Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogy hangzik az a név, hogy...

Hogy hangzik az a név, hogy "Misza"?

Figyelt kérdés

Nem véletlenül az anime, manga kategóriába raktam ki a kérdést, a gyerekvállalás kategóriába mindenki minden (még a legszebb, legegyszerűbb) nevet is leszól.....

A Death Note-ból Amane Misa után gondolkoztunk ezen a párommal, de még nem tervezünk gyereket csak érdekelne a dolog. Nyilván nincs ilyen név Magyarországon, így kérvényezni kell valószínűleg, de vajon megnehezítem ezzel a gyerek életét vagy ez nem olyan durva a mai "Priszcilla" meg "Szerina" nevek után? (Amiket szép neveknek tartok amúgy, csak példaként hoztam!) Illetve van egy férfi név, hogy Misa, nem-e kevernék ezzel össze, egyértelmű lenne-e vajon, hogy egy kislánynak a neve ez? Nagyon hülyén hangzik?



máj. 11. 08:59
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Bármilyen nevet adok neki, csúfolni fogják. Engem is csúfoltak, a páromat is, és emlékszem hogy az osztálytársaim nagy része egymást csúfolta, bármilyen neve is volt az illetőnek. Ez elkerülhetetlen. De köszönöm a véleményedet 20-as!
máj. 12. 08:43
 22/34 anonim ***** válasza:
51%
4-es azért kaptál ilyen válaszokat, mert meg szeretnénk óvni attól, jobban mondva a gyereket szeretnénk megóvni attól, hogy ilyen lehetetlen névvel élje le az életét, amikor nagyon sok szép magyar név van.
máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
64%

Minden nevet lehet csúfolni, higyjétek már el! Ha meg nem a nevével fogják csúfolni a gyereket, majd csúfolják a kinézete/ súlya/ tudása/ nemtudása/ ügyetlensége/ öltözködése/ hangja/ stílusa miatt.


Bárkit ki lehet figurázni, a gyerekek nagyon kreatívak! Ha csak azon mulik, hogy lehet-e csúfolni vagy nem, simán legyen Misza.

máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
66%

#10

"az a név ne legyen összetéveszthető mert a “Misa” név van összetéveszthető a Misha val ami férfinév"

Te összetéveszted az "Alexander"-t az "Alexandra"-val?

máj. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Ilyenkor mindig az "Andrea" név jut eszembe, ami számos országban férfi név, nem női...
máj. 12. 20:35
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként simán lehetséges , de szerintem "S"-vel jobban hangzik mint "Sz"- vel
máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Szerintem is, de mivel Miszának kell ejteni, gondolom csak így lehet anyakönyvezni.
máj. 12. 21:08
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik a Misza név, viselhető, vállalható, csak nehogy valaki így esetleg mondaná neki, "Cisza Misza", és azt ő esetleg nem akarná. Egyszer régebben böngészgettem a neten, és egyszercsak belefutottam egy névbe, pl lehetne Miruna a is neve, és azt pl. becézhetnétek Miszának. A görög eredetű verzió o-betűvel van (Mirona), de nekem u-betűvel -az a szláv eredetű verzió- jobban tetszik, szerintem az picivel kecsesebb. Az o-betűs verzió már bentvan az utónévtárban, én már nagyon odáig vagyok, hogy az u-betűs verziót, a Mirunát is kérvényezze valaki. :) (nekem még nincs saját gyerekem, de majd szeretnék. :))
máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Ha hiszed ha nem, nekem is tetszik ez a Miruna név, most hogy mondod! :)
máj. 17. 12:29
 30/34 anonim ***** válasza:
:):)
máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!