapi stílusú animesori.


Byousoku 5 centimeter (60 perces): gyönyörű grafikájú, szomorkás tiniromantika. Shinkai Makoto alkotása!


Esetleg javasolt kapirgálni további Shinkai alkotások közül, valamint Miyazaki Hayao rajzfilmjei közül, utóbbit tekintik kb az animevilág "diznijének", többnyire csak rövid, 2 óra körülieket alkottak, szép grafikával mindketten. Miyazaki amúgy többnyire a Ghibli studióval együttműködve, szóval Ghibli-re is rá klehet keresni, ha a rövidebbek és igényesebbek közül válogatna valaki. Adatbázisok a barátaid! ;)


Ao haru ride (12 rész): szomorkás kamaszszerelem.


Mai mai miracle (93 perces anime mozi): inkább általános iskolásoknak való, hangulatos anime, gyerekek játszanak benne.

Acchi kocchi (12 rész) : szintén.


Momo e no tegami: animemozi, vicces túlvilági lényekről szól, csak a főszereplő kislány látja őket. Semmi extremitás, általános iskolásoknak való főleg.


Binchou-tan (12 x 10 perc, azaz 2 órás sorozat): kisgyerekeknek készóült, de felnőttként is élmény, gyönyörű grafika, és erkölcsi tanítás a munka, valamint a természet szeretetéről, pici gyerekek életéről. Lévén japán, a bugyi poén sajnos nem maradt ki innen se, mint sok anime esetén. Elmegy Bincho-tan az elején bugyit venni magának a kedvenc állatfigurájával... Csak szólok előre, hátha valami szőrszálhasogató kereszténnyel volna dolgod, aki nem hord bugyit (ez is egy fétis, hogy nem hord bugyit valaki...?)


Tokyo magnitude 8.0 (11 rész): kivételesen földrengés anime, unicum az animevilágban. Egy elkényeztetett kamaszlányról szól, aki a váratlanul érkező súlyos földrengés közepette tapasztalja meg az emberi, erkölcsi értékek fontosságát, az empátia mikéntjét.


Mirai no mirai (93 perc) animemozi a testvérféltékenységről, időugrós, részben gyereknevelős: a hugira féltékeny ovis kisfiú előreugrik az időben, ahol is a korábban még csecsemő hugával mint kamaszlánnyal beszélget, és próbálják megérteni egymás szemszögét.


Amelyikük bírja a morbid, véres humort, és a tragédiát,, megható katarzissal a végén, a zseniális Maeda Jun alkotása:

Angel Beats (13 rész)


Arashi no yoru ni (107 perces) : kifejezetten a 2 dimenziósra, az animemozi verzióra gondolok, ez szépen rajzolt, ÁLLATFIGURÁS, egyébként a Beastars sorik elődjének tekinthető, viszont ez keresztánybarát, a Beastars nem annyira. Megható animemozi egy farkassal és egy báránykával, a köztük levő barátságról szól, a farkas jelleme erősen rímel a Beastars-os Legoshi-éra egyébként.


Eve no jikan (1 óra 46 perces animemozi, viszont 6 részre osztott változata is létezik): empátiáról, és az emberek androidjairól szól, a téma apropója a robotok szabadságra való vágya egy kávéházban. Elgondolkodtató.


Hotarubi no mori e (45 perces), megható animemozi.


Koe no Katachi (2 óra 10 perc hosszú): ez is az empátiáról szól, egy siket lány kerül az osztályba, eleinte gúnyolják, viszont a helyzet idővel empatikussá teszi a főszereplő srácot.


Planetarian - Chiisana Hoshi no Yume (5x020 perc): katartikus, megható történet egy robotnőről.


Air (12 rész) : megható történet egy beteg kislányról, és egy vándor bábosról, valamint a lány női gyámjáról, szeretetről, életbenmaradásért küzdésról, lelkiismeretről. A zseniális Maeda Jun alkotása!


Ano hi mita hana no namae ( = ANOHANA) (11 rész) : szétesett barátságok újraegyesítéséről szól.


Orange (13 rész) : egy kamaszlány a saját jövőbeli énjétől levelet kap, hogy egy depis srác érkezik majd az osztályukba, aki öngyilkos hajlamú. A cél: megmenteni a lelkét.


Charlotte (13 rész): a zseni Maeda Jun szintén lélekemelő alkotása, tragédiékkal, és a világ megmentésével, a közepétől időugrós, alapvetően különleges képességű fiatalokról szól, arról, hogyan élnek vissza a képességeikkel, majd hogyan szelidülnek meg.


Madoka magica (12 rész): nagyon elvont, filozofikus anime boszorkányokról, erkölcsiság, illetve a visszaélések harcáról, rosszra való csábításról, alku az ördöggel, illetve annak való ellenállás. Az alkotók által bevallottan Goethe: Faust-ja alaján íródott, annak továbbgondolása.


Amennyiben a pokoljárásról készültekre nyitott az adott személy, Dosztojevszkíj: Bűn és bűnhődésére rímelő, komoly, lélektani anime, melyben egy pap belehelyezi egy virtuális börtönbe a bűnös 10 éves forma kislányt, aki a szintén traumatizált kaszással együtt keresi a kivezető utat a szadisták között szlalomozva:

Satsuriku no tenshi (12 + 4 részes).


Death Parade (12 rész): túlvilági megmérettetés, ez egy picit szadista anime, de ugye ha a pokoljáárás érdekel valakit...


Ha nagyon bevállalós és nyitott Hitchcock filmekre, pszichopata karakterekre, elmebeteg animére, MELYBEN PONT A SZERETET fogalmát járják körül elmebetegek, és ha felnőtt keresztény az illető - na meg egy női pedofil a főszereplő (katolikus papoknak kiemelten ajánlott :P , tisztelet a kivételnek) :

Happy Sugar Life (12 rész).


Shoujo Shuumatsu Ryokou (12 rész) : nincs története, apokaliptikus világról szól, ahol két, 10 éves forma kislány próbál túlélni, egy lánctalpassal botorkálnak a szellemvárosokban.


Yajusoku no neverland 1 és 2 (12 rész + 11 rész) : árvaházi gyerekeket adnak el titokban az emberevő szörnyeknek vacsira. Az okosabb gyerekek szökést terveznek, hogy végül minden gyereket megmenthessenek.

2022. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
22%

Édes istenem. Szeretem az animéket, de ez a témakör ezen az olalon annyira nyilvánvalóan tele van tinikkel. Mondjuk én vagyok a hülye, mert azok után, hogy a sok okos rendszeresen megmagyarázza, hogy "Kirának márpedig igaza volt", mint egy csapat igazi edgelord....


Ha valaki nem szereti az animéket, nem a te dolgod ráerőltetni. Ne szeresse. Nagy dolog. Én meg a lecsót nem szeretem. Tudom, tudom, most azt hiszed, hogy az animén kívül nincs élet, stb. De ez egyrészt nem így van, másrészt nekik is van szabad akaratuk. Ha nem kell nekik, hát nem kell.


Az a kérdező, aki meg itt hisztériázik, hogy a keresztények mennyire ostobák és politizál, na pont az ő fajtája a baj az "ateista közösséggel". Hisztérikus, nem lehet vele értelmesen beszélni, személyeskedik, képzeletbeli ellenfelekkel vitatkozik.

Most tuti az lesz a válasz, hogy mert én keresztéyny, sőt Fideszes keresztény vagyok. Soha nem voltam vallásos, nem is leszek. A politikáról alkotott véleményem meg nem egyezik egyik párttal sem. Csak simán nem bírom elviselni, mikor emberek másokat agymosottaznak meg szektásoznak, miközben pont úgy viselkednek ők is.

2022. okt. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
18%

#8

"Mert az egyetlen olyan pártra szavaznak ami ugy tesz mint ha keresztény lenne?"

Mert az egyetlen pártra szavaz, ami döntései, értékei, viselkedése alapján EGYÉRTELMŰEN elmondható, hogy nem keresztény, és csak azért szavaznak rájuk, mert szóban azt mondják magukról.

Ha valakinek az elég, hogy mondjon magáról valamit, de az ellenkezőjét tegye és elhiszik, amit mondott, az elég alacsony intelligencia kell-


#9

"Miért is? Mert te azt mondtad? Hülyének állítasz be egy baromi nagy embercsoportot, minden alap nélkül"

Hát, tekintve, hogy adtam érvet és teljes egészében ignoráltad, így az az embercsoport eggyel több főből áll.

Értelmezd előbb a kommentem, mivel bizony ott van az indoklás.


#15

"Arra rohadtul kíváncsi volnék, sok keresztény mit szól a rejtett sátánista üzenetekhez"

Jó, ez cask simán retardált hozzáállás. A legtöbb "ilyen" üzenet hatalmas kamu.

Pl. ez: "a SEX feliratokkal rejtetten megtűzdelt Oroszlánkirályig"

Most nem veszem elő, de másnak megmutattam ,hogy 15 másik dolgot ugyanúgy fel lehet írni azokra a szarokra, mivel egyszerűen nincs ott semmilyen üzenet.


"De azért az alábbiakkal talán bepróbálkozhatsz keresztényeknél"

Egy csomót mondtál, ami simán nem játszik ténylegesen keresztényeknél, mert van 1-1 elem, ami miatt gyűlölnék és mondanák, hogy milyen beteg médium.

Lsd. AnoHana, ahol Menma loli, és kb. mindenki belé szerelmes.


#16

"Az a kérdező"

Jah, én nem vagyok értelmes, amikor azt se tudod, hogy valaki válaszoló-e vagy kérdező.


"Én meg a lecsót nem szeretem."

A különbség egyébként az, hogy az anime, mint műfaj, nem simán egy műfaj a sok közül, és itt - ahogy látom - nem a ráerőltetés, hanem a kipróbálás a cél.

A példád akkor működne, ha azt mondtad volna, hogy sosem találkoztál feketével és gyűlölöd is őket. Ami rasszizmus és rossz is, ezért nyilván egy ismerősöd, akinek van fekete ismerőse szeretné, hogy találkozz eggyel.


De ja, én vagyok a hülye, mert nem tudsz olvasni.


"Hisztérikus, nem lehet vele értelmesen beszélni, személyeskedik, képzeletbeli ellenfelekkel vitatkozik."

IGen, igen. :DDD

Olyan hiszterékus vagyok, hogy CSAK tényeket írtam le. :DDDD

Most komolyan azt gondolod, hogy amikor keresztbe tették Hodász atyának az az én hisztériám és nem történt meg? :DDDD

Hogy lehet valaki ilyen ostoba? :DDD


"mert én keresztéyny, sőt Fideszes keresztény vagyok"

Nem, a válasz az, hogy megint, ahogy a többi válasz is, érdekes módon nem ment bele azokba a tényekbe, amiket írtam, pl. Hodász atya esete.

Hanem mindenki inkább engem akar megfejteni, mert ha ténylegesen bele kellene menni azokba az ügyekbe, amiket írtam, akkro kiderülne, hogy igazam van és nem lehetne gyűlölni azokat, akik látják, hogy igen, vannak rettentően káros csoportok az emberiségen belül.


Nem gondolom, hogy keresztény vagy, az nyilván nem derül ki, de hogy okos nem vagy, az elég jól látszik a kommentedből. Érvelés helyett érvelési hibával jössz, mert egyszerűbb kategórába helyezned engem, mint cáfolni, mert azt nem tudsz.


"mikor emberek másokat agymosottaznak meg szektásoznak, miközben pont úgy viselkednek ők is"

Igen, az érvelés az szektás viselkedés, de te aki nem érvelsz, a érett és logikus viselkedés. :DDD


Amúgy az sokkal szektásabb, hogy nem arról beszélsz, amit írtam, hanem a személyemről, mivel a szekták szoktak ilyen érvelési hibákat elkövetni.

2022. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
78%
"Hát, tekintve, hogy adtam érvet " Nem adtál, csak a téveszmédet szajkózód mely szerint a keresztény egyenlő a hülyével.
2022. okt. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

#18

Retardált. Adtam, az, hogy te nem tudod felfogni, az a te problémád. Konkrét eseteket is említettem.

2022. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Még mindig erőltetett edgelord vagy, remélem kinövöd. :D De légysziírj még 6 regényt ide arról, hogy te mennyivel okosabb vagy mindenkinél. Majd elmúlik egy bizonyos érettségi szint felett.

De nyilván mindenki más a hülye, csak te vagy a helikopter.


"Hanem mindenki inkább engem akar megfejteni, mert ha ténylegesen bele kellene menni azokba az ügyekbe, amiket írtam, akkro kiderülne, hogy igazam van és nem lehetne gyűlölni azokat, akik látják, hogy igen, vannak rettentően káros csoportok az emberiségen belül."


Hallod, most nagyon nevetek, de tényleg. Mindeki idióta, aki nem látja be, hogy neked márpedig igazad van. Remélem egy nap visszaolvasod ezeket a megnyilvánulásaidat és fogod majd a fejedet, hogy hogy lehettél ennyire főszereplő-szindrómás. :D


Azért beszélünk rólad, mint ember, mert a megnyilvánulásaid minősége nagyon sokat elárul a személyiségedről. De hát nyilván tudja ezt egy ennnnnnyire intelligens és művelt ember, mint te?

Ja, nem, csak okoskodsz.

2022. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!