Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Angolul vagy magyarul érdemes...

Angolul vagy magyarul érdemes youtube csatornát indítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már egy ideje foglalkozom animációk készítésével, és úgy gondoltam, hogy lassan szeretnék indítani a saját kis története(i)mnek egy csatornát, hátha valakit érdekelne. Csak nem tudom, hogy magyarul vagy angolul érdemesebb elkezdeni.

Magyarul kisebb a piac, gondolom telítettebb is, viszont magyarul jól ki tudom fejezni magamat. Angolul nem tudok annyira jól, de akkor lehet, hogy több emberhez jutnának el a videóim.

Szerintetek milyen nyelven lenne érdemesebb belekezdeni?



2022. szept. 5. 19:29
A kérdező szavazást indított:
Magyar nyelven
Angol nyelven
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nénetül
2022. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Angolul!

Nem gond, ha annyira nem tudsz jól, használhatsz fordítót!

Ha elkészül a Youtube csatornád és az első videód, és gondolod, akkor én szívesen megnézném és értékelném :D

2022. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 jól írja. Viszont a fizetésed nem lesz nagyobb ha angolul csinálsz videókat és nem magyarul. Viszont ha angolul csinálsz nagyobb esély van több megtekintésre
2022. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos németül még annyira sem tudok, szóval az nem igazán játszik:D

Tudom, hogy nem lenne több a pénz, még nem is az a célom, csak szeretnék majd kialakítani egy kedves kis társaságot:)

Köszönöm szépen a válaszokat, meg a szavazatokat is!

2022. szept. 6. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Angolul. Magyarul indítottam én is a csatornát, de feleslegesen, a nézőim csupán 0.5%-a magyar. A távol-keleti országok (India 6%, Indonézia 10,6%, Thaiföld & Fülöp szk. 6,1%) és az USA (10,5%) viszik a prímát. Az más tészta, hogy a videókban nincs szöveg, csak a címük magyar, de hasonlóan 2D-s animációkra alapul a csatorna. Úgyhogy ja, angol, sztem.
2022. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Angollal sokkal több emberhez lehet elérni. Árnyoldala lehet, hogy az angol nyelvű csatornák száma is annyival több és nehezebb kitűnni.

Ha olyan témában csinál valaki csatornát, amiben angolul már sok hasonló van, de magyarul nem, akkor érdemes magyarul. Van rá néhány példa, hogy magyar nyelven futottak be csatornák, mert hiány volt belőlük a magyar nyelvterületen.

Vagy azt is lehet, hogy a videókban nem beszél senki. A világ legnagyobb csatornái között van sok olyan, amikben egyáltalán nem beszélnek egy szót sem, vagy csak nagyon ritkán, néhány szót.

jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!