Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Aki NEM szereti vagy utálja...

Aki NEM szereti vagy utálja az animéket. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok embertől hallottam már hogy mennyire szereti az animéket.

De a kérdés azokhoz szól akik utálják. Mi nem tetszik benne? Láttatok-e már animét? Ha igen mit?


Kort és nemet is írjatok.


Köszönöm.



2016. júl. 18. 13:07
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én néztem néhány populárisabb animét, pl Attack on titan, Death note. Ezeket nagyon jónak tartom, de élőszereplős filmként is lehettek volna hasonlóan jók. A többi anime, amit elkezdtem, pl Sao, már eléggé bosszantott a túlszexualizáltsága miatt. Amennyire ismerem ezeket, egy kicsit olyan mind, mintha elégedetlen lenne önmagával, és muszáj becsempésznie egy kis fanservice-t, hogy nézőket csábítson.Ebben leginkább az zavar lányként, hogy a női karakterek néha nagyon kidolgozatlanok (bár ez nem csak az animéket érinti), erényekként csak "tökéletes" kinézetüket, vagy egyszerű cukiságukat tudják felmutatni. Ez pedig nem olyasmi, amit magunktól el lehet érni, azt mutatja, hogy a lányok dobják csak le a gátlásaikat és a ruháikat... Az animerajongói oldalakon azt láttam, hogy az emberek próbálják magukat babaarcú animekarakterré sminkelni, ahelyett, hogy az animék próbálnák a valódi emberi szépséget ábrázolni.

A férfikarakterek között is előfordul indokolatun alulöltözött, vagy akinek személyiségét préselték össze egy irreális yaoikarakterré. Az pedig, hogy a lusta illetve fizikai erőre nem szoruló karakterek teste is tökéletesen sportos

2016. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
78%

Én néztem párat, és a Death note, Attack on titan tetszett is. De a többi, amit néztem, kicsit mindig túl volt szexualizálva. Mintha féltek volna a készítők, hogy önmagába, fanservice nélkül nem elég.

Nagyon irreálisan ábrázolja a testeket, főleg a nőkét. Még csak nem is követendő példát mutat, hiszen a hatalmas mellek, az irreálisan vékony test sem olyasmi, amit elérhet valaki, aki akarja, így egyáltalán nem is valódi érték, nem beszélve az ilyen karakterek személyiségének kidolgozatlanságáról.

Lányként kíváncsiságból néztem néhány részt a Highscool dxd-ből, és tetszett is, vicces volt és érdekes, Rias pedig tényleg szép, és emberileg sem teljesen lehetetlen... De egy idő után sok lett a mell, meg hogy mindenki ennyire szemérmetlen, és a teljesen meztelen lányoknak is csak a mellét nézi mindenki... Egyszerűen olyan furcsa a gondolkodása mindenkinek. Ijesztő a gondolat, hogy ha az emberek ecchiket és hentaiokat néznek, attól elég gyorsan emelkedhet a szexuális ingerküszöbük.

Az sem tetszik igazán, hogy az animék általában tanulságot próbálnak közvetíteni, de gyakran csak elcsépelt klisék jönnek ki, amik több animében is ismétlődnek.

Grafikusnak tanulok, és alapvetően szeretem az animék grafikáját, kötetlenebb, mégis valószerű rajzolásra is használható ez a sokszínű stílus.

Addig szerintem semmi baj nincs az animékkel, míg csak csórakozást jelent, de ezen könnyen túllépnek, más sorozatoknál is könnyebben, függés tárgyává, egész éjszakás föntmaradás okává, életstílussá válhat, ami már kárt tehet az emberben.

Nem keresek már új animéket, ha a barátaim ajánlanak majd egyet, ami hallásból tetszik, nyitott leszek rá, de sokkal szívesebben nézek élőszereplős filmeket és nyugati animációkat - ezek jobban megfelelnek az ízlésemnek, gondolkodásomnak, mint a japánok.

2016. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
67%

Death Note, Attack on Titan, Sword Art Online, High School DxD.

Nagyszerűen sikerült következtetést levonni egy egész médiumra (nem műfaj) négy animéből, amiből három legfeljebb középszerű és animés berkekben is megosztóak.


Mintha az élőszereplős filmet szeretnéd megítélni a Szemtől szemben (Heat; 1995), 300 (2006), Fekete lovag (Black Knight; 2001) és Kalóz kalandok (Pirates; 2005) alapján. És ebben semmi túlzás nincs!

2016. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!