Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Aki NEM szereti vagy utálja...

Aki NEM szereti vagy utálja az animéket. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok embertől hallottam már hogy mennyire szereti az animéket.

De a kérdés azokhoz szól akik utálják. Mi nem tetszik benne? Láttatok-e már animét? Ha igen mit?


Kort és nemet is írjatok.


Köszönöm.



2016. júl. 18. 13:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyesmit általában nem lehet megmagyarázni, egyszerűen nem tetszik és kész.
2016. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Rengeteg animés ismerősöm van, és ők se értik, hogy, hogy a fenébe utálhatom az animéket(nem feltétlen utálom, csak nem jönnek be..)

De a vicc az hogy én se tudom pontosan megmondani h miért, de ha elkezdek nézni egyet akkor nem tudom végignézni...

Látni láttam már végig 1-2-t (ismerősök által...) de hogy melyiket azt nem tudom megmondani :D

2016. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%
Pokémont régen néztem, láttam pár Inuyasha részt is, illetve a Tsubasa kapitányt kifejezetten szerettem. Mostanában már nem nézek animéket, bár egyébként sem vagyok sorozatfüggő. 17 évesen a felsoroltakhoz hasonlóak már nem nekem valóak, illetve a Dragon Ball, és társai sem kötnének le. Nem utálom őket, csak nem érdekelnek. Ugyanúgy, ahogy a Forma 1, vagy a foci sem. Gondolom neked is van hasonló sportág, vagy sorozattípus, ami nem érdekel és kész.
2016. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Egyszeruen idegesitenek, irritalnak, sokat nyalasnak is talalok koztuk. De akinek tetszik, nezze. En meg mast szeretek, amit ok nem, de sosem veszekszunk, ennel ertelmesebbek vagyunk.
2016. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2016. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%
Én utálom. Alapból nem szeretem az animációkat. És egy filmben pont a stáb munkája érdekes. A rendező, a színészek, a kamerabeállítások stb. Egy animében nem kapsz meg ilyet és engem a hangulat is taszít. Mondjuk én az ázsiaiaktól csak a gasztronómiát szeretem.
2016. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%
Én egyet sem tudnék végignézni, egyáltalán nem csípem őket.
2016. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
A legtöbb animének elég hasonló a humora. Ha valakinek az nem jön be akkor nem fogja szeretni őket.
2016. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

"egy filmben pont a stáb munkája érdekes. A rendező, a színészek, a kamerabeállítások stb. Egy animében nem kapsz meg ilyet"


Ezt nem értem. Hiszen mindez éppúgy megvan az animációs művekben is, kivéve hogy nem látni a színészek arcát (bár a motion capture-nek hála ez a kijelentés sem teljesen igaz). Tény, az animék éppenséggel nem arról ismertek, hogy kifejezően animálnák meg a karaktereket (általában van egy statikus rajz, amin csak a száj mozog), de általánosságban az animáció sokkal nagyobb teret enged a rendezői kreativitásnak, kameranézeteknek, mozgásnak, meg szinte minden egyébnek, ami egy élőszereplős műben is megtalálható. Én pl. pont ezért szeretem az animációt jobban, mert ott tényleg mindent a semmiből kell megalkotni.


Ellenben én sem vagyok az animék nagy híve. Nem utálom őket, többet néztem, amikor még adtak ilyesmit a tévék (sok sorozatot az Animaxon, a DBZ-t a Viasat6-on, meg pár filmet egyéb helyeken), és biztos néznék is, ha még mindig adnának érdekesebb darabokat. De alapból sem vagyok valami nagy sorozatnéző, és annyira meg nem érdekelnek az animék, hogy a neten rájuk keressek. Eleve sem szeretek feliratosan nézni dolgokat. Plusz, a legtöbb anime humora is irritál, és nem tetszik, hogy a műnem legfelkapottabb és legelterjedtebb darabjai közül sok mennyire a fanservice-re, a moeblob-okra meg egyéb szarságokra hajt rá.


A japán médiából egyedül a szörnyfilmjeik érdekelnek. Ezért fogok a Shin Chan című animével kivételt tenni, és a netről megnézni a Godzillával való, nemsokára kijövő crossover epizódját.

2016. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%
A vélemény kifejtésre is jár a lepontozás? Gratulálok.
2016. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!