Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudtok olyan animét, amiben a...

Tudtok olyan animét, amiben a főszereplőt megszállja valami szellem, démon vagy idegen lény és átveszi a teste felett az irányítást, de a tudata megmarad a főszereplőnek és gondolatban beszélni tud azzal, aki megszállta?

Figyelt kérdés

Idővel szerezze vissza az irányítást vagy állítsa a maga oldalára az őt megszálló lényt.


Ha lehet seinen besorolású sorozat legyen és tartalmazzon pszichológiai, dráma, horror elemeket is.



2016. szept. 9. 19:49
 1/8 D-Mano ***** válasza:
100%
És nagyjából mindenben legyen olyan, mint a Parasyte- the maxim? ;)
2016. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt még nem láttam, de tervben van a megnézése. Viszont az olvasottak alapján ott a főszereplő nem veszíti el a teljes kontrollt önmaga felett, én pedig most olyat keresek, ahol valami átveszi az egész élete felett az irányítást, mindössze a tudata marad meg, amivel gondolat útján kommunikálni tud az őt uraló lénnyel. (Nem tudom létezik-e ilyen történet)
2016. szept. 9. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár hiszed, akár nem, pont ilyen fanfictiont tervezek írni:D

Sajnos anime most nekem se jut eszembe, maximum a Bleach pár jelenete, de ez shounen, és nem is ezen van a hangsúly, vagy a Re:Zero legutóbbi része volt még ilyen. Átnézem még a listámat, hátha eszembe jut valami, de szerintem konkrétan erről szóló anime nem nagyon van, maximum egy-két rész vagy jelenet erejéig

2016. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A listám átnézése után erre jutottam:

Monogatari Series - a főszereplő félvámpír, és különböző lányok problémáit oldja meg, a lányok mindegyikét megszállta valamilyen szellem. Ezek közül csak egy veszi át az egyik lány felett az irányítást (azt is csak éjszaka), de a lány tudat alatt nem tud kommunikálni vele, csak a többi karakter

Claymore - ha jól emlékszem, pont ez a része egy kicsit spoiler, szóval csak annyit mondanék, hogy nem tudnak kommunikálni az őket "megszálló" lényekkel, és azok se igazán tudják átvenni a karakterek felett az irányítást

D.N. Angel - ez már valamennyire hasonló, csak romantikus shoujo. A főszereplő srácot megszállja egy angyalféleség, aki különböző értékeket lopkod (ha jól rémlik:'D). Régen láttam, de úgy emlékszem, tudnak kommunikálni egymással, és csak éjszaka (?) veszi át a srác felett az irányítást

Kara no Kyoukai filmek - a főszereplőnek két személyisége van, az egyik egy viszonylag normális lány, a másik egy hidegvérű gyilkos. A filmek nem kronológiai sorrendben követik egymást, így ez csak a másik filmben derül ki. Amúgy erre a szálra egész nagy hangsúlyt fektetnek, de nem szellem szállja meg a lányt, és vissza is tudja venni az irányítást.

Hikaru no Go - a főszereplő találkozik egy gojátékos szellemével. A szellem nem szállja meg, inkább "kísérti", viszont a fiú sokáig csak a szellem utasítására játszott gót, és csak később magától

Kakumeiki Valrave - a főszereplő néha "űrvámpír" lesz:'D

A már korábban említett Kiseijuu, kiegészítve azzal, amit írtál

Owari no Seraph pár jelenete

Shingeki no Kyojin pár jelenete

Yu-Gi-Oh! Duel Monsters - 1. szigorúan japán szinkronnal ajánlom 2. Igazából csak később derül ki, ki is az, aki megszállta a főszereplőt, de elég sokszor átveszi felette az irányítást, és kommunikálni is tudnak egymással. Egy problémája az, hogy ez is shounen, és az egész világot kártyajátékokkal mentik meg, de ezt a részét szerintem nagyon eltalálták.


Összességében szerintem a Kara no Kyoukai az, ami talán a legjobban megfelelne a leírásnak.

2016. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összeszedett választ!

Szerintem próbát teszek majd a Kara no Kyoukai filmekkel, még ha csak részlegesen hasonlít is a kérdésemben taglaltakra.


3. válaszolónak:

Érdekelne az a fanfiction. Melyik mangához, animéhez kapcsolódik az a fanfiction, amit írsz?


A Re:Zero anime nekem is nagy kedvencem lett, remélem lesz 2. évadja, mert a maradék 2 rész alatt ezt a sztorit képtelenségnek látom megfelelően lezárni.

2016. szept. 9. 21:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Még csak tervben van meg, és részletek vannak belőle, de Gintama fanfiction lenne. Ugyanúgy megtartanám a paródiaelemeket, de kicsit komolyabb hangvételű lenne (horrort nem akarok bele, de a dráma és a lélektaniság alap).

Igazából ez a megszállásos dolog úgy a történet közepe táján lenne, és a karakterem (ja igen, saját karaktert tervezek belevinni a történetbe) sokáig csak a háttérben lenne a kis "lélekbörtönében", miközben aki megszállta, vígan tevékenykedne. Később pedig visszaszerezné az irányítást a teste felett, és már a szellemet is tudná irányítani. Nagyvonalakban megvan a fejemben és vázlatszinten is az egész történet, már csak idő és energia kéne hozzá, hogy megírjam:D

2016. szept. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Adachi Himeko ***** válasza:

Naruto. Ott nem megszállja,hanem bele van pecsetelve,de tud vele gondolatban beszélni. Én imádom. Egyik kedvenc animem! :) <3

Remélem tudtam segíteni: Himeko

2016. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ginben claradioscope (vagy ilyesmi a címe, késő van)

Műkorcsolyázó lányt megszállja egy kanadai pilóta szelleme

2016. dec. 4. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!