Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animések, mi ez a nagy Sword...

Animések, mi ez a nagy Sword Art Online mánia mostanában?

Figyelt kérdés

Csak jókat hallottam róla , aa-n is olvastam hsz-eket kb 5-6emberen kívül mindenkinek a legjobb animéje volt amit látott meg 10/10 stb.

Ezek után így újév első napján este belekezdtem,most nem rég végeztem vele .

Hogy is kezdjem , alap elgondolás jó volt, de lényegében csak az volt , semmien story-t nem követett végig side storykat adtak .A sao arc vége hatalmas fail lett az alo arc meg 1 elégnagy sablon... meg televolt shounenes rakás klisével , a mű májer főszereplőről meg az idegesíttő Asunáról aki semmit nem csinált nem is beszélve .

Azok után hogy agyon dicsérték , nagyon gáz volt az egész. Tömeg shounen amibe belekevertek 1kis olcsó fanservice-t . A harok is elég gagyik voltak az A1-hez képest.

De komolyan Ezz volt az év animéje ? Meg az év férfi főszereplője ? Meg női főszereplője ? meg mellékszereplője ? 1-2 nagyobb oldal szerint ? Ennyire nemvolt azért gyenge az év ...

Szívesen meghalgatnák bárkit fan-t is meg nem fant(xd) is aki esetleg látta.

Mindenkinek zöld kezet adok aki kulturáltan leírja hogy mit gondol.



2013. jan. 2. 02:46
1 2
 1/20 xHaru ***** válasza:
100%

én is láttam de nem annyira fogott meg sztem. az első 12 rész volt jó birtam hogy benragattak a játékban meg hogy Kirito a hős de utána az egészet (hogy szépen fogalmazzak) elbarmolták

Még annyi ,hogy kom 02:6-kor irtad az üzit mikor kelsz te xDD

2013. jan. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

Hát én azokhoz tartozom, akik nem bírják. Egy kicsit, lehet, hogy regény lesz, de mindegy :D

Szóval akkor, az alap egy nagyon jó történet, azért vártam mert jónak ígérkezett, kicsit komolynak, harcokkal telinek. A szereplők úgy ahogy rendben voltak az első rész alapján, és tetszett. Kifejezetten tetszett, ilyen nem volt még nagyon, kis újítás.

Akkor nem is volt rossz, az elképzelésem kicsit más irányt vetett, nem gondoltam volna, hogy Asuna "feleség" lesz. Baromi hiba amellett, hogy amikor ott a tónál voltak, milyen ruhát hordott? Nem igaz, hogy nem sikerült volna nekik valami normálisat ráadni, ha már fanservice, akkor ráadhattak volna valami jóval divatosabbat..

Akkor a SAO részén még a kis törpék is, a kovács csaj meg a másik, persze, hogy beleszeretnek a főszereplőbe.. Kirito úgy ahogy normális cuccban volt, fekete kabát és kard, menő. Asuna... itt az ellentétes fehér és piros, valamint a mittudjamén milyen keresztes rend, ekkor eldobtam a fejem, jobbat is kitalálhattak volna a vezető csoport céh vagy mi az. Szóval azt nagyon bírtam, amikor minden frontharcos férfi fel van fegyverkezve vastag páncél stb, Asuna meg a kis szoknyácskájába, egyetlen kardjával ott van. És ő egy erős harcos benne. Ráadásul akkor a tsunderének induló vagy nem tudom mi akart belőle lenni, de valami nagyon sz*r karakter lett.(mert a fa alatt eléggé úgy tűnt, aztán nem lett belőle /nem is baj/) Akkor a SAO arc vége katasztrófa, amíg nem ismertem novel-t, addig nem is képzeltem volna, hogy a fele szintnél vége a játéknak. Aztán még pár alap, a csaták kidolgozatlanok, ahogy más fogalmazott: Kardal csapkodás. Ennyi.

Akkor folytatódjon, átívelő rész: Amikor felébredt, 2 év mozgás nélkül elég sebesen vágtatott ki az üres kórházból. Se a szobában nem volt senki, sem a folyosón, a gépek meg nem jelezték, hogy a 2 év kómából felébred. Ugyan csak 2022-t írunk, vagy mennyit. Na mindegy, folytatódjék, az aranyos dinnyés hugica, aki mellesleg persze, hogy kendózik, és persze, hogy ALO-t is játszik. Aztán persze, hogy beleszeret a bátyába, aki nem a bátya, hanem az unokabátyja. Ugyanolyan vérfertőzés. Nagyon komoly..

Szóval 299 bennragadt ember, akin vizsgálatoznak + Asuna, a tündérkirálynő vagy mi a fene, persze ilyen nincs is játékban, csak a játékosok hiszik ezt.

Szóval, persze, hogy feljutnak az emberek egymáson repülve és közbe csinálnak képet is Asunáról, mert a játékkészítők sose csinálnak pályavéget. Szóval a kép, meg kell menteni Asunát a játékból, de mindezek előtt, a kórház. Szóval megtalálta Asunát egy puccos kórházban, persze mert Asunáék gazdagok. Aztán a gonosz ember, aki magáénak akarja Asunát. Szóval az 1 hetes korlát, hogy megmentsük.

Gyorsan ALO ja és a kimaradt Yui-chan, az én gyerekem, a mi családunk. Ott behaltam, de erre most nem térek ki. Szóval Yui visszatér minitündér alakban, meg persze minden cucca megvan Kiritonak, csak a játék nem ismeri fel. Szóval találkozik a bögyös csajjal, aki persze, hogy a húga, de ezt egyikük se tudja. Milyen meglepő. Hugi beleszeret, Kirito-ba, amit persze nem tud, hogy a szeretett bátyja milyen néven játszik -.- Na de a világfához egy pár dolog miatt. Aztán a varázslatok.. Oké játék, anime, jövő, de azért túlzás. A repülés oké, ilyen játékot még TALÁN én is kipróbálnék. De akkor Kiritonak a legrosszabb fajba sikerült kerülnie, hisz elvileg nem hasznos dolgokat tud. De akkor az eddigi egy kard, majd két kard után, tökéletesen megy neki a kétkezes kard, amit később még egy kézzel is tud használni, hugi kardjával. Na de akkor amikor barlangban mennek, Kirito varázslata, amivel szörnnyé változik... Ez most komoly??

Huh Istenem, godzilla lecsap újra és újra. Na jó, Kirito egyetlen varázslata ez. De akkor legyőzi egyedül a játék legerősebbjének ítélt karakterét, persze ezt is könnyűszerrel. Jó csapjunk át újra valóságba. Hugi vall, de bátyó Asunát szereti (amit utálok megint, hogy Asuna idősebb. Nem bírom, amikor a csaj az idősebb. De ez csak a személyes rádobás.) de végül minden megoldódik. Aztán a világfa, a lehetetlen küldetés, de persze másodiknak ott jönnek szövetségesek, akinek csak az a célja, hogy csak Kirito jusson át. Ezt még megértem akkor a túlerő miatt. De tovább, csak belépőkártyával lehet továbbmenni, amit előzőleg Asuna tudatlanul dobott le. És akkor Asuna szemszöge: Elmegyek kijáratot keresni, van szárnyam, de nem használom, inkább futok. De akkor ráakad egy laborra, ahol kísérleteznek, inkább szörnyülködik, minthogy magát mentse, de akkor megjelennek a lila vackok(tudósok..) és akkor amíg Asuna egyszer nem bírta megnyomni a kijelentkezést, én addig vagy 20 megnyomtam volna. De akkor a lilák felkarolják, én meg azt hittem, a sok műfaj keresztezésében még belerakják a csápos hentait is. Na de visszadobják.

Folytatódik Kirito története, belép, megtalálja Asunát, de jön a gonosz vezető. Akkor egy kis drámázás, gonosztevés, majd Kirito rendszerjogot kap, a már meghalt Kayaba-tól. Természetesen Kirito győz, megvan a csaj. Rohanunk a kórházba, és persze, hogy feltűnik a gonosz, immár valódi késsel. Kirito a valóságban is jól forgatja a kést, miután nagyon erősen szembeszállt vele, majd meg is akarja ölni. Még ilyen helyzetben sem jutna eszembe megölni. Jó, akkoör végre megvan.

Aztán a SAO-soknak létrehozott iskola, minden boldog, felvállalják a szerelmet stb. De akkor a mag amik Kayaba adott továbbéltet mindent. Majd az ALO-ba belerakják a SAO-t persze tündérként végzik el. Asuna most meg kék hajjal? De jó! Szóval akkor SAO találkozón mit keres hugi? Nem értettem. És akkor végszónak mindenki boldog, stb. Hogy miért kell egy feka csapos az animébe nem értem, mellesleg vágja a japánt is.

Akkor a zenék nem rosszak Yuki Kajiurától nem meglepő, a Pandora Heartsban nagyon jók voltak itt sem volt rossz. A két op tetszett, de az első jobb volt. Az edek, sem voltak rosszak, itt az első tetszett jobban. Ez egy jó pont. A grafika néhol nagyon szép és ez is egy jó pont, ez tetszett benne. Ami kifejezetten tetszett, az a csontkukacos valami a SAO-s résznél, mármint grafikai szempontból. Ami nekem tetszett még, amikor anyagyűjtésre mentek a kardhoz, a sárkányos rész tetszett, bár ez még a jó felében volt. Szóval önmagában egy borzalom, de ha 2 részre bontjuk, És elfelejtjük az ALO-t és elképzeljük, hogy Asuna felébred, akkor lehetne egy erős 6/10

De így csak 2/10.

Aki akar velem valamit még megbeszélni szívesen fogadom az üzeneteket. Még skypon is beszélhetünk, ha úgy jobb. Amúgy meg azért jó sok animét láttam 200 fölött van valamennyivel, szóval nem csak kapásból hasraütésre írtam. Inkább a hibákat veséztem ki.

2013. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#2ik , kissé spoileres regény de nem baj :D

Én csak azt nem értem az egészben hogy mire fel ez a nagy hypolási mánia ? Én is elég sok animét láttam (400+) , de ez nálam a 2-3 pontos szinten volt .

Az Accel World-öt se kedveltem nagyon , de még mindig messze jobbnak tartom az AW-t.

Olvasgattam aa-n spoiler fórumba , ahogy látom 1-2 irják a VNhez is hogy ugyana azt játszák el jön egy másik játék és érd el ezt érd el azt , meg bezárják megint a műmajer kiritot egy lelassult világba ugye (accel world feeling).

De ha összevetjük az AW-t és a SAO :

Én azt mondom Haru jobban volt megcsinálva mint kirito , mind2 kocka volt , mégis azért jobban eltudtam hinni a viszahúzódó különc Haruról , mint a "Beater vagyok kö**ögök" Kiritoról.

Női fsz-ben is , Kuroyukihime legalább alkotott valamit , Asunára még azt is tulzás mondani hogy nulla volt!

Alapstoryban jobb a sao ezt elismerem , folytatásnak meg mind 2 hasonlóan kicsit gyenge .

Harcokban egyértelmóüen AW ... látványos volt , egészjó volt stb ... Saomeg ahogy mondtad kardal csapkodás ...

2013. jan. 2. 14:25
 4/20 A kérdező kommentje:
Ui : egyébként #2-es ha leírod pm-ben a skype neved szivesen felveszlek és irogathatunk , ajánlást is tudok ha kell :D
2013. jan. 2. 14:26
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Nekem tetszett, de ennek ellenére elismerem, hogy rengeteg hibája van és, hogy nagy csalódás, és nem is mondanám az év animéjének. Ha pár dolgot jobban csinálnak, akkor tényleg nagyon jó lehetett volna. Ami a legnagyobb baj az a hossza. Tehát ezt a 2 évet nagyon sokáig lehetett volna vinni. Utána még pár részig az ALO-t is. 25 helyett csinálhattak volna 90-100 vagy akár több részt. Így túl rövid lett és túl sok dolgot akartak belerakni. A sztorival szinte nem is foglalkoztak. A SAO 14-15 részéből talán 4-5 foglalkozik az eredeti sztorival. A szereplők unalmasak és 1-2 kivételével csak 1 részben kaptak szerepet + a végén a gyülekezőn. Ha jól tudom (sok helyen így tüntetik fel) ezt eredetileg seinen animének készítették.... Hát én inkább shounen kategóriába sorolnám. (Ha meg shounen akkor elnézést kérek.) Sok helyen nagyon rossz animének írják le, szerintem inkább csak összecsapott. Nem is a többi animéhez képest rossz, hanem az elején túl nagyra tették a mércét és nem sikerült megtartani azt a színvonalat. Összegezve ez egy igenis jó anime LEHETETT VOLNA(!), ha nem csapják össze. Amiket elmondtam az ÉN véleményem nyugodtan bele lehet kötni, mert mindenkinek más a véleménye!

Az én értékelésem:

Hang:9/10

Grafika:10/10

Animáció:5/10

Sztori:2/10

Szereplők:2/10

Nálam 5/10 lett.

Majd jön a GGO (Gun Gale Online), ha azt nem csapják össze -mert a SAO-t igenis összecsapták- akkor abból egy nagyon jó anime lehet.

2013. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Ez az anime még csak nemrég jött ki, gondolom már sokan várták.

Én már láttam jó pár animét, a "királyaktól" egészen a nagyon sz.arig, de szerintem ez elég jó volt.

Az első 14 rész, tehát még a SAO nagyon tetszett, nem tudtam leállni vele, azt simán "bezabáltam". Tetszett, hogy hiába shounen a műfaj, végre eltérnek egy kicsit a sablonos fiúktól. Bleach, Naruto, FMA, mind shounen, a fiúk egy pillantást sem vetnek a lányokra, Sasukéról meg ne is beszéljünk :D

Ezért tetszett, hogy itt végre kialakult egy rendes kapcsolat fiú és lány közt. És hogy a csaj is harcolt. Nem úgy mint sok helyen: Kurosaki kun, és ezt mondja 40 epizódon át, meg Naruto-kun, de mást nem bír kinyögni. Itt tetszett, hogy talpra esett volt a női szereplő is.

A mágiát hiányoltam belőle, kicsit tényleg monoton volt a folyamatos kard harc, de azért számomra nem volt vészes.

És szerintem amit mindenki tud - túl rövid lett. Nagyon! Most komolyan felmentek 78 vagy mennyi szintet 14 rész alatt? Ezt bele lehetett volna foglalni vagy 50-60 részbe, de úgy tudom az volt a cél, hogy karácsonyra kész legyen. Ja csak így elcseszték kicsit, mert így nem volt elég idő a többi szereplő bemutatására, nagyon csak Kiritóra és Asunára koncentrált a történet.

Néhol talán túl csöpögős lett, de ez kibírható, összességében a SAO-ra adnék egy 7/10-et.


És ugye ott van még az AOL, azt hiszem. Na ez már annyira nem tetszett, Kiritónak megváltozott az arca, tündérkedés meg ilyenek, Elf fül... :S :D De azért ez sem volt olyan rossz, bár Asuna sajnos nem csinált semmit csak a kalitkában ült. És sok más szereplő is kimaradt.

Ja meg persze ott van Yui-s sztori... Hát nem mondom, hogy hülyeség volt beletenni, de ki lehetett volna hagyni, és mondjuk egy harcmániás őrültet kifogni helyette :D

Végül is happy ending lett, ami szerintem jó, de az AOL-ra csak egy 5/10-et adnék.

2013. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6os :

Jobb tudomásom szerinte ez seinen animének indult nem shounennek .

Azzal nincs bajom hogy összejöttek , a baj ott kezdődik hogy ilyen gyerekes szinten akarták beadni .. a Yui-s papás mamás meg a kiber kari szex hát elég omFg-lett. Bleach meg ezek tugyuk hogy tömegshounenek .. de a sao sem volt nagyon kivétel storyval , elején a túlélősdi jóvolt aztán jött ugyanaz a sablon mint a bleachban meg a narutoban eljátszottak ....

Azt írtad hogy "Elég jó" volt , de mégis 7/10 meg 5/10 azaz összesitve 6/10 .. ha magamból indulok ki én a 6/10et arra adom ami elment , kissé jobb volt mint a közepes , de nagyot egyátalán nem alkotott .

Kirito személyiség fejlődéséből semmit nem láttunk , siet hogy megmentse mégis random emberekell harcol ... és igen , belefértek volna a random side story-k is , de tényleg nem 25részbe , ha neverend tömegshounen lett volna talán , így a story-t nagyon lerontotta. Amúgy ha jól emlékszem úgy volt hogy 1részben elkezdőddött , 2ik részben lvl 1 , 3.részben meg már lvl 74 , szóval , enyhén 2év ugrás ..


#5 , én a GGO-ban sem bíznék , ugyan az lesz mint eddig ahogy olvastam .



# De lehet ott rontottam el hogy sok pozitív kritikát olvastam /amiből utólag elég kevés volt igaz/ és kicsit nagy elvárásokkal áltam neki .


A legnagyobb baja az volt szerintem is hogy az első részekben nagyot alakított aztán a színvonal csökkent .

2013. jan. 2. 20:07
 8/20 anonim ***** válasza:

#6os: Hát pont, hogy Kirito is ez a sablonos tömeg shounen főszereplő. Azt leszámítva, hogy összejön a főszereplő lánnyal. Az meg nem igaz, hogy egyik shounen főszereplő fiú sem néz lányokra, hiszen Naruto többször is kukkolt és próbálkozott Sakuránál csak hát tudjuk mi lett... Sasukénak meg megvan az oka, hogy miért nem érdekli senki, csak a bátyja. Ha jól emlékszem az FMA vagy FMAB végén Edward összejön Winry- vel és Al is az FMAB végén azzal a pandás csajjal. (Bocs ha nem így van, de már vagy 4 éve láttam utoljára.)

Ezek után nem bízom, hanem csak reménykedem, hogy kijavítják a hibákat a GGO-ba.

5ös voltam.

2013. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Normálisan röviden összefoglalva; nekem nem tetszett és e miatt nem is néztem végig. Am a papás-mamás résznél hagytam abba. (Habár már akkor kezdtek el romlani a történések mikor hirtelen megcsókolták egymást s összeházasodtak. Már akkor lehetett érezni hogy valami ilyesmi fog történni.)
2013. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Nálam az elég jó az 7/10. Ezt csak a SAO-ra értettem.

A 69%-osnak: Igen, azt tudom, hogy mik voltak a többi animében a kapcsolatok terén, de én pont azt emelném ki, hogy még a történet felénél sem tartottunk, mégis megvolt már a kapcsolat a két főhős közt. Ez hiányzik a többiből, gondolom azért, hogy igazi shounen maradhasson, meg, mert Kubo egy troll :D


!!!NARUTO MANGA SPOILER!!! Bár Kishimoto a legújabb Naruto mangafejezetben elég nagy örömöt okozott a NaruHina fanoknak :D !!!SPOILER VÉGE!!!


Így van az FMAB-ben - én csak a Brotherhood-ot néztem - Ed és Winry összeházasodnak, de az is csak a vége fele van, konkrétan azt hiszem az utolsó két részben derül ki.

Na jó de elég ebből, egy shounen alapja nem a házasság, meg a szerelem, csak tetszett, hogy ebbe belekeverték.

Az AOL-t is ezzel rontották el, ott már túlságosan csak Asunáról szólt minden, más karakterek semmi szerepet nem kaptak.


Amúgy a GGO-ról mit tudtok, lesz, vagy nem?

És kipróbálnátok egy ilyen játékot, a NerveGear-rel? :D Én tutira! :D

2013. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!