Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogy hangzik az a név, hogy...

Hogy hangzik az a név, hogy "Misza"?

Figyelt kérdés

Nem véletlenül az anime, manga kategóriába raktam ki a kérdést, a gyerekvállalás kategóriába mindenki minden (még a legszebb, legegyszerűbb) nevet is leszól.....

A Death Note-ból Amane Misa után gondolkoztunk ezen a párommal, de még nem tervezünk gyereket csak érdekelne a dolog. Nyilván nincs ilyen név Magyarországon, így kérvényezni kell valószínűleg, de vajon megnehezítem ezzel a gyerek életét vagy ez nem olyan durva a mai "Priszcilla" meg "Szerina" nevek után? (Amiket szép neveknek tartok amúgy, csak példaként hoztam!) Illetve van egy férfi név, hogy Misa, nem-e kevernék ezzel össze, egyértelmű lenne-e vajon, hogy egy kislánynak a neve ez? Nagyon hülyén hangzik?



máj. 11. 08:59
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Különbség van a negatív kritika és a bunkóság között. Nem mindegy, hogy azt mondod a barátnődnek hogy "Kicsim, szerintem a farmer jobban áll neked mint a leggings" vagy azt, hogy "Leggingsben kilátszik az összes hurkád és olyan vagy mint egy kötözött sonka". Vagy nem mindegy, hogy azt mondod anyádnak hogy "Köszönöm, hogy felneveltél és embert faragtál belőlem, de én a saját szabályaim szerint szeretném nevelni a gyerekemet" vagy azt, hogy "Szar anya vagy, tőled biztosan nem kell tanács".

Érted? Nem a negatív kritikával van bajom, különben nem kérdeztem volna meg a véleményeteket. Egyébként elég szomorú hogy már ott tart a társadalom, hogy a kedvesség és tisztelet eltűnt és a bunkóságot összekeverik a kritikával...

máj. 11. 11:42
 12/34 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a Tímea is kitalált név, csak éppenséggel a Tünde jutott eszembe.... :)


L-nek is nevezhetném de minek, az én kezdőbetűm L-el kezdődik, a húgomat pedig pontosan úgy hívják mint ahogy a főszereplőt emlegetik (Kira) :)

Szerintem tökéletesen illene hozzánk egy Misza. Az én nevem is külföldi és a párom neve is, igaz, a vezetékneve magyar.


De azért érdekel tényleg, hogy mennyire kirívó név lenne a Misza, ennyi Ármándó meg Odüsszeja között.

máj. 11. 11:46
 13/34 anonim ***** válasza:
63%
De miért akarsz japán nevet a gyerekednek, amikor egyértelműen nincs ilyen kötődésetek?
máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Kira és az unokahúga, Misza :D

Mindenki egyből tudni fogja, hogy Death Note-ragongó a család.

máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Pedig a húgom előbb született minthogy a Death Note kijött volna :D


13-as válaszoló: Azért, amiért szintén magyar családok akarnak Szelinát, Teodort, Ivánt vagy Dorotit. A legtöbben amerikai és angol neveket szeretnek, köztük az én anyám is, ugyanis az én nevem is angol. Én meg japánt szeretnék. Miért annyira furcsa ez?

máj. 11. 14:34
 16/34 anonim válasza:
100%

Egy apró megjegyzés a kérdező "védelmében": ennyi erővel az Amira tipikus arab név, már hangzásra is ordít róla az arab identitás, mégis hirtelen milyen felkapott, népszerű név lett, pedig az arabokkal szemben gyakori egyfajta "ellenérzés" a magyarokban.



7-es válaszoló voltam.

máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 NTBS ***** válasza:
100%

Rímel rá, hogy a cica.

Gyerekként elmegy, de felnőttként probléma lehet.

máj. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményedet NTBS!
máj. 11. 16:58
 19/34 anonim ***** válasza:
16%
És a Maszatka ?
máj. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
37%
Egész életében miso levesnek fogják csúfolni.
máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!