Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Beleolvasnátok a Wattpados...

Beleolvasnátok a Wattpados könyvembe? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

[link]


Leírás:


Rose Hill egy átlagos 14 éves lány aki most kezdi a kilencediket. Eleinte visszahúzódó de később feloldódik. Rose egy nap titokzatos betűket fedez fel az iskola falán ami egyre több álmatlan éjszakát okoz neki. Sajnos egy váratlan fordulat örökre megváltoztatja az életét. És nem ( csak) a jó irányba.


Kérlek szépen nézzétek meg. Őszinte véleményt kérek és hogyan lehetnék jobb író?



2019. júl. 29. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Beleolvastam.

A történet egyáltalán nem életszerű, mégis rendkívül közhelyes.

(Sosem hallottam még olyat, hogy valakit azért szekálnának, mert olvas.

...de azért tegyük ezt negatív jelzőnek egy KÖNYVBe, ezáltal nyerjünk szimpátiát az olvasóktól, mert hát ők olvasnak és miaz hogy leszóljál őket ejnyebejnye, denegatívszereplőezaszekálócsávó......

Annyira nagyon gáz meglovagolni ezt a dolgot, de minduntalan megteszik.)

Vannak részek, amiket hosszasan taglalsz, de nem kellene. A többit pedig egy egy mondattal leírod.

Például belemész abba, hogy mennyire rossz neki a suliban vagy egy sima film kiválasztásába, ezután pedig annyival folytatod, hogy 'elment zuhanyozni és lefeküdt'.

A leírásban az olvasó számára a legfigyelemfelkeltőbb a nem minden napi fura betűk a falon, illetve az az utáni történések, amit ugye homály fed. Ennek kellene a középpontban lenni, de a 30. 'fejezetnél' jársz és még erről sehol semmi.

Nem értem azt sem, hogy miért nehéz magyar neveket használni. Igen, lehet nem hangzik annyira menőn a Béla, mint az Edwárd, de az még gázabb, mikor Edward lemegy a kistescoba gulyáslevest enni...érted.

Ovastad a szent johanna gimit? Ott pl sikerült az írónőnek magyar neveket kitalálni és nem lett gáz.

Külalakra: a helyesírásod nem katasztrófa, de bőven van mit javítani. Nagyon rövidek a fejezetek.

Nem baj, hogy elkezdtél írni, ez egy jó dolog, dícséretes. De javaslom, hogy előtte ne wattpadon olvasgass és ne is feltétlen kortárs íróktól, mivel nagyon sok igénytelen van. Sőt.

Ha ebben a tiniknek szóló irányba szeretnél elindulni, akkor már miután jó sok könyvet elolvastál a nagy íróktól, akkor olvass Leiner Laura könyveket. Talán ő áll a legközelebb ahhoz, amit te is szeretnél csinálni.(bár ez nem feltétlen jó dolog)

Esetleg még annyi, hogy ne te legyél a főszereplő. Ne azt írd bele amit te tennél, amit te szeretsz/szeretnél, hanem amit a karaktered. A szerelme se a te ideálod legyen, hanem egy másik karakter, személyiséggel.

Én ezt az írást most lehet el is engedném a helyedben és elölről kezdeném az egészet.

Fiatal vagy még, ne add fel! Van még időd javítani.

2019. júl. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Normális válaszra számítottam de azért köszi.


#3 Nagyon Köszönöm, olvastam a Szent Johanna Gimit. Megfogadom a tanácsodat!

2019. júl. 30. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem rossz, bár hamarabb a lényegre térhettél volna. A wattpad színvonalát szerintem felülmúlja. (Mondjuk azt nem nehéz felülmúlni...)
2019. júl. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírásra gyúrni kellene, mert ez így katasztrofális. Olvass sokat, akkor javulni fog.

"Rose (14) szomorúan nézett" - így nem szoktuk jelölni az életkort, egyébként ha gimi első évéről van szó, akkor úgyis sejtjük, kb. hány évesek (a tanár életkora meg irreleváns).

4. fejezetben kiderül, hogy Budapesten játszódik, akkor honnan vannak a Justin, Lisa, Rose nevek?

2019. júl. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van, tényleg van mit javítani
2019. aug. 25. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!