Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen lett szerintetek az új...

Milyen lett szerintetek az új Wattpad sztorim 1. fejezete?

Figyelt kérdés

Elfogadok negatív kritikát, ha szépen, összeszedetten van megfogalmazva és ha nem tetszik, írd is le hogy mi nem tetszik benne és igyekszem kijavítani. Köszi!

[link]



2022. nov. 3. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok szóismétlés, helyesirasi hibak, felesleges tőmondatok. Neha olyannak tűnik, mint egy recept.


Bevajaztam a tepsit. Beletettem a csirkemellet,amire raboritottam egy adag tejfölt es sajtot.


17.30

Megsült.

2022. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezen a receptet jót röhögtem feldobtad a napomat :D
2022. nov. 3. 14:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel értek egyet, plusz tartalmilag hogy jön az iskolai barátokhoz a semmiből egy álom? Ne add fel, tanulj sokat, menni fog ez jobban is!
2022. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tele van helyesírási hibákkal. Sok a szóismétlés is.


Emellett megint egy tipikus japán-fan írás, de úgy, hogy nem néztél utána az ottani kultúrának, hanem a magyar iskolarendszert áthelyezted Tokióba.


Az első bekezdésben mindenből tökéletes és kitűnő karaktered, akit bárhova felvettek volna, már fél a matematikától, mert nem jó belőle.

Ha ez egy másik karakter, akkor az nem derül ki az írásból.


Az egész olyan, mintha egy naplót olvasnánk - magyar iskolásét. Minek bele óra-percre minden?

Biztos vagy benne, hogy Tokióban is ugyanekkor kezdődik a tanítás, és ugyanilyen időpontokban járnak iskolába? Ha tök mindegy, hogy Tokió, akkor miért ott játszódik? Ha számít, akkor nem számítana az is, hogy amit írsz, az igaz legyen a japán rendszerre?


A kisgyerek szekálása hogyan jön ide? Nem előtted szállt le, hanem mögötted, így nem tudtál vele beszélni... oké. Ennek van köze a sztorihoz?


Mi az a "becsengő"? Esetleg "becsöngetésre" gondolsz? Ha nem akarod részletezni, hogy a legjobb barátod mit álmodott, akkor minek említed meg? Minek dobálsz be teljesen értelmetlen és a sztorihoz nem illő dolgokat random módon, majd hagyod el utána teljesen?


"A tanárunk... megbotlott a saját lábában és elesett" - Biztos vagy benne, hogy egy japán iskoláról írsz, és nem egy ócska amerikai tinivígjátékot?


A büfével kapcsolatos mondat második felében áttértél a jövőidőre. Eddig mindent elbeszélő múltként írtál.


Apuka elköltözését jó hamar letudtad. "Szomorú voltam." Ennyi? Semmi egyéb érzelem, annak semmi tényleges leírása, a következő mondat akár már a snowboardozásról is szólhat?


2016 novemberében apa elmegy. 2017 februárjában apa hazajön. Akkor "nagyon örültök". Ennyi. Semmi érzelem. Semmi sem történik. A kettő között sem történt semmi. Nem változott semmi. Apa ugyanolyan, mintha el sem ment volna. A következő mondat akár az avokádóról is szólhat.


"vártam egy órát a repülőre, hogy megjöjjön" - így max. a buszra lehet várni. Egy 16 éves nem is tud egyedül repjegyet venni. Azért az szép teljesítmény, hogy egy óra várakozásba belefért a telefonnyomkodás és az alvás is.


"nagyon sok nap után, nem számoltam mennyi nap után, megérkeztem Párizsba" - Azért az megvan, ugye, hogy nem telik sok-sok napba az út?? CDG reptérre közvetlen Airfrance járat megy Tokióból, aminek a menetideje 13 óra 15 perc.


Amúgy tele van összefüggéstelen tőmondatokkal, és nem szól semmiről.


Olvastál valaha könyvet? Mármint igazit; nem ehhez hasonló irományt, hanem regényt.

2022. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3 Annak az álomnak jelentőssége lesz a történetben :D
2022. nov. 3. 15:48
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

És hogyan szerzett a főhősünk vízumot? Hogyan ment át a security check-en? Ha volt is útlevele, kiskorú hogyan utazhat egyedül? Hogy volt egy óra elég mindenre? Mi tartott az úton több napig?


Stb, stb.

2022. nov. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#4 Igen, olvastam és megpróbálok ezen javítani. Egyszerűen szeretem ezt a naplószerű stílust, de egy pár fejezettel később más stílusban fogom írni, mert máshogy nem lehetne megvalósítani a történteket.
2022. nov. 3. 15:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A stílusváltás sztorin belül soha nem túl jó dolog...
2022. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#4 Szerintem egy történetet nem csak könyv féle stílusbsan lehet elmesélni. Direkt akartam olyanra csinálni, mint egy napló.
2022. nov. 4. 14:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké, a te sztorid. Úgy írod, ahogy akarod.

De véleményt is te kértél, az enyém meg ez.

2022. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!