Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Elkezdtem blogot írni, a...

Barack20 kérdése:

Elkezdtem blogot írni, a lényege hogy könyveket mutassak be amiket olvastam, szerintetek érdemes lenne folytatnom?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam bele kezdek a blogírásba, könyv kategóriában,itt lenne a link!!

[link]



2019. dec. 26. 11:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jah, láttam -.-" Elolvasni nem fogom. Tapsikolni sem, hogy milyen ügyibogyó vagy.


Tégy magadnak egy szívességet és olvass utána a dizjánnak, (sikeres) blogírásnak is. Alapnak a Non-designer's Design Bookot szoktam ajánlani (szerző: Robin Williams), mert nagyon jól magyaráz és viszonylag könnyű "kikölcsönözni".


Miben kellene fejlődni:


1. A monospace betűtípusok, mint amilyen a Courier New is, egyetlen dologra valók: kódolásra. Mivel miden betű ugyanannyi helyet foglal, könnyebben ki lehet szúrni, ha az ember elütött valamit, mint proporcionális betűtípusoknál. Szöveget olvasni viszont rémesen rossz - nem gyilkolom vele a szememet.

(Mielőtt megkérdezed: a Comic Sans pedig a 2000-es évek lejétől vér ciki.)


2. Az emberek dög lusták. Mindenki, kivétel nélkül. Ha nem találják meg az őket érdeklő információkat másodpercek alatt, PUFF! már el is navigáltak. Tehát fontos hogy:

- létrehozz egy könnyen megtalálható és jól áttekinthető menürendszert. Ez 2 bejegyzésnél még nem tűnik vészes problémának, de amikor 200 bejegyzés közül kellene kimazsoláznia az olvasódnak a fantasy-ket, a Leiner Laura könyveket vagy a 5 csillagos könyveket, akkor mennek máshová.

- a bejegyzéseid is könnyen áttekinthetőek és egységesek legyenek. Pl. magyarban eredetileg nem szokás, de látod én is ütök neked plusz sorközöket (dizájnban bekezdések közötti térköz), hogy ne egy hatalmas wall of textet olvass. Továbbá jó lenne csinálni az adott könyvről egy összegést, midig ugyanazokkal az információkkal, nekem pl. a cím, szerző, műfaj, kiadó lenne a minimum.

Ha már az átgondoltságnál tartunk, a bemutatkozásodból éppen csak a (nick)neved maradt ki.


3. Az emberek szeretik a színes-szagos dolgokat. A könyv borítóját mindenképp érdemes elhelyezni a bejegyzésben. (Hacsak nincs képzettséged és felszerelésed hozzá, azt nem ajánlom, hogy te fotózz, abból általában vizuális környezetszennyezés szokott lenni és az olvasó részéről gyors elnavigálás.)


4. Nézted te már ezt a blogot telefonon?

Az a dizájn, ami most van, olyan szempontból tök jó, egyszerű, visszafogott, nem vonja el a figyelmet a blogod tartalmáról. Viszont nem fordul jól telefonra, tabletre. Hosszú távon kellene majd egy olyat beszerezni, ami igen. "Resposive blogger template"-re keress rá. (Ne kapkodj, próbálgatni a szárnyaidat több, mint jó ez is.)



+1. Annyiban igaza van a bejegyzést kommentelő kollégának, hogy ha már könyveket véleményezel, akkor nem ártana leírni a személyes véleményedet :P Miért fogott meg a könyv (miért nem?), kedvenc mozzanatod, szereplőd (miért?) stb.


Remélem nem vettem el a kedved az egésztől - igaz nem kritikát kértél, de hátha tudsz valamit hasznosítani abból, amit írtam. Nyilván érdesem lenne folytatnod (ha nem, azt is leírnám :P).

2019. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

tök jó, hogy olvasol, ez fontos lépés az írás felé. az is tök jó, hogy írsz arról, amit olvasol. másokkal is megismertetheted a könyveket.

viszont kéretlenül is kaptál nagyon jó tanácsokat, érdemes megfogadni őket. megtoldanám mégegyel. a kukucs épp úgy nem jó cím egy könyvnek, mint ahogy egy blogbejegyzésnek sem. sokkal hasznosabb, ha a blogbejegyzés címébe odaírod a könyv címét, amiről írni fogsz. így az olvasó is tudja, hogy miről olvas, a Google is könnyebben megtalálja és ajánlani fogja az írásod annak, aki erre a könyvre kíváncsi és hosszabb távon a blogod is áttekinthetőbb marad. persze, ha tudsz a könyvről valami frappáns, pláne beszédes mondatot fogalmazni címnek, akkor az is jó címe lehet a blogbejegyzésnek, hogy ne ugyanaz legyen, mint a könyv címe - de azért a könyv címe nem árt, ha akkor is ott marad a címben...


mivel mindenkitől azt a kérdést látom ma itt, hogy "érdemes-e", meg "van-e igény", mindenkinek ugyanazt is válaszolom: Henry Ford azt mondta, hogy ha a vásárlók igényeire alapozott volna, akkor autó helyett egy gyorsabb lovat gyártott volna.

az iPhone-t meg mindenki azért kritizálta, mert nincsenek rajta gombok, senki nem fog egy üveglapon gépelni. azóta meg sehol nincsenek már az egykori gombos telefonok, de még a gyártóik többsége is eltűnt a sűllyesztőben.

szóval ne azt kérdezd, hogy érdemes-e, hanem csináld legjobb tudásod szerint, amiken lehet javíts, hogy mégjobb legyen és csináld, mert élvezed, mert szívesen csinálod, mert neked jó csinálni, mert megteheted és ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy ne csináld! ne azért csináld, mert dícsérnek, szépeket mondanak, azért csinéld, mert neked jól esik.

2019. dec. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommented!

Mosolyogva olvastam, és megfogadom a tanácsod!

Boldog Újévet előre is!❤️

2019. dec. 30. 12:25
 14/14 anonim ***** válasza:

#11 Köszönöm a Non-Designers Design Book ajánlást, belenéztem amazonon és nekem ez kell, nagyon tetszik.


Kérdező, sajnálom, hogy már nincs a blogod, de jó olvasást kívánok neked :)

2023. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!