Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi számít petárdának Magyarors...

Mi számít petárdának Magyarországon?

Figyelt kérdés
Magyarországon a petárda be van tíltva. Egy petárda árusnál láttam egy tiger boom nevű petárda kinézetű dolgot, amiről videót is néztem. Ez henger alakú amiben van egy kanóc és azt meggyujtva robban mint egy petárda.

2019. dec. 19. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Az 1. pirotechnikai osztály nem foglalja magában az olyan lőpor vagy fémpor tartalmú durranótöltettel ellátott, gyújtószállal vagy dörzsfejjel, és késleltetővel szerelt, nem fémköpenyes pirotechnikai terméket, illetve annak telepet alkotó változatát, amely az esetleges fényhatás mellett elsődlegesen hanghatást kelt (a továbbiakban: petárda), a villanós petárdát, illetve annak telepet alkotó változatát, valamint azokat a durranó borsókat, amelyek 2,5 mg-nál több ezüstfulminátot tartalmaznak.
2019. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vyrob ***** válasza:
100%
Ami p1 kateróriával van bevizsgáltatva és az elején villanó elegy van, vagy a termék fütyül esetleg mielőtt durran az eleve már nem minősül petárdának
2019. dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vyrob ***** válasza:
24%
A Tiger Boom ha nem p1 ként van bevizsgáltatva akkor az Petárda!
2019. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt mindenki mindenre ráfogja,hogy petárda.

Valahogy ez rögzült az emberekben.

2019. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még a rendőr se tudja ránézésre eldönteni annyira nem olyanok mint régen. Régen volt egy zöld cigi méretű papírhenger aminek a végén dörzsfej és az volt a petárdárda. Most már meg van gömb kanócos meg mindenféle ami villan is mielőtt pukkan stb.
2020. jan. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!