Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Elakadtam 😂 Orvos karakter...

Elakadtam 😂 Orvos karakter írása - miért lesz valaki orvos?

Figyelt kérdés

Kliséket kerülném, de azt szeretném ha tényleg gyógyítani szeretne.


Női karakter, 35 környéken, szakterülete a vírusok, járványok kezelése (pl ebola)


Háttértörténetet ötleteket várnék. Ha lehet fordulatosat, ami nem csak egy 100% jó karaktert mutat be.

Nem kell 100 megírni helyettem, inkább csak inspirálódnék 😊


A segítséget köszönöm.



2019. nov. 26. 18:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kedves utolsó,de számomra nagyon túlzásba estél. Nálunk inkább a fiúk azok,akiknek hatalmas egójuk van. Sajnos tartós beteg vagyok,így sokat járok orvosokhoz. A rezidensekben hatalmas alázat van. Úgy hogy légy olyan kedves és ne járasd le az orvosi társadalmat.
2019. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt hinné az ember, hogy értelmiségiként és ráadásul orvosként szorult beléd egy olyan szemlélet, hogy tudod árnyaltan nézni a képet. Medikusból és medikából is van az általad leírt fajtából jócskán, de ezt így általánosan ráhúzni a női orvosokra, magadat meg előadni, mint alázatos, szerény doktor...Mintha férfi orvosból nem lenne legalább ugyanannyi link, nagyképű, szakmáját semmibe vevő "szakember", mint nőből.
2019. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
22%
Én azt írtam le amit a munkám és az egyetem alatt tapasztaltam. A férfiaknak maximum a pofájuk nagy, de a tipikus medika, fiatal orvosnő gőgöt, és flegmázást nehéz férfiként reprodukálni.
2019. nov. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én nem így látom. Van olyan fiatal doktornő pl. nálunk a neurológián, szülészeten, akire illik a leírásod. Meg ezer másik is, akire nem. Fiatal férfi orvosokkal ugyanez a helyzet, megszínezve azzal, hogy mellette előszeretettel zaklatják a csinos medikákat. Ettől még nem írtam le az összes férfi nemű orvost, meg pakoltam őket egy nagy kupacba, kijelentve, hogy bizony van kivétel, de nagyon kevés.
2019. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Pláne abszurd az a gondolat, hogy egy 18 éves azért választja az orvosit, mert hatalom, meg gőg, meg egó. Aki így állt hozzá be se jutott. 18 évesen még azt se tudtuk, hogy eszik-e vagy isszák. Neki csak a dr. kellett, elmegy divattervezőnek? Iszonyú hihetetlenül hangzik, egy 6 éves nehéz képzésről van szó. Sajnálom, ha tényleg van ilyen, de ne essünk már túlzásokba, ez aligha jellemző, max. 1-2 emberre. A 95% nem szereti a betegeket, csak önmagát? Ha csak a mostani rezidenseket, végzős évfolyamot nézem, vagy akár a mi ötödéves évfolyamunkat, akkor is sokadjára dőlt meg ez az állítás.

Én nőként azért választottam ezt a hivatást, mert tizenévesen sokat jártam orvoshoz, megfogott a szakértelmük, hogy mindig tudták, mi a következő lépés, hogy ezzel biztonságot sugároztak, megbíztam bennük. Én is ilyen ember akartam lenni, őszinte szeretet van bennem a szakma iránt, igyekszem nem csak jól képzett, de empatikus orvos is lenni, ha majd végzek. Mindig szerettem tanulni, szeretem, hogy egyre jobban megértem az emberi test működését. Kizárt dolog, hogy az 5%-ba tartoznék, én nem így ismerem a kedves kolleginákat.

2019. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!