Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Aki NEM szereti vagy utálja...

Aki NEM szereti vagy utálja az animéket. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok embertől hallottam már hogy mennyire szereti az animéket.

De a kérdés azokhoz szól akik utálják. Mi nem tetszik benne? Láttatok-e már animét? Ha igen mit?


Kort és nemet is írjatok.


Köszönöm.



2016. júl. 18. 13:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%

Hülyeségre jár a lepontozás, nem véleményre.

Animációs filmnél (mindegyiknél, akár keleti, akár nyugati) van stáb. Van rendező, forgatókönyvíró, van vágó, van producer. Annyi, hogy a képeket nem operatőr készíti, hanem animátor. Sőt, vannak színészek is, sokszor igen neves színészek. Adta már a hangját animációs filmhez Bruce Willis, Robert de Niro, Robin Williams, Mark Hamill, csak hogy néhány példát hozzak. De úgy látszik, ha egy stáb nem élő szereplőket tart a képernyőn, akkor az ő munkájuk nem érdekes.


És egy animációs film képi világát és kamerabeállításait megalkotni is legalább akkora munka, ugyanazok a kritériumai és ugyanúgy el lehet rontani, mint egy élőszereplős filmnél. Különösen, hogy manapság nagyon sok élőszereplős látványfilmet kék háttér előtt forgatnak, ugyanannyira valós az a környezet, mint egy animációs filmben.


Visszatérve konkrétan az animére, ott annyit hoztál fel ezek mellé, hogy az előbbi rakás bullshit mellett még a hangulat is taszít, amit kíváncsi vagyok, pontosan milyen minta alapján szűrtél le. Csak mert olyan szórás van hangulatban, mintha azt mondanád, hogy az élőszereplős nyugati filmek egytől egyig szarok, mert pont nem jönnek be a Jim Carrey filmek (aki egyébként szintén volt szinkronszínész animációs filmben).

2016. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%
Egy filmben szerintem a cselekmény, a mondanivaló, a hangulat és a karakterek az igazán fontosak de hát kinek mi.
2016. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%
Utsó ezt most mire mondod? Mert szerintem egy animénél is ugyan ezek a fontosak.
2016. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
43%

4-es vagyok, szabad tudnom, megis mi a banatert vagyok lepontozva? Kulturalt, normalis SAJAT VELEMENYT irtam, nem hulyeseget.

Komolyan annyira elegem van, hogy egy szerencsetlen velemenyt nem lehet cizellalt formaban leirni, hiaba keri a kerdes, mert jon valami gyoker, akinek nem tetszik es kapasbol lehuzza. Attol meg, hogy nem a te szajizednek megfelelo, nem lesz haszontalan. Erdekes, en tudom ertekelni a velem szembenallo felek szavait is, masoknak ez olyan nehez?

2016. júl. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó, megjegyzem, én nem pontoztalak, de a véleményed minden, csak nem cizellált. Cizellált vélemény a 9-es. Messziről látni, hogy érdemi tapasztalat híján írtad. Kb. nem szereted, mert amiről eddig hallottál vagy amiből egy-két részt elkaptál a TV-ben, azok nem tetszettek. Nálunk TV-ben többnyire épp a gyengébb darabokat adták. Kb. mint a kereskedelmi adókon vég nélkül nyomott idétlen krimisorozatok alapján kijelenteni, hogy a sorozatok rosszak vagy Adam Sandler és Ben Stiller alapján kijelenteni, hogy a játékfilmek filmek rosszak.


Szummázva az eddigieket, aki nem kedveli, annak vagy semmi tapasztalata a médium terén (eleve csak műfajnak gondolja), vagy a TV-ben nyomott gyerekeknek szánt klisés sorozatokból látott valamennyit, vagy eleve nem szereti az epizodikus felépítést és feliratot olvasni. Vagyis háromból kettő a releváns tapasztalat hiánya.

2016. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

13-as válaszoló: "Én utálom. Alapból nem szeretem az animációkat. És egy filmben pont a stáb munkája érdekes. A rendező, a színészek, a kamerabeállítások stb."


Erre írtam.

2016. júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
54%

Most, hogy leszoltad a véleményem, hogy a stáb fontos...látom nem érted, hogy mit mondok. Számítógéppel kreálni mindent sokkal kevesebb dolgot ad vissza, mint valós helyen, valós környezetben, igazi élő, reflexiókra képes emberrel. A filmben bele lehet élni, képzelni magad, de egy animébe nem, mert hiteltelen.

Nekem ez a véleményem, le lehet érte megint pontozni, de a kérdező véleményekre volt kíváncsi.

2016. júl. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
46%

Egy animébe is bele lehet élni magad. Megint csak az rí le rólad, hogy nálad az anime fogalma kimerül a dragon ball-ban. Egy animáció lehet igényesen is megcsinálva. Pl nekem az egyik kedvenc animém az Ergo Proxy, na most ezt el nem tudnám képzelni élőszereplős filmként. Vagy ott van pl a Monster, ahol a szinte karikaturisztikus arcok az egésznek adnak egy ilyen kicsit kényelmetlen érzetet, ami tökéletes hangulatteremtéshez.


Mellesleg egyetlen akár nyugati rajzfilm sincs, amit szeretsz? Mert az érvelésed a mézga családra ugyanúgy kéne, hogy vonatkozzon, mint az animékre.

2016. júl. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem leszóltam a véleményed hanem a tiedre reflektálva leírtam az enyémet. Ezért is van ott hogy "Szerintem" meg "kinek mi". Lepontozni nem szokásom.
2016. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem, én magát az animációs filmeket nem szeretem. Sem a mézga családot, sem az animéket. Egyetlen egy van amit szeretek, az pedig az oroszlánkirály, de valljuk be, azt szereplőkkel nem lehetett volna elkészíteni.
2016. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!