Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen márkákat ismersz...

Milyen márkákat ismersz amiket a köznyelv kvázi kategóriaként használ?

Figyelt kérdés

Gondolok ezalatt arra, hogy minden mogyorókrém "Nutella". Vagy hogy minden fúrókalapács - legyen az Bosch, Makita vagy akármi -, az Hilti. A héten futottam bele abba, hogy a bluetooth-os hangfal az legyen bármilyen márka, szimplán csak "dzsí bí ell" (JBL). Abból is van kis JBL meg nagy JBL. :D

Én egyébként utálom ezeket, mert nekem mindig csalódást keltő dolgok ezek, főleg a "Nutella" esetében, mert számítok egy ízre, és baromire nem azt kapom.



2021. jan. 13. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Oasis - gyakran használják a tűzőhab (virágkötészeti kellék) szinonimájaként, pedig ez is eredetileg márkanév.
2021. jan. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:
100%
Mirelit.
2021. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Flex - sarokcsiszoló
2021. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szinte minden építőjáték LEGO. Az emberek azt mondják, hogy legókat vesznek, legóznak, stb. Pedig maga a cég *nagyon* komolyan veszi, hogy hogyan szabad a márkanevet használni.

A kis elemek nem "legók", hanem hivatalosan LEGO kockák. Az összerakott modellek sem "legók", hanem LEGO készletek. Az emberek nem "legóznak", hanem LEGO kockákkal játszanak. A LEGO szó magát a céget jelenti, amiből csak egy van és egy dán szóösszetételből származik. De a korrekt szóhasználat a hétköznapi beszélgetésben hülyén hangzana, mert már annyira megszoktuk, hogy "legók".

2021. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindegy, milyen láncfűrész, mindegyik csak Stihl. Mindenki így hivatkozik rá.


Ország keleti része.

febr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!